20.10.19 Czech Talent, ČK

O víkendu náš badmintonový klub připravil již 14. ročník Czech Talent do 11 let jak v soutěži, tak i jednotlivců. Víkendové soutěže mladých adeptů badmintonu se zúčastnilo 8 oblastních výběrů. V sobotu se hrála soutěž družstev, ve které dominovalo družstvo výběru Prahy.

Jihočeský tým „A“ ve složení: Šárka Václavíková, Karolína Krupczová, Anežka Doubravská, Matyáš Puffr, Lukáš Círek a František Vrchotický v celém turnaji prohrál jediné utkání s pozdějším vítězem a skončil na pátém místě. Do závěrečných bojů nepostoupil na skore, i když ve skupině remisoval s výběrem Jižní Moravy 3:3 a pak porazil Západní Čechy 4:2. Postoupili Jihomoravané. O páté místo porazili Jihočeský výběr „B“ 6:0 a Východočeský výběr 4:2. Na „jedničce“ startující Matyáš Puffr odešel z turnaje neporažen. Velmi dobře zahráli i ostatní hráči.

Celkové pořadí: 1. Výběr Prahy, 2. Severní Morava, 3. Severní Čechy, 4. Jižní Morava, 5. Jižní Čechy „A“, 6. Východní Čechy, 7. Západní Čechy, 8. Jižní Čechy „B“

V neděli celá akce pokračovala soutěží jednotlivců, ve které zvítězil Matyáš Puffr z SKB Český Krumlov a Tereza Grznárová z Baníku Most.

Umístění našich hráčů: dívky: 11. Anežka Doubravská, 14. Karolína Krupczová, 16. Dominika Vlachová, 26. Zuzana Černá, 28. René Prokopová; chlapci: 1. Matyáš Puffr, 5. Lukáš Círek, 26. Patrik Došek, 27. René Neubauer, 28. Štěpán Sýkora.

Jiří Frendl – kouč týmu Jč „A“ doplnil: „Je to moc pěkná soutěž příjemně a mile řízená od mladých za řídícím stolkem. Zvláště klání v družstvech je velmi přitažlivé a má velký smysl. Všichni hráči tak mohou sehrát stejný počet zápasů a navíc bojují pro družstvo. Našim oběma družstvům to hodně prospělo. Velmi mne překvapila hlavně naše děvčata Anežka s Kájou, která se nebála hrát proti zkušenějším soupeřkám. Očekávané výkony v soutěži družstev jistě odvedli i Matyáš Puffr a Lukáš Círek. Jen houšť takových soutěží! V jednotlivcích, když pominu finálové extempore Matyáše, tak odvedl dobrý výkon. I páté místo Lukáše je pro něj příznivé. Poděkování patří našemu klubu za bezvadně zorganizovanou akci!“

... vše o Badminton Czech Talent 2019 ...