22.1.23 GPA U17, Hradec Králové

O víkendu 21. a 22. ledna se v královehradecké sportovní hale odehrál celostátní turnaj GPA kategorie U17, na kterém se předvedla pětice našich nadějí.

Ve dvouhře chlapců se Petr Jurný dokázal po dvou výhrách probojovat až do čtvrtfinále. O postup mezi nejlepší čtyři nestačil na nasazeného Michaela Havlíčka (SKP Kometa Brno) po setech 6:21, 12:21. Dennis Pražák v prvním kole ve dramatické bitvě přehrál Jana Mikulku (BK 93 Hořovice) po výsledku 25:27, 21:17, 27:25. Ve druhém kole nestačil na Lukáše Patzáka (TJ Sokol Dobruška) 9:21, 7:21 a obsadil konečné deváté místo.

Ve dvouhře dívek vybojovala bronzovou medaili Eliška Mikešová, která zvládla ve čtvrtfinále přehrát nasazenou čtyřku Terezu Czajovou (TJ Orlová - Lutyně) 22:24, 21:13, 21:18. V semifinále pak Eliška nestačila na Amélii Maixnerovou (SK Prosek Praha) po výsledku 2:21, 13:21. Kristýna Kozáková dokázala v prvním kole porazit Moniku Niedermayerovou (Badminton Ústí nad Labem) po setech 21:17, 22:20. V zápase o postup do čtvrtfinále Kristýna nestačila na Karolínu Axmanovou (Badminton Akademie Olomouc) 14:21, 10:21 a skončila devátá. Eva Fišerová v prvním zápase nestačila na Eriku Osičkovou (TJ Astra Zahradní Město) ve třech setech 14:21, 21:18, 19:21 a skončila sedmnáctá.

Petr Jurný s Dennisem Pražákem ve čtyřhře chlapců nestačili v prvním kole na dvojici Lukáš Patzák - Filip Titěra (TJ Sokol Dobruška - SK Prosek Praha) po výsledku 13:21, 7:21 a umístili se na devátém místě.

Ve čtyřhře dívek Eliška Mikešová s Nelou Fliglovou (BADMINTON FSpS MU) přehrály všechny dvojice v pavouku a po vítězném finále nad dvojicí Amélie Maixnerová - Erika Osičková (SK Prosek Praha - TJ Astra Zahradní Město) 21:15, 21:7 si právem pověsily na krk zlaté medaile. Kristýna Kozáková s Evou Fišerovou v prvním kole porazily dvojici Andrea Blaziusová - Zuzana Vorlová (BK ARION PRAHA - BC AKTIV LUŽINY po dramatické bitvě 22:20, 15:21, 22:20. Ve druhém kole pak nestačily právě na pozdější vítězky poměrem 17:21, 15:21 a obsadily páté místo.

Ve smíšené čtyřhře bylo nejlepším umístěním páté místo Elišky Mikešové s Kryštofem Klímou (TJ Sokol České Budějovice), kteří o postup do semifinále nestačili na pár Lukáš Thor - Erika Osičková (SK Prosek Praha - TJ Astra Zahradní Město) poměrem 18:21, 22:20, 11:21. Petr Jurný s Evou Fišerovou v prvním kole nestačili na Šimona Klecera s Markétou Dobešovou (SK Kuklenská Brno - SKP Kometa Brno), kterým podlehli ve třech setech 21:18, 18:21, 17:21 a skončili sedmnáctí.