21.1.17 GPC U17, České Budějovice

VÝSLEDKY

V sobotu 21. 1. 2017 se v českobudějovické sokolovně konal postupový turnaj GPC kategorie U13 a U17, kde měl náš klub slušné zastoupení.

V kategorii U17 se očekávala pěkná umístění.

I přes malou účast, ale hlavně výbornou hrou Lindy Šmikmátorové a Adama Marťána, nakonec naši borci obsadili v kategorii U17 všechna první místa, jak ve dvouhrách, tak i v párových disciplínách.

Nejlépe se dařilo Lindě, která si zaslouženě odvezla tři první místa tzv. hetrik.

Nejprve společně s Adamem Ječmínkem ve finále smíšené čtyřhry přehráli na tři sety oddílové spoluhráče Míšu Štronerovou a Adama Marťána. Ve dvouhře juniorek se utkala o první místo opět s Míšou, kterou přehrála ve dvou setech 21:11 a 21:12. Třetí první místo si vybojovala společně s Míšou, když ve finále porazily Barboru Berkovou a Viktorii Hulcovou.

Další, komu se dařilo moc dobře, byl Adam Marťán, který sice nejprve prohrál své první finále ve smíšené čtyřhře, ale pak už další dvě finále ve dvouhře a čtyřhře s Adamem Ječmínkem vyhrál.

Nejtěžší zápas si Adam odehrál ve finále dvouhry, když nastoupil proti dobře hrajícímu domácímu Dvořákovi. První set Adam prohrál. To ho ale nezlomilo, začal se lépe pohybovat po kurtu, přitvrdil a zpřesnil své údery. Zápas dovedl až do koncovky třetího setu, kterou i s notnou dávkou štěstí vyhrál.

Třetí nejúspěšnější z našich byla Míša Štronerová, která si zahrála všechny tři finále.

Pěkné zápasy odehrála další naše děvčata Barbora Berková a Viktorie Hulcová.

Bára v osmifinále narazila na dobře připravenou Lindu, přes kterou bohužel nepostoupila do semifinále a stejně vypadla v osmifinále proti Krieziu Viktorie. Spolu potom po pěkném zápase

v semifinále proti Krieziu/Podolková postoupily až do finále čtyřhry, kde nestačily na Lindu s Míšou.

Jaromír Maurer si také přišel na své vítězné zápasy. Celkem jich odehrál sedm a tři z toho vyhrál