Domů > Turnaje > Výsledky

2.6.18 GPA U15, Aš

O víkendu se v Aši odehrál celostátní turnaj žáků GPA U15, kterého se z našeho klubu zúčastnili Barbora Kortusová, Viktorie Hulcová a Jaroslav Jelínek a v roli vedoucího a kaučera pan Kortus.

V TOP republikové konkurenci odehráli naši mladíci velice dobré zápasy. Nejlepším umístěním je páté místo holek ve čtyřhře.

Ve smíšené čtyřhře Jára Jelínek s Bárou Kortusovou narazili na velice dobrý pár Matula / Žurková (BADMINTONOVÝ ODDÍL CHANCE & Ridera Sport team, z.s.), kterému po setech 23/25 a 10/21 podlehli. Tentokrát na víc nebylo. Soupeři se v prvním setu chvilku hledali, druhý set již byl jednoznačný.

Ve dvouhře chlapců se v prvním kole utkal Jára Jelínek s Hrubcem (SK Hamr,z.s.), kterého porazil 21/17, 17/21, 21/17. Do poloviny druhého setu byl Jarda pasivní a čekal na chyby soupeře, které moc nepřicházely. Poté změnil systém hry, který mu nakonec přinesl postup do druhého kola.

Ve druhém kole na Smutného (BADMINTON FSpS MU, z.s.), kterému podlehl ve dvou setech 11/21, 11/21, nestačil. Nasazený hráč David Smutný si zápas pohlídal hned od začátku.

Ve dvouhře dívek narazila v úvodním zápase Bára Kortusová na první nasazenou hráčku turnaje Kohoutovou ze SS Most.

Bára šla do utkání s odhodláním a připravená na vše. S čím však nepočítala, že první set po výborném výkonu vyhraje v poměru 21-13. Druhý set ve stejném poměru vyhrála její soupeřka. V třetím setu se hrál oboustranně agresivní badminton. Spousta výměn končila i soubojem na síti. Bylo to takové, kdo z koho. Nakonec se radovala zkušenější Kohoutová, která třetí set vyhrála 21/16. Nutno dodat, že Kohoutová v turnaji celkově zvítězila. O to větší zkušenost to pro Báru je.

Ve čtyřhře chlapců nastoupil Jaroslav Jelínek s Davidem Dvořákem (Sokol ČB) proti druhé nasazené dvojici Pavel Maňásek / Adam Šulc (Badminton Rychnov nad Kněžnou,z.s. / SK Prosek Praha). Jejich první společný zápas (Jára hraje pravidelně debla s Robinem Tancerem, který na turnaj neodcestoval kvůli zranění) působil od začátku nesehraně a postupem času je začala opouštět touha po vítězství. Výsledek 21-14, 21-10 odpovídá předvedené hře.

Ve čtyřhře dívek spolu nastoupily Bára Kortusová s Viktorkou Hulcovou a v prvním kole se poradily s dvojicí z Karlových Varů Hofmanová / Korčmarošová 21/15, 21/17. Zápas měly pod kontrolou a k výhře pomohlo i mnoho nevynucených chyb soupeřek.

Ve druhém kole je čekaly druhé nasazané Nováková / Žurková (TJ Jiskra Nejdek,z.s. / BADMINTONOVÝ ODDÍL CHANCE & Ridera Sport team, z.s.). Holky se sehrály, snažily se o hru bez zbytečných výhozů. Velká škoda koncovky druhého setu. Po setech 11/21, 23/25 si z Aše přivážení po sympatickém výkonu páté místo a od kouče dostávají pochvalu za nasazení a bojovnost.

Hodnocení hráčů:

Jaroslav Jelínek: “Na turnaji jsem si zahrál dobře. Ale mrzí mě hlavně první set v mixu, kde jsme měli šanci vyhrát. Za to jsem ale rád za výhru v dvouhře. Ve čtyřhře byla velmi vidět naše nesehranost. Dařilo se mi ale umisťovat míče daleko více taktičtěji do prázdných míst. Turnaj i ubytování proběhlo bez problémů“.

Viktorka Hulcová: „I přes to, že jsem hrála jen čtyrhru, jsem si zápasy užila a myslím si, že se mi podařilo odehrát dobré zápasy. V hale se mi hrálo dobře a jsem moc ráda, že jsem na turnaji hrála. Mrzí mě, že jsem stále dělala moc nevynucených chyb.“

Bára Kortusová: „V mixu jsme narazili na pár Matula\Žurková. Ze začátku se nám dařilo, ale soupeři pak zjistili náš styl hry a prohráli jsme 23:25/10:21. V prvním kole dvouhry jsem měla volný los a do druhého kola jsem dostala nasazenou jedničku Markétu Kohoutovou. Začátek se mi dařil a bylo vidět, že je soupeřka pod tlakem. Ve druhém setu už věděla, co na mě hrát a šly jsme do třetího setu. Třetí set jsme sehrály vyrovnaně a celkový výsledek skončil 21:13, 13:21, 16:21 pro Markétu. V deblu s Viky jsme postoupily do druhého kola proti páru Nováková\Žurková. S Viky jsme hrály dobře, ale na holky jsme nestačily 11:21, 23:25. Jsem ráda, že jsem na tomto turnaji byla a jsem spokojená se svými výsledky“.

Umístění našich hráčů:

Dvouhra chlapci: 9. místo Jaroslav Jelínek

Dvouhra dívky: 9. místo Barbora Kortusová

Čtyřhra chlapců: 9. místo Jaroslav Jelínek – David Dvořák (Sokol ČB)

Čtyřhra dívky: 5. místo Barbora Kortusová - Viktorie Hulcová

Smíšená čtyřhra: 17. místo Jaroslav Jelínek - Barbora Kortusová

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio