20.5.18 celostátní turnaj U9, U10,U11, Kladno

Matyáš si vedl v turnaji velmi dobře a vyhrál celkem 6 zápasů ze sedmi. Prohrál pouze jeden zápas s konečným vítězem Zubrem z ČB. Zde byla vidět větší zkušenost a fyzická síla soupeře, který je o rok starším. Zápas prohrál 15:8 a 15:11.

Asi nejkrásnějším zápasem, kde byla velká bojovnost od Matyáše, byl zápas s hráčem Veselíkem, který i přes porážku od Matyáše skončil druhý. Zápas sehrál na tři sety. První set vyhrál Matyáš 15:14 i přesto, že prohrával 9:13. Druhý set ovládl Veselík v poměru 15:9. Třetí rozhodující set jakoby kopíroval první set, kde opět Matyáš prokázal bojovnost a psychickou odolnost, jelikož opět prohrával 13:10. Přesto dokázal otočit vývoj utkání ve svůj prospěch na konečných 15:13.

Za zmínku stojí i zápas s Peškem na tři sety, a to v poměru 15:5; 13:15 a 15:7. V ostatních zápasech již Matyáš dominoval a nenechal nic náhodě.

Pro Matyáše to byla obrovská zkušenost a možnost porovnat síly i s o rok staršími hráči. Sám Matyáš ví, v čem se musí zlepšit a přidat v tréninku.

Za svou hru si odvezl krásné třetí místo.