23.9.16 IS Polska

Trojice krumlovských hráčů Jaromír Janáček, Petr Beran a Ondřej Král, který je z Baníku Most, ale za Český Krumlov hostuje, se vydala ve středu 21. září na IS Polska do Bierunu. Na turnaj s nimi měl být i trenér Radek Votava, který byl ale s Hanou Milisovou ve Slovinsku na ME seniorů.

Všichni tři nastoupili do čtvrteční kvalifikace dvouher a Ondřej společně s Matějem Hubáčkem ještě do kvalifikace čtyřhry.

Jako první se představil Petr Beran, který nastoupil ve dvouhře proti Polákovi Wiktor TRECKI. Zápas zvládl hladce za 18 minut 21:9 a 21:8. Míra Janáček a Ondřej Král nastoupili ve stejný čas. Míra také proti Polákovi Marcin NOWAK, kterého porazil za půl hodiny 21:18 a 21:19, když se nechal v prvním setu stáhnout z velkého náskoku 15:7. Ondřej se utkal se Švédem Andy TSAI, se kterým i přes mírné nachlazený dokázal sehrát vyrovnaný zápas. Nakonec ale po 29 minutách a setech 17:21 a 19:21 odcházel z kurtu poražený. Ve druhém kole kvalifikace, které se hrálo okolo páté hodiny odpolední, nastoupil Petr proti dalšímu Polákovi Mateusz BIERNACKI, jemuž podlehl 25:27 a 14:21 za 40 minut. Souběžně hrál také Míra, ale ani on nedokázal svého soupeře, kterým mu byl Maďar Bence PYTEL, porazit. V zápase byl pomalejší a z toho pramenilo velké množství chyb, hlavně ve třetím setu. Mirek prohrál 21:19, 16:21 a 11:21.

Ondřej s Matějem v prvním kole kvalifikace ve čtyřhře s přehledem přehráli polskou dvojici Lukasz CIMOSZ / Piotr GAJDA za 22 minut 21:12 a 21:15. Ve finále kvalifikace nestačili na Čechy Michala HUBÁČKA / Jana LOUDU 17:21 a 5:21.

V pátek se rozehrála hlavní soutěž všech disciplín. Jako první přišli na řadu Petr s Mírou ve čtyřhře, kteří se utkali s polskou dvojicí Milosz BOCHAT / Adam CWALINA. Polovinu prvního setu hráli Míra s Petrem hodně zalekle a oparně, proto se nedostávali moc do hry proti zkušeným Polákům. Potom se ale přestali bát a začalo se více hrát, hlavně ve druhém setu, kdy krumlovská dvojice vedla v koncovce 20:17, ale nevyužila tři setboly a prohrála 13:21, 20:22.

Mirek s Kateřinou Tomalovou jako nasazený pár první kolo nehrál. Ve druhém hráli proti Ukrajincům Oleksandar SHMUNDYAK / Maryna ILYINSKAYA. Zápas nezačali dobře. Ukrajinci nehráli nějak rychle, spíše “naťukávali” míče do prostoru a nekompromisně trestali chyby v rozehrávce. První set Mirek s Katkou prohráli 15:21. Ve druhém setu od začátku vedli, lépe zvládali vracet rozehrávku soupeřů a vytvářet si pozice pro dobrý útok. Nicméně koncovka byla stejná, jako první set. Přesto, že Mirek s Katkou vedli 20:17, nedokázali set urvat pro sebe a prohráli 22:24.

K dosaženým výsledkům a velice slušné hře našim hráčů gratulujeme.

Páteční zápasy hlavní soutěže:

Jaromír Janáček / Petr Beran - Milosz Bochat / Adam Cwalina (Polsko) 13/21, 20/22 (26 minut)

Jaromír Janáček / Kateřina Tomalová - Oleksandar Shmundyak / Maryna Ilyinskaya (Ukrajina) 15/21, 22/24 (28 minut)

Čtvrteční kvalifikační zápasy:

Ondřej Král - Andy Tsai (Švédsko) 17/21, 19/21 (29 minut)

Petr Beran - Wiktor Trecki (Polsko) 21/8, 21/9 (18 minut)

Petr Beran - Mateusz Biernacki (Polsko) 25/27, 14/21 (40 minut)

Jaromír Janáček - Marcin Nowak (Posko) 21/18, 21/19 (30 minut)

Jaromír Janáček - Bence Pytel (Maďarsko) 21/19, 16/21 a 11/21 (39 minut)

Ondřej Král / Matěj Hubáček - Lukasz Cimosz / Piotr Gajda (Polsko) 21/12, 21/15 (22 minut)

Ondřej Král / Matěj Hubáček - Michal Hubáček / Jan Louda 17/21, 5/21 (22 minut)

Dvouhra mužů: 2. kolo kvalifikace Jaromír Janáček, Petr Beran, 1. kolo kvalifikace Ondřej Král

Čtyřhra muži: 17. místo Jaromír Janáček / Petr Beran, Finále kvalifikace Ondřej Král / Matěj Hubáček (B. Most / Sokol Meteor Radotín Praha)

Smíšená čtyřhra: 9. místo Jaromír Janáček / Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice)