Domů > Turnaje > Výsledky

23.9.23 IS Polska, Lublin

Polské město Lublin hostilo v termínu od 21. do 24. září další z mezinárodních turnajů dospělých kategorie International Series. Náš klub na ORLEN Polish International 2023 presented by VICTOR reprezentoval Tomáš Švejda, který nastoupil v obou párových disciplínách. 

Turnaj pro Tomáše začal v podvečerních hodinách prvního hracího dne. Společně se svou spoluhráčkou Soňou Hořínkovou (TJ Slovan Vesec) vstoupili do turnaje vítězně, když v úvodním zápase porazili domácí dvojici Krzysztofa Podkowiskeho a Maju Janko 21:19 a 21:17.

Páteční den odstartoval pro Tomáše prvním kolem čtyřhry, ve kterém je čekali polské naděje a úřadující vicemistři Evropy U17 Mikolaj Morawski a Krzysztof Podkowiski. S Vítem Kulíškem (MTAC Praha) nenechali nic náhodě a po dvou setech 21:9 a 21:10 postoupili do druhého kola. Krátce po tomto zápase čekala Tomáše také smíšená čtyřhra. O postup do čtvrtfinále se utkali s anglickým párem Samuel Jones / Sian Kelly. Tomáš se Soňou hned od začátku bohužel ztráceli a přestože dokázali vývoj zápasu vyrovnat, koncovky obou setů šli na stranu soupeřů. Konečné skóre 18:21 a 19:21 muselo být pro oba dva jistě zklamáním. Další příležitost dostal Tomáš ještě stejný den ve večerních hodinách, a společně s Vítkem se toho chopili úspěšně. Duel proti další polské dvojici, třetím nasazeným Michalu Sobolewskemu a Adamu Szolcovi, vyhráli ve dvou setech 21:15 a 21:19.

Čtvrtfinálové souboje byly naplánované na sobotní dopoledne. Tomáše s Vítkem čekali Švédové Ludwig Axelsson a Jacob Ekman. Podobný průběh zápasu s osmifinálovým utkáním měl znovu vítězný konec. Po třiceti minutách a setech 21:19 a 21:16 se mohli kluci radovat z postupu do prvního společného semifinále. Mezi nejlepšími čtyřmi se utkali s druhou nasazenou dvojicí Callum Hemming / Ethan Van Leeuwen (Anglie). Semifináloví soupeři prokázali své kvality a Tomáš s Vítkem v zápase tahali za kratší konec. I přes vyrovnané začátky obou setů bylo pro kluky výrazně těžší se dostávat a prosazovat v precizní útočné hře, která po celý turnaj nesla ovoce. Angličané vynikali v prvních třech míčích a tlačili hru volnými a pestrými rozehrávkami do přední části kurtu. Tomáš s Vítkem se o mnoho více dostávali do defenzivního pojetí a soupeřům podlehli ve dvou setech 14:21 a 15:21. Z Polska si tak odvezli první společnou medaili a přísun 1750 bodů, který je ve světovém žebříčku posunul do první světové dvoustovky!

Tomášovi k výsledkům blahopřejeme!

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra mužů: 3. Tomáš Švejda - Vít Kulíšek (MTAC Praha)

Smíšená čtyřhra: 9. Tomáš Švejda - Soňa Hořínková (TJ Slovan Vesec)

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio