21.1.18 Extraliga 3. kol, Český Krumlov

ZÁPIS O UTKÁNÍ

Druhé utkání třetího kola odehrál náš tým v neděli od 14:00 hodin na domácích kurtech proti týmu Sokola Dobrušky.

Ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Král, Jiří Král, Tomáš Švejda, Hana Milisová a Sabina Milová zvládli dramatické domácí utkání velice dobře a zaslouženě zvítězili 5-4

• Milisová Hana –Veronika Kubečková 21/9, 21/14

Utkání začalo u nás tradičně pouze smíšenou čtyřhrou.

Hanka Milisová s Mirkem Janáčkem odehráli mix proti páru Vicen / Kubečková v poklidné tempu, kde jedinou zajímavou věcí bylo, zda se jim povede dát soupeři "kanára 21/0". Bohužel za stavu 18/0 poprvé soupeř zabodoval. Hladká výhra ve dvou setech a na úvod vedení 1-0.

K dalšímu měření sil nastupují na krut číslo dvě Hanka Milisová se Sabinou Milovou proti páru Repiská / Kubečková a na kurt číslo jedna ke druhé čtyřhře bratři Králové proti dvojici Hliničan / Vicen.

Holkám to šlo na kurtu moc dobře a soupeřky, stejně jako v sobotu v Brně, mnohdy úplně přehrávaly. Dominovala sehranost, chytrost a pohoda hry na domácích kurtech.

Jirka s Ondřejem zvládli zápas také velice dobře. K úspěchu se ale odrazili až po první polovině prvního setu, když zvládli jednodušeji hru na saku a v mnoha případech velice účinnou draivovou rozehrávku s dobrým zakončením na saku nebo útokem.

Tři zápasy a vedení 3-0. Všem ale bylo jasné, že k úspěchu je ještě daleko.

Třetí dějství a proti sobě nastupují Sabina Milová proti Martine Repiské a Tomáš Švejda s Mirkem Janáčkem proti páru Stoklas / Král O..

Sabina hrála lépe než v Brně, ale na víc to prostě nebylo. Obrovská škoda je prohra v prvním setu. Tam se lámal chleba tohoto zápasu. Více klidu v zakončení ze druhé třetiny kurtu (bohužel rychlost se zbrklostí vyhrála nad určitou rutinou). Nutno ale uznat, že Repiská zejména ve druhém setu ukázala své kvality a velice dobrou připravenost.

Mirek s Tomášem zvládli klíčový zápas skvěle a své soupeře porazili ve dvou velice kvalitních setech. Byl to asi nejlepší zápas dne. Hrála se čtyřhra se vším všudy, plno driavu, hry okolo saka a útočné pojetí. Naši výhru korunoval v konci druhého setu Tomáš skvělým servisem a Mirek útokem ze střední části kurtu.

Po pěti zápasech vedeme 4-1.

K výhře bylo potřeba vyhrát jednu ze tří dvouher mužů.

Společně v boji o vítězný bod nastoupili dva nejmladší hráči našeho družstva, patnáctiletý Tomáš Švejda a sedmnáctiletý Ondřej Král.

Tomáše čekal zkušený Ivo Stoklas, který nikomu nedá míč zadarmo. A to bylo rozhodující i dnes. Ivo našeho mladíka porazil ve dvou setech, ale řádně se nadřel. Tomáš Švejda dovedl ale dobrou práci a ve svém věku dává i v extraligových zápasech jasně najevo, jak poctivě na sobě pracuje

Blíže k pátému bodu měl Jirka Král, který odehrál svůj zápas s Ondřejem Králem. Tři sety, kdy první a třetí odehrál Jirka na maximum, nakonec prohrál v úplném konci 21/23 třetího setu. Bylo skvělé, že Jirka, který zvládnul první set, se dokázal po útlumu ve druhém setu a začátku setu třetího zvednout a dovedl svým parádním výkonem zápas do dramatické koncovky. Prohra mrzí určitě hodně, ale byl to velice dobrý výkon.

