O víkendu odehrálo naše extraligové družstvo dvě vítězná extraligová utkání.

SKB Český Krumlov - TJ Montas Hradec Králové 7-1

• Janáček / Beran - Hubáček J. / Holub 21/12, 21/16
  • Milová / Milisová - Bášová L. / Myšáková 21/9, 21/9
  • Delchev / Král - Aubus / Herout 21/17, 21/12
  • Janáček / Milisová - Herout / Bášová L. 21/13, 21/18

Nejprve v sobotu na domácích kurtech vyzvalo naše družstvo hrající ve složení Hanka Milisová, Sabina Milová, Bára Hadáčková, Jaromír Janáček, Petr Beran, Ondřej Král a Dimitar Delchev soupeře z TJ Montasu Hradec Králové.

Uklidnění přišlo již po odehrání smíšené čtyřhry, ve které Mirek s Hankou nezaváhali a stejně tak ve čtyřhrách připsali naši hráči jasná dvojsetová vítězství. Po čtyřhrách vedlo naše družstvo 4-0.

Ve dvouhrách se pěkně zapotila Sabina Milová, která ztratila s Myšákovou první set 19/21. V zápase ale dokázala přidat a výhry 21/13 ve druhém a třetím setu jsou zasloužené.

Ve třech setech bojoval se svým soupeřem i Petr Beran, který ale nakonec odešel z kurtu poražený. První set vyhrál po velice slušné a aktivní hře 21/14 a poté až lehce nepochopitelně, padnul do pasivity. Tím ale nesnižujeme výkon Lukáše Holuba, který si výhru tentokráte prostě zasloužil a pro Hradec králové vybojoval čestný bod, ze kterého měl zaslouženě upřímnou radost.

Ondřej Král kraloval a s nadějným mladým juniorem nezaváhal.

Velkou radost udělala všem členům družstva výhra Dimitara Delcheva (Mitka) nad Hubáčkem. Mitko je velice snaživý, často přijede před ligou na 14 dní trénovat a na postu číslo jedna to má v extralize prostě těžké.

Kdyby se vyhlašoval hráč utkání, tak z naší strany by to byl určitě Mitko!

• Hubáček M. / Janowska - Janáček / Milisová 12/21, 15/21

K utkání proti USK Plzeň přejíždělo naše družstvo už v sobotu odpoledne, přespalo v Praze a mohlo se v klidu připravit na nedělně odpolední utkání. Pobyt celému družstvu zpříjemnila návštěva pana Mikulky, který je zástupcem FZ FORZA Česká republika, který hráčům FZ dovezl překvapivé a krásné dárky. Při kávě poděkoval celému družstvu a klubu za velice dobrou prezentaci značky FZ a popřál všem pevné zdraví a energie nejenom do nedělního utkání.

Ale nebylo to jediné překvapení. Barče Hadáčkové se v noci udělalo nevolno a její noc byla opravdu krušná a nejenom její, ale i spolubydlících hráček. Díky třetímu překvapení, kterým byla nepříjemná ledovka, musela s družstvem vydržet až do haly, kam si pro ni přijel tatínek a odvezl jí do bezpečí domova.

Utkání se nehrálo v tradiční hale USK Plzeň, ale ve sportovním centru Štáhlavy.

Utkání, které začalo pár minut po 15 hodině, odstartovala smíšená čtyřhra, ve které Mirek Janáček s Hankou Milisovou přesvědčivě porážejí domácí Hubáčka s Janowskou (posila z Polska). Vstup je vždy veledůležitý a nám stejně jako v sobotu vyšel na jedničku.

Protože USK nastoupilo pouze s jednou hráčkou, vedlo naše družstvo již 2-0.

Ve čtyřhře mužů došlo v naší sestavě oproti tradičnímu složení párů ke změně. Důvodem bylo posílit druhý debl a v něm vybojovat další bod. Bohužel zápas naší dvojici Janáček / Delchev vůbec nesednul, a prohra 0-2 na sety byla pro oba naše borce až moc krutá!

Na prvním deblu ale zcela opačně naši junioři Beran s Králem překvapivě porazili ve dvou setech domácí elitní pár Jan Louda / Michal Hubáček. Nutno dodat, byl to pěkný zápas a pro celé družstvo velice důležitý!

Po čtyřech zápasech vedlo naše družstvo 3-1.

Ve dvouhře žen čekala na Sabinu Milovou polská posila Jankowska. Stejně jako v sobotu, čekal Sabinu třísetový boj. Po prvním vyhraném setu, kde se hrálo o každý míček a základem k úspěchu bylo precizní podání a pěkně ostrý příjem. Sabina ustála první set 21/17 Stejný průběh měl i druhý set, ale jenom do stavu 13/13. Poté soupeřka Sabině, která malinko ze souboje ustoupila, odskočila o čtyři body. I přes zlepšený výkon v posledních výměnách prohrála Sabina druhý set 19/21.

Třetí set začal ve stejném duchu, ale na Sabině bylo vidět, že má mírně na vrch. To se v plné kráse a radosti celého družstva projevilo v úplném závěru, ve kterém nedala své soupeřce žádnou šanci. Vydřený bod a s vedle hrajícím Ondřejem Králem, který poráží domácího Voráče přesvědčivě 2-0 na sety, i pátý vítězný bod.

Za stavu 5-1 nastupují k posledním zápasům Peter Beran a Dimitar Delchev.

Beran porazil Jiřího Loudu 23/21 a ve druhém setu po zlepšeném výkonu 21/13.

Delchev měl před sebou opravdu těžký zápas s naším nejlepším juniorem Janem Loudou. I přes všechnu snahu na svého soupeře nestačil a po setech 9/21 ,16/21 upravil konečný stav utkání na 6-2 pro naše barvy!

Radek Votava k víkendovému extraligovému vystoupení dodává: "Spokojenost je na místě. Určitě se 100% bodovým ziskem, který nás posune někam ke čtvrtému místu a pokud zvládneme porazit Astru Praha, tak i s největší pravděpodobností do domácího čtvrtfinálového utkání. Ale to vše ještě daleko. Herně to už taková sláva nebyla. Na hráčích je vidět únava. Já se jim ale vůbec nedivím. Konec roku byl pro všechny opravdu náročný. Ode mě mají všichni palce hodně nahoru. Nyní potřebujeme všichni pár dní lehčí režim, někteří se potřebují i 100% uzdravit. Odpolední tréninky využi jeme individuálně k tréninku techniky, vyhodnocení posledních měsíců a plánování první poloviny roku 2017. Část tréninků si každý hráč odtrénuje doma sám a od 27/12 začneme společný soustředěním. Všem děkuji"!