20.4. 19 GPC U17, Plzeň

O Velikonočním víkendu, v sobotu 20. dubna, se v Plzni v hale TJ Bílá Hora konal turnaj GPC U17. Za náš klub se ho zúčastnila čtveřice Bára Kortusová, Linda Šmikmátorová, Jára Jelínek a Adam Ječmínek;  účast na něm se určitě vyplatila, protože přivezli dvě první místa, dvě druhá a jedno třetí. Ale popořadě …

Turnaj začal klasicky mixem, ve kterém ale prvním kole nastoupily obě krumlovské dvojici proti sobě, Adam s Lindou proti Járovi s Bárou. Trochu zvláštní rozlosování … z výhry a postupu se radovala Linda s Adamem (7, 13). V dalším kole narazili na T. Vrbku s L. Krulovou a po třech setech (21:16, 16:21,22:20) postoupili do finále proti pražské dvojici T. Orlík, N. Stará (oba SK Prosek Praha). Boj o zlato skončil Adamovo vítězným pokřikem, když společně s Lindou ve dvou setech (21:18, 21:18) „pražáky“ porazili J  … první místo v mixu!

Ve dvouhře nastoupila Bára proti K. Nachtmanové (SK Prosek Praha), prohra 8:21, 12:21. Z mého pohledu lehká nesoustředěnost, horší pohyb po kurtu a více nevynucených chyb; na druhou stranu soupeřce tam tzv. „padalo“ skoro všechno.

Jára nastoupil proti Metlickému (21:10, 21:8), dále proti Krejčímu (21:15, 21:17) a v zápase o postup do finále udolal ve třech setech Krále (21:18, 13:21, 21:9).

V dalším ženském singlu hrála Linda proti V. Hoffmanové(TJ Slovan Karlovy Vary, z.s.). První set byl pro Lindu jednoznačný (21:9), ve druhém musela zabrat a v závěru zabojovat (22:20). V následujícím kole měla Linda proti sobě L. Krulovou (BADMINTON FSpS MU, z.s.) a vůbec se jí nedařilo (7:21, 13:21), soupeřka prostě byla lepší.

Adam postoupil proti Jůzovi (21:11, 21:10), Hoškovi (21:14, 9:21, 21:12) a v boji o postup do finále ho čekal T. Vrbka. V prvním setu využíval Adam své výškové převahy a získal první set po velmi dobré hře 21:17. Druhý set se hrál v ještě rychlejším tempu a oba borci hráli velice pohledné a dynamické výměny; velká škoda v určitém okamžiku (Adam určitě ví), kdy Adam mohl druhý set zakončit vítězstvím; druhý set skončil ve prospěch soupeře 29:27. Ve třetím setu pokračovaly dlouhé výměny a Adamovo bojový pokřik nabíral na intenzitě J, bohužel několik smolným míčů a nakonec prohra 17:21.

V boji o první místo v mužském singlu hrál Jára proti T. Vrbkovi. Hrál dobře, ale soupeř byl všude. Járovi se nepodařilo proti soupeři něco vymyslet, prohra ve dvou setech a druhé místo v singlu!

V ženském deblu Linda s Bárou měly první kolo volné a rovnou hrály v semifinále proti dvojici K. Kozempelová, K. Nachtmanová o postup do finále. Po výborném výkonu vyhrály ve třech setech a čekala je dvojice L. Krulová, J. Muchová, která ovšem od začátku diktovala hru útočným badmintonem a druhá strana hlavně bránila. Prohra, ale druhé místo Lindy s Bárou v ženském deblu!

Čtyřhra mužů začala pro Adama s Járou postupným vítězstvím nad dvojící Peychl, Jůza a Krejčí, Orlík a ve finále čekali dvojici D. Diviš, T. Vrbka. První set byl nevyrovnaný, plný chyb a jednoznačně vyšel pro soupeře. Ve druhém setu se odehrála změna, kluci minimálně vyhazovali, zlepšili obranu i pohyb po kurtu a druhý set byl jejich.  Ve třetím setu se za vzájemného hlasitého povzbuzování a jisté hře dopracovali k výhře a zisku dalšího prvního místa!

Petr Ječmínek

Jára Jelínek: „Na turnaji se mi líbilo, zahrál jsem si hodně těžkých zápasů. Mrzí mě prohra ve finále singlu, kde jsem měl šanci vyhrát. V mixu jsme v prvním kole narazili na klubové spoluhráče, kteří zaslouženě ve dvou setech vyhráli. Ve čtyřhře s Adamem J. jsme po třísetové bitvě vyhráli finále, zde na nás byla už vidět velká únava po celém dni plného hraní.“

Linda Šmikmátorová: „V mixu jsme měli po většinu času vše pod kontrolou. V jednom utkání sice přišlo několik chyb, které byly způsobeny zrychlením hry soupeře, ale zvládli jsme to.
Co se singlu týče, odehrála jsem již lepší zápas. Chyběla mi ale potřebná jistota v úderech.
V deblu jsme samy sebe překvapily, porazily jsme holky, od kterých jsme si myslely, že dostaneme klepec. Hlavně Barča v tomto zápase vládla na síti a i díky tomu jsme to zvládly. Ve finále jsme bohužel na lepší soupeřky recept nenašly. Myslím, že se nám všem turnaj povedl a děkuji panu Ječmínkovi za doprovod a krásné fotky z turnaje.“

Adam Ječmínek: „Turnaj jsem si velmi užil. V mixu se nám dařilo, avšak chvíli nám trvalo, než jsme si na halu zvykli. Je mi líto, že jsme museli Báru s Járou potkat už v prvním kole; kdyby byl los jiný, tak jsme se mohli potkat ve finále. V singlu jsem se opět první 2 zápasy „rozehrával“, ale pak přišel zápas s Tomem Vrbkou. Myslím si, že v tomto zápase jsem podal výborný výkon, ale bohužel to nestačilo k výhře. Po těžkém a vyrovnaném, bohužel prohraném druhém setu, kdy jsem odvracel 4 setboly a pak se dlouho přetahoval o každý bod až do stavu 27:29, jsem však fyzicky už nezvládal soupeřovo tempo a prohrál jsem. V deblu jsme si s Járou spravili chuť, kdy po 2 jednoduchých výhrách jsme se ocitli ve finále. První set posledního zápasu jsme prospali, zahráli jsme hodně chyb a s velkým bodovým rozdílem jsme set prohráli. Naštěstí jsme se poté vzpamatovali a kontrolovanou hrou soupeře připravili o první místo.“

Bára Kortusová:  „Turnaj v Plzni mi moc nesedl. Dlouho mi trvalo se uklidnit a soustředit se na svoji hru. V singlu jsem na kurtě nedokázala nechat všechno a vypadla jsem s hráčkou Nachtmanovou v prvním kole. Do deblu s Lindou jsem už šla s klidnou hlavou a zápas jsem si užila. Dostaly jsme se do finále, ale soupeřky byly lepší.“

Výsledky hráčů našeho klubu:

Dvouhra chlapci: 2. místo Jaroslav Jelínek, 3. místo Adam Ječmínek

Dvouhra dívky: 4. místo Linda Šmikmátorová, 5. místo Bára Kortusová

Čtyřhra chlapců: 1. místo Adam Ječmínek / Jaroslav Jelínek

Čtyřhra dívky: 2. místo Linda Šmikmátorová / Bára Kortusová

Smíšená čtyřhra: 1. místo Adam Ječmínek / Linda Šmikmátorová, 5. místo Jaroslav Jelínek / Bára Kortusová