2.10.16 Junior Cup, Praha

V neděli se v Praze Radonicích odehrálo 1. kolo 4. ročníku Junior Cupu, na kterém startovali v nejmladší kategorii Petr Jurný s Eliškou Mikešovou. V doprovodu svých tatínků se jim velice dařilo.

V nejmladší kategorii si Petr Jurný vybojoval celkové druhé místo a ve stejné kategorii Eliška Mikešová místo čtvrté.

V neděli 2. 10. se nejmladší naděje našeho klubu Eliška Mikešová a Petr Jurný zúčastnili svého prvního přespolního turnaje. Hned na začátku sezóny si chtěli změřit síly s jinými hráči, než se kterými trénují a utkávají se na místních turnajích.

Jako první turnaj si vybrali Junior CUP v Radonicích. Turnaj byl rozdělen do tří věkových kategorií starší – ročník nar. 2001 – 2004 (chlapci a dívky zvlášť), mladší – ročník nar. 2004 – 2007 (chlapci a dívky zvlášť), nejmladší – ročník nar. od r. 2007 (chlapci a dívky společně), hrálo se švýcarským systémem na 6 kol, v každém kole dva hrané sety do 15 bodů bez nastavení, za vyhraný set získal hráč jeden bod. Vzhledem k věku obou našich hráčů, byli Petr i Eliška zařazeni do kategorie nejmladší, kde pro oba bylo velké překvapení, že hrají holky a kluci dohromady. Dalším velkým překvapením byla hala samotná.

Zvenku malá, ale uvnitř velká hala se 24 kurty. Už tohle v obou vzbuzovalo velký respekt k celému turnaji a mírnou nervozitu, protože vše pro ně bylo neznámé, jak prostředí, tak i soupeři. Také už jen to, že museli brzo vstávat a jeli na turnaj 2,5 hodiny, byl u nich nový zážitek.

Nejvíc byla nervozita znát na Elišce. Hned v prvním kole nastoupila proti chlapci a první set Elišce nevyšel podle představ. Hned od začátku se jí nedařilo, zkazila několik podání a to, že je dívka, také soupeři trošku přidalo na sebevědomí. První set Eliška prohrála těsně 13:15. V druhém setu,
ale ukázala svou sílu nevzdat se a hned od začátku si vytvořila náskok, který potom s přehledem udržela až do konce zápasu. Druhý set přehrála soupeře o celou třídu a zaslouženě vyhrála 15:4.

Také na Petrovi byla vidět velká nervozita, stejně jako Eliška začal svůj turnaj v prvním kole se soupeřem opačného pohlaví. Hned v rozehrávce bylo vidět, že má Petr navrch. Hned na začátku si vytvořil velký náskok, znervózněl a udělal několik zbytečných chyb. První set nakonec vyhrál 15:8 a druhý 15:6.

Ve druhém kole si Eliška i Petr vedli moc dobře, nervozita polevila a bylo to vidět i na hře.

Ve třetím kole bylo velké překvapení pro oba, když je systém nalosoval proti sobě. Nikdy proti sobě ještě na turnaji nehráli a na obou bylo vidět, že chtějí vyhrát nad tím druhým. Podívaná to byla hezká, oba se přetahovali o každý míč a hráli vyrovnaný zápas. Výsledek mluví za vše, první set vyhrál Petr 15:10 a druhý Eliška 15:12.

Čtvrté kolo se Petrovi vůbec nedařilo a prohrál s pozdějším vítězem 2:0 na sety.

Poslední tři kola hrála Eliška vyrovnané zápasy. Celkové 4. místo z 26 hráčů bylo krásným výsledkem, už jen proto, že Eliška všechny své zápasy hrála proti chlapcům. Mezi dívkami skončila jako první. Svou vyrovnanou hrou si určitě vytvořila respekt chlapeckých soupeřů, kteří budou mít v dalších kolech Junior Cupu silnou soupeřku.

Petr šel do posledních dvou kol po předcházející prohře s velkým odhodláním. Nejprve porazil Eliščina přemožitele a v posledním kole narazil na syna bývalé odchovankyně Evy Brožové, Filipa Titěru. Začátek prvního setu byl hodně vyrovnaný, potom si soupeř vytvořil větší náskok a vedl už 13:7, když Petr zabojoval a soustředěnou hrou stáhl na 11:13 a v tu chvíli se obrátila karta. Soupeř
znervózněl, začal se vztekat, brečet a to byl impuls pro Petra. První set už dohrál Petr bez ztráty míče a vyhrál 15:13. Druhý set byl už jednoznačně v jeho režii, a s přehledem vyhrál 15:7. Petr si svou pěknou hrou vybojoval celkové 2. místo.