18.3.17 GPB U15, Pardubice

Ve dnech 18. - 19. 3. se zúčastnili naši žáci turnaje GPB U15, který se konal v Pardubicích. Na turnaj vyrazili v sestavě Adam Tancer, Robin Tancer, Jaroslav Jelínek, Viktorie Hulcová a Linda Šmikmátorová, s doprovodem pana Ječmínka a pana Šmikmátora.

Turnaj byl zahájen smíšenou čtyřhrou.

Adam Ječmínek s Viki Hulcovou jasně přehráli dvojici Lukáš Bado / Viktorie Hoffmanová (Badminton VK Aš / TJ Slovan K. Vary) 21/7, 21/10 a postoupili do druhého kola. Jejich dalšími soupeři byli nasazené “trojky” Daniel Fürst / Natalie Štěříková (Sokol Radotín Meteor Praha / TJ Jiskra Nejdek), které byly nad jejich síly a prohráli 21:17 a 21:11. Nutno však říci, že bojovali do posledního míče.

Dalším párem, který bojoval ve smíšené čtyřhře, byl Robin Tancer s Justýnou Muchovou (Badminton Rychnov nad Kněžnou). Ti přehráli dvojici Ondřej Palinkáš / Karolína Křížová (TJ Chem. Ústí n/Labem). Soustředěným výkonem je porazili 21/11, 21/12 a mohli se radovat z postupu. V dalším kole svedli třísetovou bitvu s párem David Bhuiyan / Barbora Muchová (Sokol Radotín Meteor Praha), ze které vyšli jako vítězové 21/15, 17/21, 21/19. Ve čtvrtfinále byl nad jejich síly nasazený pár číslo pět Jan Rázl / Kateřina Mizerová (BK TU v Liberci), po bojovném výkonu však odešli poraženi ve dvou setech 17/21, 20/22.

Jako poslední zasáhli do bojů Jaroslav Jelínek s Lindou Šmikmátorovou. V prvním kole se po soustředěné hře a minimu nevynucených chyb radovali z postupu. 21/7, 21/18 přehráli pár Vojtěch Čupa / Magdalena Tyrmerová (SKP Kometa Brbo / TJ Sokol Nový Knín). V dalším kole také jasně přehráli dvojici Ondřej Viesner / Adéla Čápová (TJ Chem. Ústí nad Labem / TJ Sokol ČB) 21/7, 21/7.

Dařilo se jim i v dalším kole, když ve dvou setech 21/10, 21/14 porazili pátý nasazený pár Karel Rieger / Klára Neubauerová (TJ Proboštov / TJ Sokol ČB) a postoupili do čtvrtfinále. Zde proti Dominiku Kopřivovi s Lucií Metzovou (SKB Přerov / TJ Sokol Klimkovice) podali zejména ve druhém setu velice povedený výkon, ale ani to na postup do semifinále nestačilo. Po setech 17/21, 15/21 si naši vybojovali sympatické páté místo a podle jejich slov z toho mají velkou radost.

Dvouhru zahájil Jaroslav Jelínek, který si v prvním kole poradil s Adamem Pospíškem z SKB Přerov, které porazil ve třech setech 21/8, 17/21, 21/17. Ve druhém kole Dominik Kopřiva, pátý nasazený hráč. Po setech 14/21, 9/21 Jará dál nepostoupil, ale podle slov obou vedoucích na turnaji, pana Šmikmátora a Ječmínka, hrál Jára velice dobře.

První kolo mezitím rozehrála Viki Hulcová. Po setech 17/21, 12/21 v něm nestačila na Terezu Šolarovou ) H. Králové. Viki čekal zápas v pavouku poražených, kde v prvním kole v třísetovém zápase nestačila na Viktorii Hoffmanovou z K. Varů 14/21, 23/21, 18/21.

Linda Šmikmátorová k výkonu naší hráčky dodává: “Opravný zápas nerozehrála úplně nejlépe, ale v druhém setu zabojovala a dokázala srovnat na 1:1. V rozhodujícím setu si soupeřka pohlídala koncovku a zvítězila. Nutno však Viki pochválit, předvedla to nejlepší ze svého badmintonu“.

Robin Tancer v prvním kole přehrál Adama Wágnera z Badminton VK Aš 24/22, 21/13. Ve druhém kole však nestačil na Jakuba Diviše (Badminton FSpS MU) se kterým prohrál 13/21, 13/21.

Posledním zástupcem v klučičí dvouhře byl Adam Tancer. Po prvním kole, kdy měl volný los, se střetl s Vojtěchem Frantou (Sokol Radotín Meteor Praha). Po třísetové bitvě 23/25, 21/13, 21/15 vyhrál a prošel do třetího kola, kde měl za soupeře druhého nasazeného hráče a pozdějšího vítěze celého turnaje Tomáše Pateru (Sokol Radotín Meteor Praha), který Adama porazil 10/21, 12/21.

V dívčí dvouhře nastoupila také Linda Šmikmátorová, která měla první kolo volné. Její první soupeřkou byla ve druhém kole Natálie Stará (SK Radonice), kterou porazila 21/19, 21/19. Ve třetím

kole odehrála zápas pro Martině ševčíkové z klubu Badminton FSpS MU. Linda opět podala velice dobrý výkon, který tentokráte na postup nestačil. Po setech 13/21, 24/26 dál nepostoupila.

Ve čtyřhře Adam Ječmínek s Jaroslavem Jelínkem svedli v prvním kole bitvu plnou krásných výměn, bohužel jim to ale vítězství nepřineslo a po setech 19/21, 23/21 13/21 se museli sklonit před uměních svých soupeřů z K Proseku Praha.

Robin Tancer hrál čtyřhru s Pavlem Maňáskem (Badminton Rychnov nad Kněžnou). Ti společně vyhráli dva zápasy. V prvním kole porazili pár Jeništa / Simon (Polabiny Pardubice / BK 73 Deltacar Benátky n.J.) 21/8, 21/8, ve druhém kole poté i Riegera s Volčekem (TJ Proboštov / Sokol Radotín Meteor Praha) 21/14, 21/11. V zápase o postup do čtvrtfinále nestačili, ale po dobrém výkonu, na Alteru se Šilhanem (BaC kladno / TJ Jiskra Nejdek) 20/22, 10/21.

Ve čtyřhře dívek hrála Viki Hulcová s Lindou Šmikmátorovou, které spolu hrály poprvé. V prvním kole porazily pár BC 66 Ivančice Klapalová / Štefulíková 21/14, 2/14 a ve druhém kole po setech 14/21, 21/7, 21/19 dvojici Sokolu Doubravka Fuchsová / Šenfeldová. V zápase o postup do semifinále nestačily na dvojici Poláková / Mendreková (Badminton FSpS MU) a po setech 20/22, 11/21 si z Pardubic přivážejí velice pěkné páté místo.

Hráči k turnaji dodávají: “Turnaj a naše výkony hodnotíme poměrně pozitivně. Určitě jsme si zahráli více a lépe, než na krajských turnajích. Určitě máme i nadále na čem pracovat, aby to bylo na dalším turnaji zase o kousíček lepší. Děkujeme panu Ječmínkovi a panu Šmikmátorovi za doprovod a vedení na turnaji.

Oba vedoucí dodávají: “Vše proběhlo v pořádku. Děti byly super a výkony si myslím také. Dle našeho názoru byl turnaj sice dlouhý :-), ale dětem dal určitě více než áčkový. Turnaj v Pardubicích byl nejenom pro hráče, ale i nás oba, novou velkou zkušeností. Hráčům děkujeme za velice dobrý přístup a gratulujeme jim k výsledkům!

Linda Šmikmátorová

Dvouhra chlapců: 9. Adam Tancer, 17. Robin Tancer, Jaroslav Jelínek, 33. Adam Ječmínek

Dvouhra dívek: 9. Linda Šmikmátorová, 33. Viktorie Hulcová

Čtyřhra chlapců: 5. Robin Tancer/Pavel Maňásek (Badminton Rychnov n/K.), 17. Jaroslav Jelínek/Adam Ječmínek

Čtyřhra dívek: 5. Linda Šmikmátorová/Viktorie Hulcová

Smíšená čtyřhra: 5. Jaroslav Jelínek/Linda Šmikmátorová, 9. Robin Tancer/Justýna Muchová (Badminton Rychnov n/K), 17. Adam Ječmínek/Viktorie Hulcová