2.4.16 GPB U13, Praha

O prvním dubnovém víkendu se v Praze konal celostátní turnaj GPB kategorie U13, na kterém z našeho klubu startovala pětice hráčů. O nejlepší umístěni hráli Robin Tancer, Jaroslav Jelínek, Patrik Fuciman, Viktorie Hulcová a Natálie Petroušková.

Ve smíšené čtyřhře se nejlépe dařilo páru Jelínek / Petroušková, kteří vyhráli dvě kola a pak v těsném zápase o postup do čtvrtfinále prohráli s nasazeným párem Čupa / Tyrmenova dvakrát 18:21. Fuciman s Hulcovou hned u úvodním kole nestačili na druhý nasazený pár Procházka / Muchová 11:21 a 7:21.

Ve dvouhře chlapců se nám hodně dařilo. Patrik Fuciman své první kolo s přehledem vyhrál, a ve druhém nebyl také daleko od úspěchu, když prohrál v pěkném zápase s nasazeným Miroslavem Suchomelem 17:21 a 11:21. Jaroslav Jelínek se po dvou vyhraných zápasech dostal až do čtvrtfinále, kde nestačil po výsledku 13:21 a 9:21 na nasazenou jedničku Jonáše Hurtíka. Robin Tancer se ve své jediné disciplíně, kterou na turnaji hrál, probojoval až do finále, když v semifinále porazil Járova přemožitele Hurtíka 21:18, 18:21 a 21:19. Ve finále už nepodal tak dobrý výkon jako v zápasech před tím a musel se po setech 16:21 a 13:21 sklonit před Danielem Dvořákem ze sokola České Budějovice. Robin si tedy odvezl z turnaje druhé místo.

Ve dvouhře dívek Viky Hulcová vyhrála s přehledem první kolo, ale ve druhém už pak nestačila na Petru Maixnerovou, se kterou prohrála 8:21 a 7:21. Petroušková své první kolo prohrála po velikém boji s Natálií Raithelovou 15:21, 21:16 a 19:21. Chuť si pak ale spravila v zápase o umístění, ve kterém porazila 21:17 a 21:15 Terezu Morchovou.

Čtyřhru chlapců hrál jenom Patrik, který hrál s Štěpánem Prekem z oddílu Badminton Sharks Brno. Klíči bohužel hned v prvním kole prohráli, když nestačili na lépe hrající a silnější dvojici Kryštof Bittman / Lukáš Franta 13:21 a 10:21.

Viky s Natálkou se ve čtyřhře probojovali až do čtvrtfinále, když si ve druhém zápase poradili s nasazenou dvojicí Hoffmanová / Korčmarošová na dva sety. Ve čtvrtfinále pak už nestačily na třetí nasazené Maixnerovou s Muchovou po setech 14:21 a 10:21.

Turnaj očima Jaromíra Janáčka: "Každý na turnaji podal dobrý výkon. U holek to bylo trochu složitější, protože jim hodně chybí technika jak úderů, tak pohybu a hlavně držení rakety, ale i přes tohle si v zápasech nechaly říct a snažily se to měnit. Pro Patrika byl tohle asi první větší turnaj a ukázal, že se s ním v budoucnu musí počítat, jenom se musí naučit se po nevydařených výměnách hned “nenafouknout”, protože pak už není schopný se na hru tolik soustředit. Robin s Járou hráli to, na co současně měli, budou se muset naučit využívat celý kurt a ve výměnách hrát všechny údery a hlavně nehrát přes střed, protože to je oba stálo ještě lepší umístění".

Umístění našich hráčů a hráček:

Dvouhra chlapci: 2. Robin Tancer, 5. místo Jaroslav Jelínek, 17. místo Patrik Fucinam

Dvouhra dívky: 17. místo Viktorie Hulcová, 33. místo Natálie Petroušková

Čtyřhra chlapci: 17. místo Fuciman / Štěpán Prek (Badminton Sharks Brno, z.s.)

Čtyřhra dívky: 5. místo Viktorie Hulcová / Natálie Petroušková

Smíšená čtyřhra: 9. místo Jaroslav Jelínek / Natálie Petroušková, 17. místo Patrik Fuciman / Viktorie Hulcová

... účastníci - rozlosování - výsledky ...