5.4.24 BEC U17, Český Krumlov

part of BADMINTON EUROPE U17 CIRCUIT

Od čtvrtka 4. do soboty 6. dubna se v českokrumlovské Sportovní hale odehrál největší mezinárodní turnaj kategorie U17 v České republice Oliver Czech U17 International 2024. Letošní ročník i díky tomu, že letos tato kategorie nemá vrchol v podobě mistrovství Evropy, neměl takovou účast, jako minulý rok. I tak na turnaji startovalo 133 ze čtrnácti zemí Evropy. V turnaji se představila také trojice hráčů našeho klubu Eliška Mikešová, Vanessa Pražáková a Matyáš Puffr.

Nejlepšího umístění dosáhla Eliška Mikešová ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře s Kryštofem Klímou. Ve dvouhře po třech vítězných zápasech postoupila mezi osm nejlepších hráček turnaje. V prvním kole přehrála ve dvou setech Rakušanku Janu Weissenbach 21:14, 21:12 a ve druhém pak ve třech setech Polku Aleksandra Wasilewskou 21:13, 14:21, 21:17. O postup do čtvrtfinále přehrála Češku Eriku Osičkovou 21:18, 21:11 a v boji o medaili už Eliška nestačila na Ukrajinku Sofiii Bielobrovchuk 19:21, 16:21.

Ve smíšené čtyřhře Eliška Mikešová s Kryštofem Klímou ve druhém kole přehráli český pár Šimon Soukup - Justýna Bíbová výsledkem 21:8, 21:7 a o postup do čtvrtfinále svedli dramatickou bitvu se Slováky Davidem Antoniem Kozinkou - Charlottou Halovou, které porazili 21:13, 19:21, 21:19. Ve čtvrtfinále je zastavil další slovenský pár Andrej Suchy - Kvetoslava Sopkova výsledkem 18:21, 21:18, 14:21. Ve smíšené čtyřhře se předvedli také Matyáš Puffr s Vanessou Pražákovou. Ti bohužel v prvním kole nestačili na slovenský pár David Antonio Kozinka - Charlotta Halova 20:22, 16:21 a skončili na třicátém třetím místě.

Ve čtyřhře chlapců se do soutěže dostali Matyáš Puffr a Danielem Čadou (Badminton Rychnov nad Kněžnou). Ti však v prvním zápase nestačili na polskou dvojici Szymon Gwiazda - Mateusz Michalik, které podlehli 12:21, 23:25 a skončili na děleném devátém místě.

První kolo ve čtyřhře dívek dokázaly vyhrál Eliška Mikešová s Vanessou Pražákovou, když přehrály Polky Nikola Pluchowska - Oliwia Surowiec ve třech setech 23:21, 13:21, 21:13. Ve druhém kole už ale děvčata nestačila na druhou nasazenou chorvatsko-slovinskou dvojici Ana Pranić - Tija Horvat po výsledku 9:21, 17:21 a musely se tak spokojit s devátým místem.

Matyáš Puffr ve dvouhře chlapců v prvním kole podlehl ve vyrovnaném zápase Szymonovi Gwiazdovi z Polska po setech 17:21, 23:21, 23:25 a obsadil třiatřicátou pozici.

Všem našim hráčům k výsledkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!

Dvouhra chlapci: 33. Matyáš Puffr

Dvouhra dívky: 5. Eliška Mikešová

Čtyřhra chlapci: 9. Matyáš Puffr - Daniel Čada (Badminton Rychnov n/K)

Čtyřhra dívky: 9. Eliška Mikešová - Vanessa Pražáková

Smíšená čtyřhra: 5. Eliška Mikešová - Kryštof Klíma (TJ Sokol České Budějovice), 33. Matyáš Puffr - Vanessa Pražáková