Domů > Turnaje > Výsledky

23.2.24 MS Parabadminton, Thajsko

Od 20. do 25. února se ve městě Pattaya (Thajsko) odehrálo mistrovství světa v para badmintonu, na kterém startovalo 350 badmintonistů z 32 zemí světa, kteří bojovali celkem ve 22 disciplínách. Z našeho klubu si účast vybojoval Zbyněk Sýkora ve dvouhře WH1 a ve čtyřhře WH1+WH2 společně se spoluhráčem Stephenem Durandem z Francie.

Zbyněk se ve dvouhře WH1 v základní skupině B nejprve utkal s reprezentantem Itálie. Yuri Ferringo ukázal, že je na tom výkonnostně o něco lépe a Zbyňka porazil po 22 minutách 21:6, 21:8. Ve druhém zápase v základní skupině čekal Zbyňka úřadující mistr Evropy Thomas Wandschneider z Německa, kterému Zbyněk po 22 minutách podlehl 7:21, 3:21 a v základní skupině si vybojoval třetí místo. V této kategorii startovalo celkem 32 nejlepších hráčů.

Ve čtyřhře nastoupil Zbyněk po boku Francouze Stephena Duranda, se kterým hrál i na mistrovství Evropy, kde si vybojovali skvělé deváté místo. 

V základní skupině B kategorie WH1+WH2, která byla čtyřčlenná, nejprve po 30 minutách porazili naše reprezentanty Lukáše Kyncla s Kamilem Šnejdarem 21:13, 21:15 a po 35 minutách reprezentační pár Anglie Owen Kilburn - Gobi Ranganathan 21:18, 21:19. O prví místo ve skupině vyzvali úřadující mistry Evropy a světa, reprezentační pár Německa Thomas Wandschneider - Rick Cornel Hellmann, kterému po 23 minutách podlehli 2:21 a 4:21. Dva vyhrané zápasy - druhé místo v základní skupině a postu do osmifinále. V něm je čekali reprezentanti Francie Thomas Jakobs - David Toupe, kteří po 22 minutách a setech 21:5 a 21:7 Zbyňka s jeho parťákem vyřadili. Celkové deváté místo na mistrovství světa je pro Zbyňka Sýkoru skvělým výsledkem a zároveň je to nejlepší umístění našich reprezentantů na tomto MS! V této kategorii startovalo 25 párů.

Zbyněk Sýkora, který se v našem klubu připravuje s trenérem Radkem Votavou a nově také využívá nepravidelnou možnost se v Praze tréninkově potkat s Pavlem Floriánem, odehrál na mistrovství světa dobré zápasy, do kterých dokázal přenést tréninkové úsilí z posledních měsíců, ve kterých byla příprava zaměřená zejména na techniku zadních úderů.

Zbyňkovi k devátému místu blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu. 

Umístění našich hráčů:

Dvouhra mužů WH1: 3. v základní skupině Zbyněk Sýkora

Čtyřhra mužů WH1+WH2: 9. Zbyněk Sýkora - Stephen Durand (Francie)

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio