Domů > Turnaje > Výsledky

18.5.19 IS Slovinska, Medvode

Ve dnech od 15. do 18. května se v Medvode konal tradiční mezinárodní turnaj, kategorie International Series, Slovenia International. Z našeho klubu se turnaje zúčastnila deblová dvojice Jaromír Janáček a Tomáš Švejda. Mirek ještě nastoupil ve smíšené čtyřhře společně se Sabinou Milovou (Sokol Radotín Meteor Praha).  

Hlavní soutěž začala ve čtvrtek a v obou zápasech díky nasazení našich párů až odpoledne. 

Okolo šesté hodiny nastoupili ke svému úvodnímu zápasu Míra se Sabinou, ve kterém je čekala polská dvojice Milosz Bochat/Magdalena Swierczynska. Zápas prohráli ve dvou setech 12:21 a 17:21. V zápase udělali oba více chyb a nezvládli důležitou hru u sítě, a tak byli i slabší dvojicí v základních taktických prvcích. Přesto to proti velice dobrému páru nebyl špatný zápas.

Až lehce před desátou hodinou večer ke svému zápasu nastoupili ve čtyřhře Tomáš s Mírou. Utkali se proti kvalitní dvojici z Anglie Robert Golding/Gregory Mairs. Kluci dokázali vybojovat důležitou výhru ve třech setech s určitým výkonnostním průlomem a tím, na čem společně s trenérem Radkem Votavou pracující a v poslední době se objevovalo často na trénincích. To se jim dařilo zejména v prvním a třetím setu, když zvládli po zodpovědné rozehrávce a následným útočným pojetím hry dostávat soupeře pod tlak a dobře pracovat v přední části kurtu. Když začali kvalitním základem, dostali se přes první tři míče a udrželi soustředěnost na jednotlivých úderech, byli postupně lepší dvojicí na kurtu, která vydržela hrát rychle a v tempu. Po 50 minutách hry v zápase zvítězili 21:19, 17:21 a 21:15.

V sobotním čtvrtfinále hráli proti silné japonské dvojici Shohei Hoshino/Yujiro Nishikawa. Ve hře byli jasně lepší Japonci, kteří zbytečně nezrychlovali, ale spíše hru zpomalovali a často měnili směry úderů. Pracovali s raketami nahoře a stahovali míče za sako, čímž se kluci hodně dostávali pod tlak a nedokázali přejít v svou útočnou hru. Těžký zápas, ale když se dostali bez chyby přes základ, hrálo se a bylo na nich neudělat chybu, protože soupeři to měli pod kontrolou. Opět přišli momenty, které tam zkrátka nepatří, když v některých případech to bylo i po dobré rozehrávce. U Tomáše často na saku příliš zbrklý a nekontrolovaný pohyb raketou do jednoduchého úderu nebo raketa dole při zpomalení hry a u Mirka protáhlý nápřah u úderů v zadní části a nekontrolované výhozy křížem. Po výsledku 13:21 a 10:21 na soupeře nestačili a turnaj pro ně tak skončil ve čtvrtfinále. 

Postupně kvalitní výkon a velice dobré momenty v prvním zápase, ale na druhou stranu je stále je ve hře spousta ale, což bylo pak vidět proti dobré dvojici ve čtvrtfinále. Kluky teď čeká třítýdenní tréninkový blok, který bude gradovat turnajem ve Španělsku a následně bude vše směřovat k Evropským hrám v Minsku.

Ke čtvrtfinále na turnaji International Series, výhře nad párem z Anglie a bodovému zisku 1370 do světového žebříčku blahopřejeme!

Zajímavosti o turnaji:

IS Slovinska je dotovaný částkou 10000 USD a odměny jsou rozdělené takto:

 • Dvouhra muži: 1. místo 1000 USD, 2. místo 550 USD, semifinále 300 USD
 • Dvouhra ženy: 1. místo 1000 USD, 2. místo 550 USD, semifinále 300 USD
 • Čtyřhra muži: 1. místo 1200 USD, 2. místo 700
 • Čtyřhra ženy: 1. místo 1200 USD, 2. místo 700
 • Smíšená čtyřhra: 1. místo 1200 USD, 2. místo 700

(u párů se částka dělí dvěma a všechny odměny podléhají zdanění)

Na turnaji startovalo celkem 219 hráčů a hráček z 36 zemí z celého světa - ŠpanělskoDánsko, Rakousko, Francie, Slovinsko, Irán, Polsko, Portugalsko, Indie, Chorvatsko, Srbsko, ČR, Anglie, Švédsko, Ukrajina, Itálie, Skotsko, Island, Maďarsko, Wales, Japonsko, Finsko, Švýcarsko, Srí Lanka,Thajsko, Izrael, Austrálie, Kanada, Peru, Bulharsko, Belgie, Lucembursko,Malajsie, Indonésie, Norsko a Moldavsko. Tučně označené země patří k absolutní světové a evropské špičce.

Z českých reprezentantů vyhráli zápas Jan Louda, který postupoval z kvalifikace přes tři soupeře a Mirek s Tomášem, kteří vyhráli zápas o postup do čtvrtfinále.

Turnaje se také zúčastnili junioři Tadeáš Brázda a Martin Dostál, kteří v týdnu před turnajem strávili 4 tréninkové dny v našem klubu. Ve Slovinsku sehráli velice zajímavé zápasy!

Bilance reprezentantů České republiky najdete ZDE.

Výsledky hráčů našeho klubu:

Čtyřhra mužů: 5. místo Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

Smíšená čtyřhra: 9. místo Jaromír Janáček - Sabina Milová (Sokol Meteor Praha Radotín)

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio