18.12.22 MČR U17, Brno

O víkendu 17. a 18. prosince se v brněnské Xaréně odehrálo MČR kategorie U17, na kterém startovala čtveřice našich hráčů pod vedením trenéra Radka Votavy.

Ve smíšené čtyřhře Eliška Mikešová s Kryštofem Klímou (TJ Sokol České Budějovice) i Patrik Fuciman s Vandou Sedláčkovou (SK Prosek Praha) dokázali v prvním kole zvítězit. Zápasy druhého kola byly už pro oba páry nad jejich síly. Eliška s Kryštofem nestačili na pár Marek Waliszewski - Nela Fliglová (TJ Sokol Klimkovice - BADMINTON FSpS MU) po výsledku 15:21, 8:21. Patrik s Vandou prohráli s párem Ondřej Kaplan - Denisa Valentová (TJ Sokol Polabiny Pardubice) po setech 18:21, 10:21. Obě naše dvojice obsadili konečné deváté místo.

Ve čtyřhře dívek Kristýna Kozáková s Evou Fišerovou nestačily v prvním zápase na Apolenu Jelínkovou - Gabrielu Trötzmüllerovou (SK Brno Slatina - BADMINTON FSpS MU) po výsledku 13:21, 14:21 a skončily deváté.

Devátá místa obsadily i Eliška Mikešová s Evou Fišerovou ve dvouhře. Obě dokázaly svá první kola vyhrát, ale další postup do čtvrtfinále byl nad jejich síly. Eliška nestačila na Amélii Maixnerovou (SK Prosek Praha), které podlehla ve třech setech 21:17, 19:21, 10:21. Eva podlehla Štěpánce Nýdrlové (SK Prosek Praha) 12:21, 11:21 a obě tak skončily na devátých místech.

Patrik Fuciman se ve čtyřhře s Josefem Cirókem (SK Brno Slatina) dokázali probojovat až do finále, kde nestačili na nasazené jedničky Adam Burget - Ondřej Šolar (TJ Sokol Polabiny Pardubice - TJ Montas Hradec Králové) po výsledku 11:21, 16:21 a získali tak stříbrné medaile.

Ve dvouhře si Patrik ale spravil chuť, když se po třech zvládnutých zápasech probojoval až do finále, kde přehrál ve třech setech Marka Waliszewského (TJ Sokol Klimkovice) po setech 17:21, 21:15, 21:15 a vybojoval tak titul Mistra České republiky!