22.11.15 GPD U15, Tábor

VÝSLEKDY - GP D U15, TÁBOR

Nepočetná výprava tří českokrumlovských hráčů, dvě dívky a jeden kluk, se vydala do Tábora na turnaj série GPD U15. Hrály se všechny disciplíny, tzn. mix, dvouhra i čtyřhra tabulkovým systémem „každý s každým“.

V mixu začínala dvojice Natálie Kopencová / Adam Ječmínek s budějovickými Klárou Neubaurovou / Danem Dvořákem.  Bylo vidět, že naše dvojice se hodně snažila, přesto ve dvou setech prohrála. O některé vtipné okamžiky ale nebyla nouze, kdy se u některých míčků objevili najednou Adam i Natálie, ovšem pak si asi dávali přednost, kdo jej odehraje, takže body pro soupeře . S každým dalším zápasem ale bylo vidět, že si na kurtu začínají více rozumět, takže z toho bylo konečné 2. místo s úsměvem.

Účast dívek byla oproti klukům více jak dvojnásobná, 10 děvčat, 4 kluci.

Adam začínal s táborským Šimonem Basíkem a bylo v začátku vidět, že to není úplně ono. Po pár míčích už získával jistotu a výhra 21:10, 21:7. Ve druhém zápase nastoupil proti Danovi Dvořákovi a už to byla úplně jiná hra. Některé výměny byly opravdu dlouhé a bylo se na co koukat, první set Adam vyhrál 21:15. Ve druhém setu už se tolik nedařila hra na síti, takže 13:21 a výsledek zápasu 1:1. V posledním zápase bylo jasné, že je třeba vyhrát co nejlepším výsledkem, protože bude rozhodovat skóre setů.  Nakonec z toho byla stříbrná medaile, kdy rozdíl mezi 1. a 2. místem byly smolné 4 míčky. Ale taková je hra.

Čtyřhra chlapců byla jen jedna, Adam s Danem proti táborské dvojici, výsledek 21:3 a 21:9.

Je velká škoda, že byli jen čtyři kluci. Přesto si myslím, že si všichni dobře zahráli, organizace turnaje byla dobrá, některé zápasy provázely i emoce, ale hlavně byla u všech vidět chuť po vítězství a touha hrát každý míč co nejlépe.

Dvouhra chlapců: 2. Adam Ječmínek

Dvouhra dívek: 7. Natálie Kopencová, 9. Terezie Půlpánová

Čtyřhra chlapců: 1. Adam Ječmínek / Daniel Dvořák (Sokol ČB)

Čtyřhra dívek: 5. Terezie Půlpánová / Natálie Kopencová

Smíšená čtyřhra: 2. Adam Ječmínek / Natálie Kopencová