24.3.17 ICH Polska

Ve středu 22. března Jaromír Janáček odcestoval do Varšavy, kde se hrál dospělý mezinárodní turnaj ICH Polska. Do soutěže Mirek nastoupil pouze ve dvouhře a to ve čtvrteční kvalifikaci.

Ve čtvrtek okolo půl jedenácté tak Mirek zahájil svoji dvouhru, ve které se utkal s domácím Polákem Mateuszem Swierczynskym. Mirek už s Mateuszem několikrát hrál a dopředu věděl, že ho nečeká lehký úkol.  První set Mirek od začátku hodně skóre dotahoval, do přestávky byla ještě hra vyrovnaná, ale potom přišlo pár nepřesností a chyb a to rozhodlo první set, ve kterém Mirek prohrál 14:21. Průběh druhého setu byl podobný, jako set první. Polák měl pořád výhodu několika bodů navrch před Mirkem. To se ale po přestávce změnilo a hra se úplně vyrovnala. Sice Mirek v koncovce druhého setu čelil mečbolu, ale zvládl ho odvrátit a set ještě získat na svou stranu. Třetí set Mirek nerozehrál nejlépe, v přestávce prohrával 6:11, ale při změně stran věřil, že se mu náskok soupeře podaří otočit. Bohužel přišlo několik dlouhých míčů do autu a Mirkovi už se náskok nepodařilo stáhnout a třetí set prohrál 16:21 po téměř tři čtvrtě hodině hry.