Domů > Turnaje > Výsledky

21.2.19 ICH Rakousko, Vídeň

Od 20. do 23. února se ve Vídni hraje prestižní mezinárodní mistrovství dospělých Rakouska, na kterém startovali i Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou. Turnaj tradičně zařazený do kategorie International Challenge přilákal do Wiener Stadthalle opravdu mimořádnou účast 385 hráčů a hráček z více než 40 zemí, mimo jiné silné výpravy z Činy, Japonska, Indie, Thajska, Malajsie, Vietnamu a Singapuru.  

První do hry vstoupil Mirek společně se Sabinou Milovou, které čekala dánská dvojice Isabella Nielsen / Sebastian Grønbjerg. Po 45 minutách prohrávají 19/21, 21/12 a 11/21. První set byl vyrovnaný, ale po přestávce 10/11 se pokračovalo vyrovnaně až do stavu 14/14. Dánové poté odskakují na 19/14! Sabině s Mirek se podařilo dostat do hry o první set a dotahují stav na 18/19. Opravdu škoda pěti prohraných výměn v řadě. Druhý set sednul našim na jedničku. Dařilo se jim daleko více vnímat ostřejší rozehrávky od Isabelly a měkčích míčků jejího partnera. Až nečekaně hladký průběh a vysoké skóre 21/12. Třetí set bohužel lépe zvládl pár z Dánska, který udělal méně chyb, to bylo rozhodující pro vytvoření si většího náskoku hned na začátku. Zejména Isaballa svým výkonem dominovala. 

Mirek Janáček k tomu dodává: I když jsme prohráli, tak zápas hodnotím kladně. Hlavně v porovnání se zápasy na MČR, které byly oproti tomuto zápasu úplně jiné. Tohle byl jeden z našich nejlepších zápasů. Ve třetím setu Isabella začala více tvořit hru, nutili nás zvedat a to utkání rozhodlo." (zdroj: webové stránky ČBaS)

Pozdní večer a na svůj zápas nastupují Mirek Janáček s Tomášem Švejdou, ve které je čekali první nasazení Arun GEORGE / Sanyam SHUKLA z Indie. 

I přes pozdní hodinu se dokázali Mirek s Tomášem na zápas pořádně připravit a bez ohledu na sílu soupeřů šli zápas vyhrát.

Průběh prvního setu ukazoval, že forma je a dá se hrát i s tak silným soupeřem. Vstup klukům vyšel velice dobře 4/0. Po krátké poradě páru z Indie to ale začalo létat jinak a skóre se otočilo ve prospěch první nasazené dvojice 13/8. Kluci ale zvládli skvěle střední část setu a vyrovnali skóre na 13/13. Za stavu 16/16 přišla ale první slabší chvilka a soupeř získává snadno koncovku prvního setu 21/17.

Druhý set byl po celou dobru vyrovnanější a až do stavu 12/11 naši kluci vedli. Ve druhé části tohoto setu mají více ze hry favorité a v samotném závěru je stav 18/20. Mirek s Tomášem ale prokázali formu a chuť hrát dál a odvrátili dva mečboly 22/20.

Rozhodující set klukům úplně nevyšel. Po dobrém začátku přišel větší pocit, že je tu šance na úspěch a z toho plynulo několik zbytečných chyb a dva poražené servisy. V polovině to ale bylo stále vyrovnané 10/11. Indům se podařilo udržet konstantní vyšší úroveň ve všech výměnách, v rozehrávce opustili síť. Přišlo to hodně rychle. Indové si výhru zkušeně pohlídali 12/21.

46 minut trvající zápas byl ale ve velice dobrém tempu a Mirek s Tomášem předvedli parádní výkon.

Tomáš Švejda přesto tento výkon hodnotí pozitivně: "Zápas i přes prohru hodnotíme určitě kladně. Jsem rád, že jsme dokázali navázat na kvalitní výkon z předchozích turnajů na začátku roku a zatopit nasazeným jedničkám z Indie. Zápas se hrál ve vysokém tempu, ve kterém byli nakonec v rozhodujícím setu jistější Indové. Škoda pár momentů na začátku třetího setu, kdy jsme trošku přemotivování nezvládli začátek uvolněně a s důrazem na přípravu raket v rychlých výměnách. Dobrý zápas na začátku dalšího turnajové bloku a věřím, že příště dokážeme v takovém zápase i vyhrát"(zdroj: webové stránky ČBaS).

Radek Votava dodává:Rakousko je pro naše hráče tradiční každoroční zastávka a tradičně je to opravdu jeden z nejsilnější turnajů této kategorie v Evropě. Jsem moc rád, že Mirek se Sabinou předvedli velice dobrý výkon a pevně věřím a přeji jim, aby to mělo takovýto standart i na dalších turnajích, protože MČR jim herně nevyšlo vůbec. Mirek s Tomášem předvedli opravdu moc dobrý výkon. V prvním setu to nebylo ještě úplně ono, takové srovnávání se s tím, co a jak na kurtu bude. Druhý set byl ale opravdu parádní. Hrálo se ve velké rychlosti a oběma se podařilo svůj výkon stupňovat, dařilo se jim hrát rychle a ne tolik stereotypně a soupeře občas pěkně překvapili. Zvládali i dlouhé výměny. Samotný závěr plný energie a skvělých úderů je poslal do třetího setu. Ten si vyhráli favorité z Indie, ale výkon. Mirka s Tomášem se podobal tomu ze setu druhého. Mělo to svou kvalitu a to je moc cenné. Věřím, že jim tento výkon pomůže i pro klid v nedělním extraligovém zápase proti Hradci Králové. Oběma děkuji za předvedené výkony a ten deblový byl i přes prohru pěkným dárkem k narozeninám.

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra mužů: 17. Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

Smíšená čtyřhra: 17. Jaromír Janáček - Sabina Milová ( Sokol Meteor Praha Radotín)

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio