Domů > Turnaje > Výsledky

19.12.18 IS Turecka, Ankara

Ve dnech od 17. do 20. prosince se uskutečnil v Ankaře turnaj kategorie International Series pod názvem Turkey International. Na turnaji se představilo téměř 240 hráčů z 34 států včetně zakoupení asijských zemí.

Náš klub reprezentovali na svém posledním mezinárodním turnaji tohoto roku Tomáš Švejda, Jaromír Janáček a společně s nimi i jejich trenér Radek Votava.

Kluci do turnaje byli přihlášení společně do debla a Míra i do mixa se Sabinou Milova (Sokol Radotín Meteor Praha). V obou disciplínách nastupovali z pozice nasazených hráčů s volným prvním kole v hlavní soutěži. 

Ve smíšené čtyřhře nečekalo Míru se Sabinou nic lehkého a ve svém prvním zápase nastupovali proti dvojici Danny Bawa Chrisnanta/Tan Wei Han ze Singapuru. V prvním setu dokázali využít nejistotu soupeřů a získat ho ve svůj prospěch. První polovina druhého setu byla téměř bod po bodu, ale Singapurci následně dokázali více zrychlit a Míra se Sabinou pod větším tlakem bohužel nedokázali udržet takticky konec druhého setu ani třetí set a zápas tak prohráli po výsledku 21:18, 15:21, 9:21. Průběh turnaje nakonec ukázal, že tato prohra byla s pozdějším vítězným párem celého turnaje!

Ve čtyřhře kluci vstupovali v úvodním zápase proti turecké dvojici Murathan Eken/Mert Tunco. Mirek s Tomášem nevstoupili do zápasu vůbec dobře, když po nevyužitém vedení prohráli první set. V druhém setu začali více spolupracovat a tvořit tlak útočnou hrou. Tím dokázali otočit nepříznivý stav 5:10 a vyhrát druhý i třetí set. Po těžké výhře 22:24, 21:17, 21:12 postoupili do dalšího kola, kde je opět čekala domácí dvojice - Berkay Cicen a Tayfun Tasdemir.

Zápas zvládli kontrolovat až na pár výjimek a lepším základním pokrytí, podáním a příjmem zvítězili ve dvou setech 21:11, 21:13 a postoupili tak do svého prvního společného semifinále na turnaji IS. 

Tam je ve středu odpoledne čekala kvalitní mladá indonézská dvojice Leo Rolly Carnando a Daniel Marthin. Indonézani vystavili naší dvojici výraznou stopku a kluci prohráli jasně ve dvou setech 7:21, 13:21. I když byli soupeři o level jinde, je ovšem škoda, že kluci nedokázali vůbec dodržet taktiku v hlavě ani na kurtu a neměli pak šanci hrát o moc bodů v delších výměnách. Je na čem pracovat. 

Kluci si tak připisují po zisku první společné medaile na turnaji kategorie IS na závěr roku jejich druhý největší bodový zisk do světového žebříčku!

Trenér k výkonům v Turecku dodává:Mám velkou radost, že se včetně posledního turnaje podařilo splnit očekávání tohoto roku, který byl pro Mirka s Tomášem jejich prvním společným ve čtyřhře. Úvodní část roku byla o startech na základních mezinárodních turnajích Future Series, kde bylo cílem sehrát mnoho zápasů a pokusit se postoupit do závěrečných kol. Klukům to doslova sedlo, dva turnaje vyhráli (Litva a Bulharsko), dvakrát cinklo třetí místo v Chorvatsku a úplně na prvním turnaji na Slovensku. Tyto výsledky daly dobrý základ v posunu na světovém žebříčku a také jasně ukázaly, že cíl na toto období (do konce dubna 2019) bojovat o postup na Evropské hry, které se budou hrát v létě 2019 v Bělorusku, není vůbec nereálný! Skvěle jim vyšel turnaj International Challenge v Rusku, kde postoupili mezi osm párů a připsali si tak svůj vůbec největší bodový zisk z jednoho turnaje 2200 bodů. Podzimní část tohoto roku byla o startech na velice těžkých turnajích BWF 100 a ICH, kde bylo úkolem sbírat cenné zkušenosti a při štěstí na los i velkou porci bodů. Nakonec zůstalo u těch zkušeností, bez kterých to prostě nejde a bodů bylo jenom přiměřeně. I tak to byla dobrá časová i finanční investice. Posledním turnajem byl tento v Turecku, kde bylo velkým cílem a přáním zakončit rok dobrým výsledek. Los byl poměrně přívětivý a klukům se podařilo nakonec vyždímat hodně toho dobrého a postoupit přes nepříjemné domácí páry do semifinále, kde je čekal opět moc dobrý soupeř z Indonésii. Oba asijští hráči, věkem sedmnáctiletí, předvedli na turnaji takové výkony, které jim nakonec stačili na celkové prvenství. Čtvrtfinalisté z nedávného mistrovství světa juniorů a jeden z této dvojice se dokonce pyšní titulem mistra světa juniorů. To byl prostě jiný level! Věřím, že i Mirek s Tomáše jsou s výkonem a výsledkem nakonec spokojení, a to i v kontextu celého roku a započaté vzájemné spolupráce. Já jim děkuji za přístup, velice dobré a zajímavé výsledky a předvedenou hru a k 3. místu v Ankaře jim blahopřeji. Moje pozice u tohoto páru není být obecným “chváličem“, těch je určitě hodně, ale tím, kdo jim pomáhá ve zlepšování, kdo je směřuje na jejich cestě, dává často elán a energii. Ale jinak je to na nich, co si z toho vezmou, čemu z toho uvěří atd. I tak je vedený můj přístup k jednotlivým záležitostem okolo jejich debla. Věřím, že se jim jejich první společný cíl podaří splnit a vybojují si účast na Evropských hrách“.

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra muži: 3. Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

Smíšená čtyřhra: 9. Jaromír Janáček - Sabina Milová (Radottín Meteor Praha)

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio