23.2.20 Extraliga 4. kolo, Český Krumlov

Naše extraligové družstvo odehrálo tuto neděli na domácích kurtech poslední utkání základní části badmintonové nejvyšší soutěže družstev dospělých. Od 13:00 hodin přivítalo tým BA Plzeň, který byl po třetím kole na 4. místě.

Hned na úvod musíme zmínit, že se obě družstva se musela obejít bez dvou opor. Za Plzeň nehráli Wiliam Jones z Anglie a  Rafal Hawel z Polska, který se v bohužel v sobotu zranil při zápase nejvyšší soutěže družstev v Polsku. Za náš tým nemůže stále hrát zraněná Hanka Milisová a nepřijel ani Mads Emil Kristensen z Dánska, který je naší jedničkou a musel si ve svém týmu plnit povinnosti v play off.

I proto se po slavnostním zahájení, na kterém Mirek Janáček představil hráče a hráčky obou týmu a také rozhodčí Karla Kotyzu, Iva Černého a Hanku Milisovou, mohlo očekávat velice zajímavé a otevřené utkání.

• dodatokový zápas: Tomáš Švejda - Michal Hubáček 21:12, 21:19

Celé utkání rozehráli Tomáš s Luckou a Jakub Sluka, který nahradil Madse.

Kuba to měl na první dvouhře velice a Jiří Král byl nad jeho síly. Druhý set ale odehrál Kuba velice takticky a opět si svůj zápas užil.

Tomáše s Luckou čekal nelehký úkol. V zápase, který nepostrádal tempo, dramatičnost, emoce a opravdu skvělé výměny, nakonec zvítězili Wojciech Szkudlarczyk s Lucií Krpatovou a to ve třech setech. Naši si zaslouží pochvalu, hráli dobře a Lucka, která je na mateřské dovolené a trénuje 1x týdně, dokázala absenci tréninkových hodin a kondice nahradit bojovností a hráčským přehledem. Tomáš dokázal i přes své mládí mnohokrát daleko zkušenějšího Szkudlarcyka přehrávat.

Druhá dvojička zápasů přinesla opět skvělou podívanou.

Nejprve Lucka s Petrou sehrály výborný zápas proti páru Krpatová / Kobyláková a podle mnoha přítomných a nutno dodat skvělých diváků, si zasloužily naše holky vyhrát. Byla to doslova řežba o každý bod a po mixu, který se hrál okolo 50 ti minut, to byl druhý nejdelší zápas tohoto utkání. Bohužel z výhry se nakonec radovaly soupeřky.

Mirek s Tomášem zvládli svou čtyřhru také parádně a zejména ve druhém setu předvedli to, co trénují a odkryly našim divákům svůj potenciál.

Kuba s Matějem sehráli také moc pěkný zápas a divákům se moc líbil. Prohra ve dvou setech je určitě mrzí, ale z kurtu mohou jít s hlavou nahoře.

Stav 1-4.

Za tohoto nepříznivého stavu nastoupili ke svým dvouhrám Mirek a Matěj. A shodně se dá říci, že to byl od obou hráčů docela „fičák“.

Matěj hraje jenom párovky, ale to mu vůbec nebrání, aby hrál výborné dvouhry. Valentu z kurtu vyprovodil až nečekaně hladce ve dvou setech a měl ze své výhry oprávněnou a zaslouženou radost.

Mirek je hráč s minulostí všech disciplín, ale již druhým rokem hraje jenom čtyřhru. Jeho soupeř, Viktora, pracuje hlavně na dvouhře a tak se očekávalo, že to nebude mít Mirek jednoduché. Ale opak byl pravdou. Mirek zvládl zápas takticky a rozumnou rozehrávkou a s čekáním na vhodný moment zrychlení svého soupeře z kurtu vyprovodil také ve dvou setech.

Průběžný stav byl tak 3-4 a na kurt nastoupila nejmladší hráčka našeho týmu a asi i celé extraligy, Petra Maixnerová, které vyzvala k velkému souboji Terezu Kobylákovou, která se může pyšnit 1. místem na MČR juniorů 2018. Petra vstoupila do zápasu velice dobře a vytvořila si velký náskok (myslím až 12/4), aby ve druhé části prvního setu podlehla stupňujícímu tempu a hlasitému povzbuzování své soupeřky. Nakonec se štěstím v samotném závěru set vyhrála 21/19. Ve druhém setu byla lepší Tereza, zejména v prví polovině. Třetí set byl opět maximálně vyrovnaný a v hale bylo chvilkou ticho, že by byl slyšet špendlík a naproti tomu po každé odehrané výměně to burácelo. Jsme moc rádi, že Petra tento zápas zvládla a mohla, ač pěkně unavená, dosednout na lavičku našeho týmu a přijímat gratulace.

Za stavu 4-4 se hraje dodatkový zápas a to ze tří disciplín, dvouhry mužů, dvouhry žen nebo mixu. Domácí tým škrtá první jednu ze tří disciplín – konkrétně to v našem případě byla ženská dvouhra a soupeř si ze zbývajících dvou vybral mužskou dvouhru.

Nutno dodat, že do zápasů může nastoupit jenom hráč, který tento zápas v daném utkání nehrál.

Z našich mohl hrát dvouhru pouze Tomáš Švejda a Plzeň poslala na kurt Michala Hubáčka. V zápase dvou deblistů měl více klidu, jistoty a sil Tomáš, který silně se povzbuzujícího Michala porazil ve dvou setech a přinesl našim barvám pátý, vítězný bod!

Výhra 5-4 je super a vůbec nic na ní nemění, že našemu týmu nepomůže z konečného osmého místa a účasti v baráži o další extraligový ročník, která se odehraje 9. - 10. 5. 2020. Soupeřem našeho týmu bude celkově sedmý TJ Montas Hradec Králové a dále vítězové 1. ligy skupiny západ a 1. ligy skupiny východ.

1. liga- skupina západ

1. liga- skupina východ

Složení našeho družstva: Mads Emil Kristensen (Dánsko), Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Matěj Hubáček (hostování - Sokol Radotín Meteor Praha), Hana Milisová, Petra Maixnerová (hostování - Badminton Rychnov nad Kněžnou,z.s.), Lucie Černá, Pavel Maňásek -  trenér, Radek Votava - předseda klubu, vedoucí a trenér družstva.

Složení družstva soupeřů: Tereza Kobyláková (hostování TJ Astra Zahradní Město), Lucie Krpatová (hostování TJ Sokol Polabiny Pardubice), Jiří Král, Michal Hubáček (hostování Sokol Radotín Meteor Praha), Wiliam Jones (Anglie), Rafal Hawel, Wojciech Szkudlarczyk (oba Polsko), Bedřich Valenta (hostování Super Stars Most), Jan Viktora (hostování TJ Sokol Doubravka), Jan Segeč - vedoucí družstva, trenér

Pořadí po základní části:

1. místo BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou - 28 bodů
  2. místo Sokol Radotín Meteor Praha - 24 bodů
  3. místo BA Plzeň - 18 bodů (26-33)
  4. místo Badminton FSpS MU Brno - 18 bodů (23-34)
  5. místo TJ Sokol Klimkovice - 15 bodů
  6. místo SK STAVOS Brno Slatina - 14 bodů (24-33)
  7. místo TJ Montas Hradec Králové - 14 bodů (23-34)
  8. místo SK Badminton Český Krumlov - 9 bodů

... fotogalerie (autor Karel Kotyza) ...

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov startuje v nejvyšší soutěži družstev za finanční podpory Jihočeského kraje.