21.8.21 U15 International, Německo

Po mezinárodním turnaji v Srbsku, kde byla pestrá účast a k vidění a porovnání byla výkonost a herní styly hráčů a hráček z 16 zemí Evropy, odehrála Eliška Mikešová minulý víkend (21. - 22. 8. 2021) mezinárodní turnaj věkové kategorie U15 v Německu.

Pořadatelé International Babolet Refrath Cupu 15 přivítali více než 140 hráčů z Německa, Belgie, Francie, Holandska, Dánska, Rakouska a České republiky a dala se tak očekávat velká kvalita.

Eliška hrála všechny disciplíny a celkem za sobotu a neděli odehrála 9 zápasů a z toho jich 6 vyhrála. Oproti tomu v Srbsku odehrála jenom zápasy tři.

Nejvíce se jí dařilo, co do umístění, ve smíšené čtyřhře s Filipem Titětou, když po dvou výhrách na kurtu a jednoho odstoupení z turnaje (2. nasazený pár z Německa), postoupili mezi osm nejlepších párů celého turnaje.

Ve dvouhře si Eliška poradila ve skupině s oběma soupeřkami, zvládla dobře i první kolo vyřazovacích bojů a pověstný klid a více síly jí chybělo, aby postoupila ve dvouhře mezi 16 nejlepších. Prohra 22-24 ve třetím setu ji asi moc mrzela.

Ve čtyřhře po boku Adély Turoňové výhra v prvním kole ve třech setech nad domácí dvojící, to se vždy počítá a pozdější finalistky z Francie 19 ve druhém setu také.

Elišky umístění v celkovém pořadí je níže a kliknutím na odkaz na tournament si můžete prohlédnout všechny její výsledy.

Elišce blahopřejeme a věříme, po delším tréninkovém období, které by mělo postupně začít, se bude jenom zlepšovat.