Domů > Turnaje > Výsledky

19.5.19 MČR U11, Dobřany

Historicky první mistrovství ČR jednotlivců U-11 uspořádala Západočeská oblast v Dobřanech. Na startu bylo všech 96 nominovaných hráčů z ČR, kteří byli rozlosováni do osmi skupin po šesti hráčkách a hráčích. V nádherné sportovní hale šestitisícového městečka Dobřany s osmi kurty od sobotního rána až do neděle bylo velmi živo. Přičemž pořadatelé měli všechno připravené a celý turnaj se odehrál bez jediného zádrhele.  

Z našeho badmintonového klubu byli nominováni Matyáš Puffr a tři děvčata Vanessa Pražáková, Karolína Krupczová a Anežka Doubravská.

Sobotní líté boje rozhodli o postupu do závěrečného pavouka pro Vanessu a Matyáše, kteří vyhráli celou skupinu; Kája vybojovala třetí místo ve skupině a také postoupila. Smůlu měla Anežka, která postup ztratila v posledním zápase po 5:11, 9:11. V prvním kole prohrála Karolína velmi těsně s přerovskou Sýkorovou ve třetím setu 10:11. Oba zbývající naši hráči se probojovali až do čtvrtfinále, kde pak podlehli svým soupeřům v boji o postup mezi poslední čtyři. Vanesse stála v cestě výborná Kateřina Malá (Šumperk) – pozdější vítězka celého klání, na kterou prostě nestačila a sety byly 6:11, 3:11. Druhý náš protagonista Matyáš Puffr skončil na Pelinkovi (Olomouc), když nešťastně prohrál první set 10:11 a pak nakonec i druhý 9:11. Přesto z toho byla v těžké konkurenci pátá místa. 

Končené pořadí: 

dívky: 5. Vanessa Pražáková, 17. Karolína Krupczová, 25. Anežka Doubravská

chlapci: 5. Matyáš Puffr

Trenér Jiří Frendl dodává: „Především bych chtěl vzdát hold pořadateli Západočeskému badmintonovému svazu a konkrétně Tomáši Knoppovi a Miladě Novákové. Byl to úžasný turnaj odehraný ve velmi příjemném prostředí a hlavně bez stresu. Také se pořadatel zasloužil o velmi vhodné doplňkové akce, které se odbývali v tomto sportovním stánku v Dobřanech. Také tak bych si představoval využití i startovného od hráčů, kdy pořadatel dal každému účastníku dárek v podobě malého bagu s emblémem mistrovství. Po celý turnaj byl i k disposici volný ovocný bufet pro mladé účastníky. Naši hráči patřili k té lepší polovině, a i když na medaili nedosáhli, tak odvedli velmi snaživé a dobré výkony. Pro děvčata Anežku a Karolínu to byla vlastně premiéra na takovém velkém turnaji. A když se Kája ještě probojovala až do závěrečného pavouka, tak to musím považovat za velký úspěch. Naši zkušenější Vanessa a i Matyáš měli dobrou šanci na postup do bojů o medaile, ale Matyáš nedokázal prodat to, co umí a Vanessa, bohužel, narazila na pozdější vítězku. Myslím ale, že odvedli dobrý kus práce. Je třeba, aby si uvědomili, že toto byl úplný začátek jejich kariery a to hlavní by mělo přijít až o hodně později. Proto jim přeji, aby vydrželi a dále na sobě pracovali.“

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio