Domů > Turnaje > Výsledky

22.1.22 GPA U13, Praha

Nová sezóna se rozjíždí naplno a pro některé hráče a hráčky a také rodiče přichází i nová zkušenost s turnaji. A to zejména pro ty nejmladší, kteří přicházejí do kategorie U13 a mají před sebou možnost startovat na svém prvním celostátním turnaji GPA.

O víkendu se v Praze – Vinoři odehrál letošní první GPA turnaj mladších žáků U13, na kterém z našeho klubu startovali Nina Radová, Dominika Vlachová a René Neubauer. A právě i pro ně to byla velká premiéra, velká nervozita, velká očekávání, nové radosti i smutky.

Ve smíšené čtyřhře se našim párům nepodařilo postoupit do dalších bojů.

Renda s Dominikou nastoupili proti dvojici Tomáš Klapal / Martina Czajová (Badminton Rychnov nad Kněžnou / TJ Orlová - Lutyně) a po setech 9/21, 11/21 jim patří 17. místo.

Nina Radová hrála po boku Michala Vybírala z klubu BA Olomouc a v prvním kole se utkali s pátým nasazeným párem Karel Vahalík / Michaela Dobešová (SK Brno Slatina / SKP Kometa Brno - RS Badminton), kterým podlehli po setech 9/21, 10/21 a stejně jako Renda s Dominikou jim patří místo 17.

Ve dvouhře chlapců nestačil Renda na Timona Krejčiříka (SKB Přerov). Moc se nedařilo a nervozita se tentokráte podepsala na nelichotivém skóre  6/21, 8/21. V celkovém pořadí 17. místo.

Ve dvouhře dívek zvládla naše děvčata první kola.

Domča si nejprve poradila s Hanou Petrů (SK Prosek Praha) 21/9, 21/9 a ve druhém kole nestačila na pozdější finalistku Moniku Majerovou (Badminton Akademie Olomouc) 7/21, 12/21.

Nina zvládla první kolo také a pěkně po boji. Valerii Proche (SK Hamr) porazila 22/20, 21/19. Ve druhém kole ji přehrála po setech 6/21, 3/21 druhá nasazená hráčka Michaela Fedorková z SKP Kometa Brno - RS Badminton.

Domča i Nina si vybojovaly v celkovém hodnocení místo deváté.

Obě naše děvčata hrála i čtyřhru.

Nina po boku Šárky Dvořákové ze Sokola České Budějovice a Domča po boku Valerie Proche (SK Hamr). Ani jeden pár první kolo nevyhrál a celkově ji patří místo deváté.

Ve čtyřhře chlapců nastoupil Renda po boku Nataniela Skrčeného z BaC Kladno. V prvním kole po setech 18/21, 25/23, 21/17 porazili dvojici Jakub Durčák / Václav Fošum (Kabal team Karviná / Sokol Křemže). Ve čtvrtfinále nastoupili proti 2. nasazenému páru TJ Sokol Polabiny Pardubice Matyáš Kocurek /Jan Vladimír Stružka (1. Badmintonový klub Šumperk / TJ Sokol Polabiny Pardubice), kterému po setech a 15/21, 16/21 podlehli a vybojovali si celkové páté místo.

Určitě sympatické vystoupení všech našich nadějí. Vše patří palec nahoru a poděkování za vzornou reprezentaci klubu. Děkujeme i rodičům za pomoc s dopravou a starostlivost na turnaji.