Domů > Turnaje > Výsledky

19.3.17 Extraliga čtvrtfinále, Český Krumlov

ZÁPIS SKB ČK - TJ SOKOL DOBRUŠKA

V neděli 19. 3. si naše extraligové družstvo hrající ve složení Jaromír Janáček, Petr Beran, Dimitur Delchev, Tomáš Švejda, Ondřej Král, Hana Milisová, Sabina Milová, Bára Hadáčková a trenér Radek Votava vybojovalo postup do finálové turnaje extraligy družstev dospělých. Ve čtvrtfinálovém utkání jednoznačně porazilo Sokol Dobrušku 7-1.

Hráči k výhře dodávají: "Do utkání jsme šli s jasným cílem vyhrát a postoupit do Play – Off. Utkání začalo jako vždy smíšenou čtyřhrou, ve které dokázali zvítězit ve třech setech Míra s Hankou a získali první důležitý bod. K dalším zápasům nastoupili Ondra s Mitkem ve druhé čtyřhře mužů a Sabča s Hankou v dámské čtyřhře. Oba zápasy se podařilo bez větších potížích vyhrát a my jsme sebevědomě kráčeli za vítezstvím. Vítězně jsme pokračovali až do posledního zápasu, kde Mitko nestačil na slovenskou posilu Matěje Hliničana. Všem se nám podařilo na domácích kurtech odehrát své zápasy zodpovědně a tradičně velice kvalitně. Doma se nám prostě hraje dobře a zaslouženě jsme postoupili do Play – Off, kde se v semifinále utkáme s týmem Meteor Praha. Děkujeme skvělým divákům, kteří nás podporovali a velmi nám pomohli nejenom k vítězství 7:1, ale ke všem domácím výhrám. Za celý náš tým děkujeme našemu trenérovi Radku Votavovi, který nás na utkání velmi dobře připravil a během zápasů dokázal vždy dobře poradit".

SKB Český Krumlov – Sokol Dobruška 7-1

 • Janáček / Milisová – Král / Křížková 22/20, 13/21, 21/18
 • Král / Delchev – Král / Vícen 21/15, 21/13
 • Milisová / Milová – Hofmanová / Křížková 21/11, 21/9
 • Janáček / Beran – Hliničan / Dratva 21/17, 21/9
 • Milová – Hofmanová 21/12, 21/9
 • Král – Vícen 22/20, 21/10
 • Beran – Dratva 21/17, 21/9
 • Delchev – Hliničan 18/21, 16/21

Závěrečné boje o titul Mistra ČR proběhnou v Praze o prvním dubnovém víkendu a Krumlovští budou mít v semifinále za soupeře favorita soutěže Meteor Praha.

Radek Votava, trenér českokrumlovských k postupu dodává: "Základem úspěchu ve čtvrtfinále bylo výborné zvládnutí základní skupiny. Čtvrté místo nás zvýhodnilo ve čtvrtfinále v podobě domácího prostředí (Benátky, Brno a Meteor mají opravdu skvělé posily), a proto pro nás bylo důležité jít do čtvrtfinále ze čtvrtého místa a hrát doma proti týmu mimo již zmiňovanou silnou trojicí favoritů. Trénujeme a hrajeme v městské hale v Českém Krumlově a tak je pro badminton jak stvořená. Věřil jsem v postup i v to, že to nebude tak těžké. Ale je to sport a tam není nikdy nic na 100%. A úvodní zápas, smíšená čtyřhra, to ukázala naplno. Nervozita na našich raketách dávala soupeři šanci na výhru po 45 minutách a s troškou štěstí ale vyhráli Mirek Janáček s Hankou Milisovou a potom to šlo už jako po másle. Hráčům patří absolutorium a zcela zasloužený postup. Moc si toho vážím, a i když ve finálovém turnaji nebudeme favority, přece jenom další tři družstva jsou výrazně posílena o hráče evropské špičky, na semifinále se moc těšíme. Nemáme v povaze jet někam prohrávat a stejně tomu bude i nyní. Věříme, že nás přijedou povzbudit i naši skvělí fanoušci, kteří hráče povzbuzovali například i na únorovém MČR dospělých v Liberci. Moc si vážíme vaší podpory. Stejná poděkování patří za přízeň všem našich klubovým partnerům a sponzorům v čele s městem Český Krumlov. Jsme na tato partnerství opravdu hrdí".

Našim se daří i v osobní úspěšnosti. Nejvýše je na 5. místě Hanka Milisová, která odehrála 14 zápasů a z toho jich 11 vyhrála. Šestá Sabina Milová má stejnou zápasovou úspěšnost jako Hanka, je na tom o nějaký ten set hůře. V TOP 10 je i Ondřej Král, který ze 14 zápasů 10 vyhrál a je na 5. místě.

... Statistiky našich hráčů ...

... Statistika všech extraligových hráčů ...

... více o extralize ...

 

 

 

 

 

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio