Domů > Turnaje > Výsledky

19.9.20 MČR veteránů, Most

V sobotu 19. září se v Mostě uskutečnilo veteránské Mistrovství České republiky, na kterém se ve dvouhře a ve čtyřhře představil Ivo Černý. 

Ivo nakonec v kategorii 50+ vybojoval ve dvouhře i ve čtyřhře se Zdeňkem Gondou (TJ Jiskra Nejdek) skvělé stříbrné medaile.

Ivošovi ke dvěma medailím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu! 

Ivo ke svému vystoupení na MČR veteránů dodává"Veteránská mistrovství mívají trochu jinou atmosféru, než boje o mistrovské tituly v aktivním hráčském věku. Rivalita mezi hráči zůstala, ale je již často prostoupena mnohaletými zkušenostmi a nezřídka i kamarádstvím. Přesto se nenechte mýlit – mnohé zápasy mají značku vysoké kvality a bez pravidelného tréninku ani v tomto věku by nešlo pomýšlet na medailová umístění.

Letošní turnaj poznamenala pandemie počtem účastníků (necelých 90 startujících), ale kvalitu zajistilo několik bývalých špičkových extraligových hráčů a hráček.

Na veteránské mistrovství jsem vyrazil již podeváté a stejně jako v loňském roce jsem si odvezl 2 stříbrné medailev kategorii 50+. 

Nejprve jsem startoval ve dvouhře. První kolo proti Jiřímu Konupkovi (Kladno) bylo reprízou loňské třísetové bitvy. I letos rozhodly v můj prospěch koncovky (21:19, 22:20). Můj další soupeř Ladislav Fuksa (Hamr Praha) si v každém setu vytvořil mírný náskok, ale trpělivá hra bez chyb vedla k celkem snadnému vítězství (21:17, 21:11). Již na třetím šampionátu se mým soupeřem ve finále stal Pavel Halsch(VSK VŠV Brno). Ani na třetí pokus se mi nepodařilo překonat pestrou a přesnou Pavlovu hru, i když o osudu druhého setu rozhodla až koncovka (12:21, 17:21).

Čtyřhra byla na poslední chvíli z důvodu odřeknutí účasti některých hráčů přelosována. S mým spoluhráčem Zdeňkem Gondou (Nejdek) jsme byli nasazeni jako pár č.2 a toto nasazení jsme výhrou nad dvojicí Homolka/Modlinger (Kladno) a třísetovou porážkou s dvojicí (Fuksa/ Grace (Hamr, Jihlava) potvrdili. Škoda po prvním vyhraném setu porážky ve druhém 19:21 – to jsme byli 2 míčky od mistrovského titulu.

Mistrovství jsem si moc užil včetně setkání s mnohými kamarády, které potkávám právě už jen na těchto šampionátech. Rád bych také poděkoval našemu klubu a firmě OLIVER, že podporují nejenom mladé, ale i hráče veteránského věku, a své spoluhráče a tréninkové parťáky z úterního a pátečního tréninku“.

Umístění našich hráčů:

Dvouhra (kategorie 50+): 2. místo Ivo Černý

Čtyřhra (kategorie 50+): 2. místo Ivo Černý - Zdeněk Gonda (TJ Jiskra Nejdek, z.s.)

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio