21.5.23 GPB U13, Vitality Slezsko

O víkendu 20. a 21. května se ve Vendryni odehrál celostátní turnaj GPB kategorie U13, na kterém startovaly Elen Perníková a Zuzana Černá.

Ve dvouhře dívek Elen Perníková potvrdila své nasazení s probojovala se až do semifinále, kde podlehla nasazené jedničce Martine Czajové (TJ Orlová - Lutyně) po výsledku 8:21, 11:21 a nakonec vybojovala bronzovou medaili. Zuzana Černá po výhře v prvním kole nestačila v boji o čtvrtfinále na Denisu Audy (Badminton Mníšek pod Brdy) ve dvou vyrovnaných setech 19:21, 18:21 a obsadila devátou příčku.

Ve čtyřhře dívek Elen Perníková se spoluhráčkou Šárkou Dvořákovou prošly bez ztráty setu až do finále, ve které nestačily na jedničky turnaje dvojici Martina Czajová - Anna Kábrtová (TJ Orlová - Lutyně - Sportovní centrum Nové Město nad Metují) 12:21, 8:21 a musely se spokojit se stříbrnou medailí. Zuzana Černá s Elen Ondruchovou (BC Lokomotiva Kunovice) se probojovaly do čtvrtfinále, ve kterém nestačily na již zmíněné vítězky Martinu Czajovou s Annou Kábrtovou výsledkem 10:21, 6:21 a obsadily páté místo.

Elen Perníková s Jaroslavem Rothbauerem (SK Dobrá Voda u ČB) se ve smíšené čtyřhře dokázali probojovat do semifinále, kde podlehli nasazeným dvojkám páru Vojtěch Šíma - Anna Kábrtová (Badminton Rychnov nad Kněžnou - Sportovní centrum Nové Město nad Metují) výsledkem 18:21, 6:21 a vybojovali bronzové medaile. Zuzana Černá s Filipem Ivanem (TJ Sokol Klimkovice) v prvním kole nestačili na pár Jan Drlík - Denisa Audy (Badminton Sharks Brno - Badminton Mníšek pod Brdy) 16:21, 13:21 a umístili se na sedmnácté pozici.

Oběma k dosaženým výsledkům blahopřejeme!

Dvouhra dívky: 3. Elen Perníková, 9. Zuzana Černá

Čtyřhra dívky: 2. Elen Perníková - Šárka Dvořáková (TJ Sokol České Budějovice), 5. Zuzana Černá - Elen Ondruchová (BC Lokomotiva Kunovice)

Smíšená čtyřhra: 3. Elen Perníková - Jaroslav Rothbauer (SK Dobrá Voda u ČB), 17. Zuzana Černá - Filip Ivan (TJ Sokol Klimkovice)