Domů > Turnaje > Výsledky

18.5.19 GPA U17, Praha

Tento víkend startovali Linda Šmikmátorová s Adamem Ječmínkem na celostátním turnaji mladších juniorů GPA U17, který se odehrál v Praze. Odehráli celkem 5 zápasů a z toho dva vyhráli. Tentokráte ale chybělo opravdu málo k dalším výhrám a postupům až do semifinále. Ale pěkně postupně.

Ve smíšené čtyřhře je čekala v prvním kole dvojice Vrbka / Krulová (Sokol Židlochovice / Badminton FSpS MU). V zápase, který byl vyrovnaný, 21/15, 18/21, 19/21, se nakonec našim postoupit do dalšího kola nepodařilo. 

Ve dvouhře čekal Adama Furst (Sokol Radotín Meteor Praha), který je kvalitnějším hráčem a v zápase to potvrdil. Adam odehrál zápas s nasazením, velkým nasazením a většinu bodů si musel tvrdě vybojovat. Soupeř byl ale prostě lepší.

Ve čtyřhře juniorek hrála Linda společně Veronikou Dejlovou ze Sokola Klimkovice. V prvním kole porazili ve dvou setech dvojici Hejduková / Pokorná (SK Hamr / BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou)  21/14, 21/18 a ve druhém kole nestačily na pár SK Proseku Praha Stará / Tvrdíková 19/21, 21/14, 15/21. 

Adam spojil síly pro tento turnaj s Ondřejem Kalinou (Badminton Rychnov nad Kněžnou). V prvním kole porazili Hurtíka se Šnaiberkem (SK Hamr / SK Prosek Praha) 21/15, 24/22 a ve druhém kole po setech 19/21, 22/24 nestačili na dvojici Furst / Nejedlý (Sokol Radotín Meteor Praha).

Radek Votava k vystoupení Adama a Lindy dodává: Asi je patrné z výsledků jednotlivých zápasů, že oba odehráli dobré zápasy a v mnoha případech nechybělo mnoho k postupům dál, pro ně dokonce až do semifinále! Dvouhru odehrál Adam v rámci možností dobře a v maximálním tempu, co je schopný zvládnout. To je rozhodně dobrá vizitka, ale na druhou stranu je to teprve vstupenka k lepšímu výsledku. Kondice je základní předpoklad a v mnoha případech rozhodující o tom, kdo uspěje a kdo ne (asi je logické, že když někdo trénuje 1,5 týdně a někdo 3-4x a jsou tak nějak stejně badmintonově zdatní, že bude častěji vyhrát ten více trénující. A není třeba v tom hledat nic jiného). Důležité je ale vnímání toho, co se na kurtu děje, vnímání, co hraje soupeř, jak na to reaguji, co mi vyhovuje více a co méně. Na to je třeba i určitý klid a umět v pauzičkách toho vyhodnocovat a hned realizovat. Čekat jenom, co řekne trenér a pak to 100% plnit, to nefunguje. Ale pracovat s radou a využít ji v momentě, když nastane. Toto obecné hodnocení platí ke všem zápasům a většině hráčů a hráček v klubu. Začíná to na trénincích = pozornost, vědění, co se jde hrát atd …! Velké škody je prohra v prvním kole mixu. To by se prostě stávat nemělo. A přesně, bylo to bez „mozku“ v obou vyrovnaných koncovkách. Některé věci se opakují jakoby donekonečna. To mi úplně jako dobré nepřijde. Zakopnout můžeme, to je normální, ale zakopávat neustále o stejný schod, to už taková sranda / zábava není. Pěkné výkony jsem od obou viděl ve čtyřhrách. Opět ale, škoda, v silách obou párů bylo postoupit dál = do semifinále. Nechci, aby tato slova vyzněla špatně. Snažím se jednotlivé přístupy chápat a být otevřený. Asi jinak vyzní hodnocení takových proher se soupeři, kteří se dají porazit / za mě, pokud chci být výše = musím porazit, když to budu probírat se Švejdou s Janáčkem a jinak to vyzní po tomto turnaji. Ale pro všechny platí stejné. Osud mají ve svých rukách oni a trenéři jim mohou pomáhat s tím, že pravidla fungování ale tvoří trenéři. Oběma děkuji za přístup a nasazení v zápasech, za příjemně strávený čas a přeji jim do dalších koncovek ponaučení a více výher!“

Umístění našich hráčů:

Dvouhra junioři: 17. místo Adam Ječmínek

Čtyřhra junioři: 5. místo Adam Ječmínek / Ondřej Kalina (Badminton Rychnov nad Kněžnou)

Čtyřhra juniorky: 5. místo Linda Šmikmátorová / Veronika Dejlová (Sokol Klimkovice)

Smíšená čtyřhra: 17. místo Adam Ječmínek / Linda Šmikmátorová

 

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio