21.12.19 IS Turecka, Ankara

Od čtvrtka 19. do neděle 22. prosince se v turecké Ankaře odehrál turnaj kategorie International Series, na který odcestovali z našeho klubu také Tomáš Švejda, Jaromír Janáček a trenér Radek Votava.

Kluci do soutěže nastoupili pouze ve čtyřhře a jako druhá nasazená dvojice měla první kolo volné a čekali na své soupeře. Těmi byli Bulhaři Peyo Boichinova a Alex Vlaar. Tomáš s Mírou do zápasu vstoupili dobře, když si na úvod setu vypracovali vedení 10:4, nicméně do přestávky šli po chvilce nekoncentrovanosti za stavu 11:8. Potom se hra srovnala až do samotného závěru setu, kde kluci měli první dva setboly, které bohužel neproměnili a v nastavení se s Bulhary tahali bod po bodu. Nakonec po několika neproměněných příležitostech soupeři zvládli set urvat ve svůj prospěch 26:28. Druhý set se odvíjel od začátku jako set první až do koncovky, kde opět kluci měli jako první možnosti setbolu, ale ani ten nevyužili a poté přišla série mečbolů Bulharů. Ti využili ten třetí a druhý set ovládli 23:25.

Radek Votava dodává: “Klukům poslední zápas tohoto roku nevyšel úplně podle představ. Průběh hry v obou setech ale nebyl špatný a neproměněných šancí / setbolů je vždy škoda. Zároveň to v takových koncovkách je vždy trochu i loterie a v těchto okamžicích byli o něco klidnější soupeři. K většímu klidu a jistotě chyběl jeden den tréninku na víc, který byl věnovaný skvělému workshopu s TOP hvězdou debla A. S. Rasmussenem. Vše jsou zkušenosti a ty se nedají předat, ale musejí se zažít. Loni to bylo v Turecku třetí místo a zakončení výborné, letos tomu tak být asi nemělo. Oběma blahopřeji, nyní teda k celému roku, který byl dobrý a věřím, že naše společná práce bude jejich hře svědčit i nadále. Byl to dlouhý čas, který jsme museli v Turecku strávit s jedním smolným zápasem. Byl to takový relax s jedním tréninkem za den a příjemnou pohostinností pořadatelů. To je příjemné propojení i naší pořadatelské klubové práce a loňské účasti reprezentace Turecka na turnaji BEC U17. A vypadá to, že přijedou i v dubnu 2020.“