Do posledního zápasu nastoupil na postu krumlovské singlové jedničky Ondřej Král, který vyzval Matěje Hliničana a to za průběžného stavu 4-3. Dnes to ale nebyl Ondřej, jak ho známe. Byl bez energie a jen velice těžko se dokázal soustředit na jednoduchou, ale poměrně precizní hru soupeře. Ke své prohře si Ondřej pomohl také hodně sám a to velkým množstvím nevynucených chyb a stylem, kdy si moc nevěřil. Prohra ve dvou setech a stav 4-4.

Za tohoto stavu se hraje dodatečný zápas, který oba soupeři vybírají z těchto možností – mužské dvouhry, ženské dvouhry a smíšené čtyřhry. Každý tým řekne jednu disciplínu, kterou nechce hrát a ta, co zbyde, se hraje. Nutno dodat, že nastoupit smí hráč / hráčka jenom disciplíně, kterou v tomto utkání nehrál.

Co to v rozhodování znamenalo pro nás? Pro dvouhru mužů byl k dispozici Mirek Janáček, pro dvouhru žen Hanka Milisová a pro mix Sabina Milová a to ve dvojici s Tomášem Švejdou, který mixy hraje nebo Ondřejem Králem, který je velice zkušený. Ondra nám z toho po výkonu ve dvouhře ale vypadl.

Bylo jasné, že nebudeme škrtat Mirka ve dvouhře, protože tento zápas by nám vyhovoval.

Po kratší pauze a sledování Dobrušských jsme si řekli, že nebudeme hrát mix a využijeme překvapení a chuti Hanky Milisové jít hrát. Po oznámení, že nechceme hrát mixa soupeř, lehce překvapený, oznámil, že nebudou hrát dvouhru mužů.

K rozhodujícímu zápasu tak nastoupila Hanka Milisová proti Veronice Kubečkové. V zádech s celým týmem, který Hanku vydatně povzbuzoval a trenérem Radkem, který Hanku jen tak lehce posouval v taktice, Hanka se soupeřkou doslova předpažila. Důležité bylo, že jí vyšel vstup do prvního setu, který, i když se soupeřka snažila, Hanka jasně vyhrála a nesebralo jít to tolik sil.

V pauze si s trenérem jen tak kvitovala, že kdyby byla Kubečková, bude to hrát vše dolů a k saku. Začal druhý set a Kubečková rozehrála několik výměn přesně tak, jak by Hance nevyhovovalo. I tady prokázala Hanka klid a zkušenost a útočnější hrou, než byla v prvním setu, zápas rozhodla na svou a naší stranu.

Po zápase měla oprávněnou a zaslouženou radost a společně s týmem si vítězství užila.

Konečný stav 5-4, nakonec velká radost, i když se spíše očekávala výhra 5-3, a snad již 100% jistota extraligové účasti i v dalším ročníku.

Radek Votava, trenér našich hráčů stručně dodává: "Jsem moc rád, že se hráčům podařilo zvládnout dnešní utkání, řekněme utkání roku, dobře a dokázali nakonec soupeře z Dobrušky porazit. Všem děkuji za předvedené výkony, přístup a k výhře jim blahopřeji. Extraligová příslušnost na další sezonu je pro klub velice důležitá. Je velice těžké každým rokem pozice v nejvyšší soutěži dospělých obhajovat. Zvlášť, když se opíráte od kmenové hráče nebo ty, co u nás trénují a nastupujete proti týmů, kde mají třeba v utkání pouze jednoho svého hráče, dva – tři na hostování a 2-3 posily ze zahraničí. Naše filozofie je jiná. O to více to těší. Za všechny hráče družstva děkuji všem přítomným divákům za povzbuzování. Určitě se dnes vyplatilo vydržet až do konce a vidět i Hanku Milisovou ve dvouhře v boji o rozhodující bod".