Domů > Turnaje > Výsledky

20.1.18 Extraliga 3. kolo, Brno

ZÁPIS O UTKÁNÍ

Ve třetím kole letošního ročníku extraligy zajížděl v sobotu 20. ledna náš tým k utkání do Brna, kde se od 15 hodin utkal s jedním z favoritů, týmem BADMINTON FSpS MU „A". V plném složení Jaromír Janáček, Ondřej Král, Jiří Král, Tomáš Švejda, Hana Milisová a Sabina Milová naši favoritům vzdorovali více než důstojně.

• Adam Cwalina / Magdalena Lajdová - Janáček Jaromír / Milisová Hana 21/13, 18/21, 21/18

Utkání začalo druhou mužskou čtyřhrou a smíšenou čtyřhrou.

Hanka s Mirkem odehráli mix proti páru Cwalina / Lajdová (hostuje z TJ Astra ZM) velice dobře a k výhře chybělo opravdu málo. Zejména to byl klid na raketách v polovině třetího setu. I tak proti páru, kde dominoval současně 52. druhý hráč světa ve čtyřhře, který v roce 2015 byl hráčem elitní světové dvacítky, Adam Cwalina, podali Hanka s Mirkem dobrý výkon.

Vedle na kurtu si mezi tím poradili Ondřej Král s Jirkou Králem s domácím párem Šelong / Martin Vojta ve dvou setech. Po váhavějším začátku dostali průběh hry pod kontrolu a pro náš tým vybojovali první bod.

Průběžně byl stav 1-1.

Ve druhé dvojičce zápasů nastoupili Mirek Janáček s Tomášem Švejdou proti domácím jedničkám, Cwalina / Mendrek a Hanka Milisová se Sabinou Milovou proti Pavelkové s Lajdovou.

Holky v kontrolovaném zápase potvrdily naše ambice na zisk bodu a po setech 21/16, 21/17. Byl to pěkný zápas, ve kterém se Hance se Sabinou dařilo v mnoha případech soupeřky z kurtu úplně vymazat.

To před Mirkem s Tomášem byla velká výzva. V prvním setu hráli kluci velice dobře a bylo se na co dívat. Při troše štěstí to mohl být jeden set i na naší straně. V rozhodujících momentech ale úřadoval Cwalina.

Po čtyřech zápasech to bylo stále příznivé 2-2.

Do třetí dvojičky zápasů nastoupili sedmnáctiletý Jiří Král a patnáctiletý Tomáš Švejda a pro oba to mělo být zejména o sbírání zkušeností. Jirku čekala naše současná jednička Adam Mendrek a Tomáše velezkušený tahoun domácích Vojtěch Šelong. Oběma se podařilo podat velmi dobrý výkon, který Jirka okořenil několika výběry beznadějných míčků – roztleskal tak i domácí publikum, která domácí velice sympaticky po celou dobu utkání povzbuzovalo. Tomáš k dobrému výkonu přidal i jeden vyhraný set!

Po šesti zápasech prohráváme 2-4.

Poslední dvojička zápasů a proti sobě nastupují Sabina Milová proti Zuzaně Pavelkové (hostuje z Přerova) a Ondřeje Krále čekal 69. hráč světa a v roce 2016 hráč TOP 40 na světě Raul Must z Estonska.

Ondřeje nakonec čekala pouze jedna výměna, po které mu Raul podal ruku. Důvodem nehraní bylo zranění nohy.

Sabina bojovala ze všech sil, ale první set jí nevyšel vůbec. Ve druhém se ale daleko více zklidnila a k minimálně dílčímu úspěchu v podobě vítězného setu nad o mnoho zkušenější hráčkou, v současné době 136. hráčkou světa a v roce 2015 79. hráčkou světa, chybělo opravdu málo.

Konečný stav 3-5 všechny mrzí, protože k zisku více než jednoho bodu to v Brně tentokráte bylo. Za výkony se ale naši stydět nemusejí.