Domů > Turnaje > Výsledky

2.4.17 Extraliga finále play-off, Praha

Minulý víkend hostila vinořská tělocvična čtyři nejlepší týmy badmintonové extraligy, aby se utkaly o mistrovský titul. Naše družstvo si právo účasti na tomto závěrečném turnaji vybojovalo po úspěšném čtvrtfinále proti Sokolu Dobrušce a tomu ještě předcházelo čtvrté místo v tabulce po základní části.

Teď už ale k samotnému finále. V sobotu se naše družstvo SKB Český Krumlov ve složení Dimitar Deltchev, Jaromír Janáček, Petr Beran, Ondřej Král, Tomáš Švejda, Hana Milisová, Sabina Milová, Bára Hadáčková a trenér Radek Votava utkalo s vítězem základní části Sokolem Radotín Meteor Praha „A“. Utkání jsme zahájili lépe než soupeř, ve smíšené čtyřhře Hana Milisová s Jaromírem Janáčkem zvítězili 2-1 na sety nad párem Alžběta Bášová – Pavel Drančák. Druhý bod přidal Ondřej Král, který přesvědčivě porazil Jakuba Bitmana 2-0 na sety. To byl ale bohužel poslední bod, který naše družstvo získalo. Dimitar Deltchev nestačil na českou jedničku Milana Ludíka, Petr Beran ač první set nad Michalem Rogalskim vyhrál a ve druhém setu statečně bojoval, aby zápas ukončil, nakonec druhý i třetí set prohrál. Sabina Milová prohrála s Dominikou Koukalovou 0-2. Poté následovaly první a druhá čtyřhra mužů. Jaromír s Petrem prohráli nešťastně dobře rozehraný zápas proti Jakubu Bitmanovi s Pavlem Drančákem 1-2 na sety a Tomáš Švejda s Ondřejem Králem těsně ve dvou setech prohráli s Michalem Rogalskim a Milanem Ludíkem. Meteor otočil celé utkání ze stavu 0:2 na celkové vítězné skóre 5:2. Našemu týmu nezbývalo nic jiného, než se připravit na nedělní utkání o bronzové medaile.

Nedělní program zahájilo naše družstvo utkáním o bronz proti BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou. Do utkání šli krumlovští ve stejné sestavě kromě dámské dvouhry, kde nastoupila Bára Hadáčková. Po první sérii zápasů bylo skóre vyrovnané 1-1, když pro náš tým vybojovali první bod Hanka s Jaromírem ve smíšené čtyřhře proti páru Subhankar Dey – Denisa Šikalová. Souběžně se na vedlejším kurtu hrála druhá mužská čtyřhra, ve které Tomáš s Ondřejem podlehli Jarolimovi Vícenovi a Lukáši Zevlovi 0-2 na sety. Druhý bod přidal Jaromír s Petrem v první mužské čtyřhře proti dvojici Petr Jelínek – Cristian Savin. Bára Hadáčková prohrála 0-2 s Elizavetou Tarasovovou a skóre utkání bylo opět srovnané tentokrát 2:2. Poté následovala první mužská dvouhra, ve které Dimitar podlehl Subhankaru Deyovi ve dvou setech a Benátky se dostali do vedení 2:3 na zápasy. K dalším zápasům nastoupili ve čtyřhře žen Hana se Sabinou proti Denise Šikalové a Elizevetě Tarasovové, kterým po velkém a nadějném boji nakonec podlehly 1-2 na sety. Teď už to bylo pro Benátky 4:2 na zápasy a do hry šel Ondřej ve třetí mužské dvouhře proti Cristianovi Savinovi. Ondrovi se zápas příliš nepovedl a prohrál ve dvou těsných setech. Toto byl zároveň rozhodující bod pro naše soupeře, kterým naše družstvo podlehlo 2:5 a muselo se spokojit s nepopulární bramborovou medailí.

Trenér extraligového družstva Radek Votava k celému víkendu dodává: “Na skvěle zorganizovaném finálovém turnaji odehráli hráči celého družstva velice dobré zápasy. Bohužel to na silný domácí tým a neméně silné Benátky nad Jizerou zatím na výhru nestačilo. Síla těchto družstev, to platí i pro tým z Brna, se určitě opírá o velice kvalitní mateřské hráče, ale zároveň opravdu kvalitní zahraniční posily. Zejména ti jsou pilířem a jistotou v utkáních proti našemu týmu, který je nejmladší ze všech v extralize a kromě Delcheva jsou všichni z našeho klubu a pravidelně spolu trénují. Delchev je velice dobrý hráč, ale zdaleka nedosahuje kvality TOP posil. Ale splňuje naše kritéria, jezdí do Českého Krumlova pravidelně trénovat, když je u nás, trénuje naše děti a je to výborný člověk. Tomáš Švejda (15 let), Bára Hadáčková (15 let), Petr Beran (17 let), Ondřej Král (17 let), Sabina Milová (20 let), Jaromír Janáček (22 let), Dimitur Delchev (22 let) a Hana Milisová (37 let), to je opravdu perspektivní tým a já věřím, že má v následujícím ročníku velkou šanci nejméně zopakovat postup do finálového turnaje, že mohou celou soutěž vyhrát. Všem moc děkuji za přístup v celém extraligovém ročníku, to samé platí pro finálový turnaj a gratuluji ke čtvrtému místu. Jsem moc rád, že takto společně můžeme prezentovat naší klubovou práci a skvěle reprezentovat město Český Krumlov a všechny naše partner. Za všechny bych chtěl poděkovat za přízeň a podporu všem našim partnerům a také věrným divákům. Jste hnacím motorem v domácích utkáních a my se i díky vám na tato utkání moc těšíme“.

Sobota 1.4.2017 SKB Český Krumlov - Sokol Meteor Radotín Praha "A" 2:5

Neděle 2.4.2017 o třetí místo SKB Český Krumlov - BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou 2:5

... webová stránka turnaje ...

... více o extralize ... 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio