23.3.19 GPB U17, Dobřany

V sobotu 23. 3. se šestice našich mladých hráčů zúčastnila turnaje GPB U17 v Dobřanech.

V prvním zápase Viky Hulcová a Jára Jelínek nastoupili proti páru Čupa/Zimová. V zápase dělali spoustu nevynucených chyb, ale na druhou stranu dokázali tvořit hru a nakonec zaslouženě vyhráli. Druhé kolo hráli proti lepším soupeřům. Dělali mnoho chyb a zápas prohráli 7/21, 8/21

Dalším párem, který nastoupil, byl Adam Marťan s Barčou Kortusů, kteří bojovali proti nasazeným jedničkám Vojtěchovi Pořízovi a Martině Ševčikové. Favorité prokázali svou kvalitu a vyhráli 21:14 a 21:14.

Po prvním volném kole do turnaje zasáhli i Adam Ječmínek s Lindou Šmikmátorovou. Soupeřem jim byl pár Patera/Hejduková. V prvním setu se jim vůbec nedařilo. Ve druhém svou hru zlepšili a se soupeřem drželi krok. K vítězství to ale bohužel nestačilo 14/21, 14/21.

V singlu nastoupil Adam Marťán proti třetímu nasazenému Tomáši Pospíšilovi. První set dopadl 12:21 ku prospěchu Tomáše Pospíšila, ve druhém setu Adam zpřesnil hru, i přesto skončil set prohrou, ale za příznivějšího skóre 18:21.

Adam Ječmínek ve dvouhře do prvního kola nastoupil proti Ondřeji Pálinkášovi, kterého těsně porazil ve třech setech 21/19, 11/21, 21/16. Hra byla z Adamovi strany velmi pasivní a zaměřená na obranu soupeřova útoku/držení míče ve hře, dokud soupeř nezkazil. V prvním setu tato taktika vycházela, avšak ve druhém setu se soupeř více soustředil a smeče nekazil. Ve třetím se "Goliáš" do hry zapojil aktivněji a "Davida" umlátil razantním útokem.

V druhém kole hrál Adam s nasazeným Vojtěchem Frantou. Opět to bylo na 3 sety. Oproti prvnímu kolu byl zřejmý rozdíl v razanci soupeřovy smeče, takže Adam svou obrannou hru zapojit nemohl a musel vymyslet něco jiného. První set doklepal převážně překvapivými křížovými dropy, které si však soupeř v setu druhém lépe pohlídal a ze stavu 20:22 se šlo do setu třetího. Tam byla znát Adamova menší fyzická vybavenost, a tak ze stavu 14:14 soupeř "utekl" o 4 body, a Adam již nic nezmohl. Celkové skóre zápasu bylo 21/16, 20/22, 16/21.

V singlu nastoupila Bára proti Johnové. Ze začátku ji moc nešlo hrát aktivně, ale postupně se do hry dostávala. Když přestala kazit a soustředila se na to, co ji fungovalo, míče padaly na stranu soupeřky. Bára vyhrála na dva sety 21/19, 21/17. V druhém kole šla na nasazenou hráčku číslo jedna a pozdější vítězku, Petru Maixnerovou. Petra své kvality potvrdila, měla aktivnější hru a s Bárou si lehce poradila 13/21, 6/21.

Linda nastoupila proti Březonové. Zápas byl velmi vyrovnaný a mohl dopadnout jakkoliv. Bohužel Linda dělala více nevynucených chyb zejména v backhandových úderech. Po dvou setech 19/21, 17/21 prohrála.

Adam Ječmínek s Járou v prvním kole sehráli dobrý zápas, dařilo se jim získávat body hlavně ze zadní části kurtu a zápas proti páru Gerginov / Schinko vyhráli 21/18, 21/15. V prvním setu druhého kola sehráli velmi kvalitní zápas, bohužel jím utekla koncovka. Druhý set už tak dobrý nebyl, dělali mnoho zbytečných chyb, a byli stále v obraně. Maňásek se Smutným nakonec zvítězili 21/19, 21/14.

Ve čtyřhře nastoupil Adam Marťán s hráčem z Benátek Jakubem Müllerem a sehráli velmi dramatický třísetový zápas s dvojicí Tomáš Matula a Adam Vojtěch. Ve druhém setu se jim podařilo zápas otočit ze stavu 12:20 na 22:20, ale třetí set po dlouhé bitvě skončil 23:25 pro soupeře.

Holky nastoupily proti dvojici Kobyláková/Kobyláková. Zápas začaly velmi aktivně a první set jasně vyhrály. Poté jakoby se role otočily. Tvořit začaly soupeřky. A zápas šel do 3. Setu. Holky držely se soupeřkami krok jen do 11bodů, poté přišlo několik nevynucených chyb a stav byl najednou 10:20. Holky se ale kously a uhrály ještě 6 bodů v řadě. Na vítězný konec to ale nestačilo.

Komentář Barči Kortusová: Na turnaji byla skvělá atmosféra, jsem ráda, že jsem si tam mohla zahrát. K vidění bylo spoustu kvalitních zápasu a jsem spokojena se svým výsledkem"

Komentář Viki: V hale se mi hrálo dobře, i když mi přišlo, že míčky lítaly rychleji, než v ČK. V zápasech jsem dělala nevynucené chyby. Doufám, že příště jich tolik nebude“.

Komentář Lindy:Z mixu mám smíšené pocity. První set byl od nás velice pasivní. Ve druhém jsme začali hru zpomalovat a soupeř s tím měl problém. Zápas jsme prohráli ale nutno říct, že měl soupeř opravdu velké štěstí. Singl se mi vůbec nepovedl. Chtěla jsem ho vyhrát, ale vždycky jsem pokazila nějaký jednoduchý míč a poté jsem si na údery nevěřila. Debl jsem si maximálně užila. Byl to takový zápas, který měl náboj a byl napínavý. Mrzí mě, že jsme prohrály. Ale zase jsme si dokázaly, že můžeme stáhnout i několikabodový náskok“.

Turnaj byl velice fajn. Za všechny bych chtěla poděkovat panu Ječmínkovi a taťkovi za to, že s námi jeli a po dobu turnaje nám dávali rady.

Linda Šmikmátorová

Dvouhra junioři: 17. místo Adam Ječmínek, Adam Marťán

Dvouhra juniorky: 9. místo Bára Kortusová, 33. Linda Šmikmátorová

Čtyřhra junioři: 9. místo Adam Ječmínek / Jaroslav Jelínek, 17. místo Adam Marťán / Jakub Muller (BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou)

Čtyřhra juniorky: 9. místo Bára Kortusová / Linda Šmikmátorová

Smíšená čtyřhra: 17. místo Adam Ječmínek / Linda Šmikmátorová, Jaroslav Jelínek / Viktorie Hulcová, Adam Marťán / Bára Kortusová