Domů > Turnaje > Výsledky

19.11.16 KPJ U15, Český Krumlov

VÝSLEDKY

Čtyři tituly pro naše žáky!

V sobotu 19. listopadu se v českokrumlovské hale uskutečnil krajský přebor jednotlivců do 15 let, ze kterého se postupovalo na prosincové mistrovství ČR. Naši hráči se vůbec neztratili a kdyby zvládli i finále chlapecké čtyřhry mohli mít pět prvenství.

Ve smíšené čtyřhře zvítězil pár Adam Tancer/Linda Šmikmátorová, který ve finále porazil na tři sety dvojici Adam Marťan/Michaela Štronerová. Bronzovou medaili získali Jan Oros/Barbora Berková, když v semifinále prohráli ve velice těsném zápase s pozdějsími vítězi. Dále se na 5. místě umístili Adam Ječmínek/Natálie Petroušková, na 9. místě páry Patrik Fuciman/Viktorie Hulcová a Jakub Šober/Lucie Košanová (TJ Sokol České Budějovice) a na 17. místě Robin Tancer/Julie Hejnová.

Dvouhru chlapců ovládl Jan Oros, když ve finále porazil ve třech setech Adama Marťana. Adam Tancer skončil nakonec až na 4. místě. V semifinále nestačil na svého deblového parťáka Adama Marťana a v zápase o 3. místo nestačil na Štěpána Kalbáče (TJ ČZ Strakonice), kterému podlehl ve dvou setech. Na pátem místě se umístil Adam Ječmínek, na 7. místě Robin Tancer a Patrik Fuciman a devátý skončil Jakub Šober.

Ve dvouhře dívek štastně zvítězila Linda Šmikmátorová, když jí ve finále Michaela Štronerová po prvním vyhraném setu zápas vzdala. Zápas o bronzovou medaili zvládla Julie Hejnová, která porazila Žofii Podolkovou (TJ Sokol České Budějovice) jasně 2:0 na sety. Na 5. místě se umístila Barbora Berková, 9. místo obsadila Viktorie Hulcová a 13. místo Natálie Petroušková.

Čtyřhra chlapců. Z této disciplíny jako jediné nezískal krumlovský badminton titul přeborníka. Adam Tancer s Adamem Marťanem ve finále podlehli na dva sety s dvojicí Daniel Dvořák/Štěpán Kalbáč (TJ Sokol České Budějovice/TJ ČZ Strakonice) a tak získali stříbrnou medaili. Bronz vybojovali Jan Oros s Adamem Ječmínkem a Robin Tancer s Patrikem Fucimanem. Honza s Adamem měli ale určitě na lepší umístění, když v semifinále měli na pozdější vítěze hned čtyři mečboly.

Ve čtyřhře dívek naši nejvýše nasazené Linda Šmikmátorová s Michaelou Štronerovou nemohly do čtyřhry nastoupit, kvůli skrečovanému zápasu Míši ze dvouhry. Nicméně Barbora Berková s Julií Hejnovou je přímo fantasticky nahradily. Všechny své zápasy s přehledem ve dvou setech vyhrály a zaslouženě si přebraly medaile za první místo, když ve finále porazily Terezu Bouberlovou s Barborou Kortusovou (TJ Sokol Vodňany/SK Dobrá Voda u ČB). Bronz pak braly Viktorie Hulcová a Natálie Petroušková.

Jaromír Janáček k turnaji dodává:" Turnaj proběl doufám dobře, hodně mě překvapila účast. Do Krumlova přijelo 20 děvčat a 17 chlapců. Moc zápasů jsem neviděl, protože jsem turnaj řídil od stolku, ale naši podali v rámci možností slušné výkony, hlavně mladší. Mrzí mě, že jsem nestihl hráče koučovat, ale tuto úlohu za mě převzali pan Jurný s panem Fucimanem, kterým tímto děkuji."

Medaile a diplomy do soutěže věnoval Jihočeský kraj.

Umístění našich hráčů:

Dvouhra chlapců: 1. Jan Oros, 2. Adam Marťan, 4. Adam Tancer, 5. Adam Ječmínek, 7. Robin Tancer, Patrik Fuciman, 9. Jakub Šober

Dvouhra dívek: 1. Linda Šmikmátorová, 2. Michaela Štronerová, 3. Julie Hejnová, 5. Barbora Berková, 9. Viktorie Hulcová, 13. Natálie Petroušková

Čtyřhra chlapců: 2. Adam Marťan/Adam Tancer, 3. Jan Oros/Adam Ječmínek, Robin Tancer/Patrik Fuciman

Čtyřhra dívek: 1. Barbora Berková/Julie Hejnová, 3. Viktorie Hulcová/Natálie Petroušková, 5. Linda Šmikmátorová/Michaela Štronerová

Smíšená čtyřhra: 1. Adam Tancer/Linda Šmikmátorová, 2. Adam Marťan/Michaela Štronerová, 3. Jan Oros/Barbora Berková, 5. Adam Ječmínek/Natálie Petroušková. 9. Patrik Fuciman/Viktorie Hulcová, Jakub Šober/Lucie Košanová (TJ Sokol České Budějovice), 17. Robin Tancer/Hejnová Julie