TJ SOKOL KLIMKOVICE „A“ – SKB ČESKÝ KRUMLOV 5:3

• Pochtarev/Somerlík – Janáček/Švejda 19/21, 21/12, 21/12
  • Budzelová/Frischová – Milisová/Milová 6/21,  6/21
  • Budzel/Sovndal – Král O./Král J. 13/21, 21/19 , 21/18
  • Somerlík/Tomalová – Švejda/Milisová 22/24, 19/21

V neděli 18. 3. 2018 odehrálo naše extraligové družstvo čtvrtfinálové extraligové utkání proti týmu TJ Sokol Klimkovice. Utkání se odehrálo v příjemné atmosféře početného publika a pěkném prostředí Sportovního centra Fajne v Ostravě.

Většina hráčů našeho družstva startovala od středy na mezinárodním mistrovství dospělých v Karviné a tak náš tým zde již zůstal a připravoval na utkání.

Samotnému utkání předcházela debata, jak postavíme sestavu a po určitém váhání se nakonec podařilo zapojit do debaty všem. Došlo ke shodě a mohlo se začít hrát.

Utkání začalo se smíšenou čtyřhrou a druhou čtyřhrou mužů.

Ve smíšené čtyřhře zvládli Tomáš s Hankou dvě vyrovnané koncovky a domácí pár Tomalová / Somerlík porazili 24:22 a 21:19 a připsali pro nás velice důležitý první bod.

O druhý, v našem počítání, ve druhé čtyřhře mužů bojovali Ondra s Jirkou. Po prvním setu to vypadalo více než dobře, vlastně až do závěru druhého setu. Oba však zaváhali v koncovce a tak o druhém bodu rozhodoval set třetí. Klukům to od začátku opět šlo moc dobře, ale výhra jim nakonec souzena nebyla. Po malinko opatrné hře, na rozdíl od soupeřů, kteří své tempo stupňovali, to nedopadlo. Velká škoda!

V našem počítání o třetí bod hrály Hanka se Sabinou. Zápas zvládly v naprosté pohodě a s přehledem ve dvou setech vyhrály. Stav je ale jenom 2-1 pro nás.

Velké naděje se vkládalo do čtyřhry Tomáše s Mirkem. Ti ještě vyhráli po skvělé koncovce první set 21/19, ale v dalších setech už zápas ovládl hostující hráč a domácí hvězda Pochtarev. Bylo hodně znát, že Tomáš měl za sebou těžký mix a ve druhém a třetím setu byla limitem i jeho únava.

Po párech byl stav 2-2 (plánováno bylo 3-1 pro nás).

Následovala druhá a třetí dvouhra mužů.

Ve druhé dvouhře mužů porazil Ondra ve třech setech Jana Benbenka. Po prohraném prvním setu se dokázal zkoncentrovat a jasně další dva sety vyhrát. Pro Ondřeje to nebyl jednoduchý zápas, protože domácí hráč mu nedal žádnou výměnu zadarmo a přece jenom bylo znát i Ondřejovo týdenní tréninkové manko, protože když nestartoval v Karviné, věnoval týden intenzivní přípravě na maturitu.

Ve třetí dvouhře mužů prohrál ve dvou setech Jirka s Sovndalem z Dánska a skóre se tak opět vyrovnalo na 3:3. Jirka odehrál velice špatný zápas, byl pasivní, hrál s hlavou dole. S tímto pojetím neměl se soupeřem, kterého v základní části porazil, žádnou šanci.

V posledních dvou zápasech nastoupila Sabča proti Tomalové a Mirka čekal výborný Pochtarev.

Sabča měla nelehkou úlohu, protože v tento moment hrála o naději celého týmu. Kateřinu nikdy před tím neporazila a stejnou bilanci má i po tomto zápasu. Zápas odehrála jak nejlépe to v daný okamžik šlo, ale na soustředěnou a téměř bezchybnou domácí jedničku to nestačilo.

Míra nestačil na ukrajinskou posilu Pochtareva, který hru kontroloval. Mirek, hrající velice slušně, na skvělého soupeře prostě nestačil.

Klimkovice porážejí naše družstvo 5-3 a nešetří velkou radostí. Na nás je vidět zklamání, co také jiného. Po třech letech bohužel nepostupujeme do závěrečné finálové části play-off, který svou neobyčejnou atmosférou patří k těm vůbec nejlepším domácím turnajům.

Radek Votavy k vystoupení dodává: “Smutek je to, co převažuje. Ale jsem realista. Tento tým se skládá z velice dobrých hráčů a hráček, kteří spolu z velké většiny i trénují. To dává smysl, nejenom mě, ale celému klubu a je jasné, že vzdorovat týmům, které mají ve svém středu dvě a více zahraničních posil a hráče na hostování sice můžeme, ale porážet je už prostě těžké. K takové výhře vede 100 a více procentní výkon všech hráčů ve všech zápasech v takovém utkání. Hráčům děkuji za přístup a nasazení ke všem zápasům základní části i k tomto čtvrtfinálovému utkání. Skvělou bilanci má například Hanka Milisová, která v této sezoně odehrála za družstvo 17 zápasů a 14 jich vyhrála! Rád bych touto cestou poděkoval všem našim klubovým sponzorům v čele s městem Český Krumlov a firmě FZ FORZA Česká republika, která pomáhá přímo našemu extraligovému družstvu a většině jeho hráčů. Naše družstvo si v tomto ligovém ročníku nakonec vybojovalo konečné 5. místo a udrželo se v domácí nejvyšší soutěži i pro další sezonu.“