24.4.16 GPA dosp. Liberec

Víkendového GPA dospělých v Liberci se z našeho klubu zúčastnili Hana Milisová, Petr Beran a Jaromír Janáček a dařilo se jim výborně. Medailové umístění Mirka Janáčka ve dvouhře, zlatý návrat Hanky Milisové a spousta skvělých zápasů.

Nejlepšího výsledku dosáhla Hana Milisová společně s Eliškou Maixnerovou (TJ Astra ZM Praha) ve čtyřhře žen, kterou celkově vyhrály! Cestu do finále děvčata s přehledem zvládla a v samotném finále dokázala porazit úřadující mistryně České republiky Alžbětu Bášovou s Michaelou Fuchsovou po setech 13:21, 21:14 a 21:17.

Ve dvouhře mužů vybojoval třetí místo Jaromír Janáček, když po třech vyrovnaných zápasech postoupil do nedělního semifinále, kde se utkal s Indonésanem Tri Haryantem. Zápas bohužel ve druhém setu vzdal kvůli bolavému kolenu, které si namohl ve čtvrtfinálovém zápase, když podklouzl. Petr Beran ve dvouhře postoupil do čtvrtfinále, kde v dlouhém a těsném zápase prohrál se Slovákem Jurajem Vachálkem po setech 21:15, 14:21 a 21:23.

Ve čtyřhře mužů dosáhla dvojice Jaromír Janáček s Petrem Beranem také na čtvrtfinále, když zvládla hlavně zápas druhého kola, kde otočili zápas za stavu 0:1 na sety proti dvojici Cristian Savin / Tri Haryanto. Ve čtvrtfinále bohužel nestačili na pár Ivo Stoklas/Petr Hošek, kterému podlehli ve dvou koncovkách 20:22 a 18:21.

Ve smíšené čtyřhře se pár Jaromír Janáček / Hana Milisová probojoval hladce do čtvrtfinále, kde prohráli ve třech setech 21:19, 19:21 a 9:21 s nasazenými jedničkami a pozdějšími vítězi turnaje Vojtěchem Šelongem a Denisou Šikalovou.

Hodnocení Jaromíra Janáčka:V mixu jsme s Hankou nehráli špatně, první dva zápasy jsme měli jednoduché a pak jsme na tři sety prohráli s Vojtou Šelongem a Denisou Šikalovou, bohužel se nám nevyvedl třetí set, kde jsme prohráli 9:21. Ve dvouhře jsem se trochu trápil, věděl jsem, že soupeře bych měl snadno porazit a to mě svazovalo a dělal jsem hodně jednoduchých chyb. Až čtvrtfinále s Honzou Hubáčkem jsem odehrál s větší jistotou, ale mohlo tomu být úplně jinak, protože v koncovce druhého setu jsem při obraně podklouzl a podvrkl jsem si kdysi operované koleno a od té doby mě bolelo. Naštěstí jsem konec zápasu zvládl a dostal se do semifinále, kde jsem proti Indonésanovi Tri Haryantovi na začátku druhého setu raději vzdal, protože koleno bolelo. Debl s Petrem nebyl špatný, oba jsme byli po celém dnu unaveni a všechny tři zápasy jsme odehráli za sebou. Bohužel jsme čtvrtfinále proti dvojici Stoklas/Hošek nezvládli těsně ve dvou koncovkách“.

Hodnocení Petra Berana: “V pátek 23. 4. jsem společně s Hankou Milisovou a Mírou Janáčkem odcestoval na turnaj GPA dospělých do Liberce. Turnaj byl trošku netradiční tím, že s námi nejel náš trenér Radek Votava, tak to byla z jedné části i zkouška, jak zvládnu odehrát turnaj bez koučingu, na který jsem od trenéra zvyklý. První den jsem začínal proti Filipu Sedláčkovi, kterého jsem porazil ve dvou setech, poté jsem nastoupil proti Lukášovi Kurzovi, věděl jsem, že to bude těžký zápas, ale věřil jsem si, protože jsem soupeře nedávno porazil v extraligovém utkání proti Astře Praha. Nakonec to byl třísetový zápas, který rozhodla až koncovka třetího setu. Svůj třetí zápas jsem hrál proti Juraju Vachálkovi ze Slovenska. Celý zápas se hráli dlouhé výměny a nebyli žádné velké bodové rozdíly, až ve třetím setu, kdy jsem musel dotahovat čtyři matchboly a bohužel jsem prohrál 23:21.  Čtyřhra s Mírou Janáčkem byla hned od prvního kola velmi unavená, ale myslím, že se nám podařili hrát všechny zápasy bez větších výchylek výkonu. Každopádně ve třetím kole proti páru Hošek-Stoklas už bylo chyb spousta, hlavně v delších výměnách byli soupeři lepší, z toho vyplývá stav 2:0 na sety pro naše soupeře. Myslím, že na turnaji jsem odehrál dobré zápasy ve dvouhře, ale nervozita v koncovkách byla velká, z toho vyplývá i těsná prohra ve čtvrtfinále“.

Hanka Milisová ke svému vystoupení dodává:Mix s Mírou byl dobrý, ale nehrálo se nám v horní hale moc dobře. Prohráli jsme ve čtvrtfinále ve třech setech s pozdějšími vítězi, párem Šelong / Šikalová  které turnaj zastihl ve Velké formě. Nutno říci, že je Míra nejspíš zvyklý na svou tradičnější partnerku a já s ním moc netrénovala. Více jsem se při trénincích věnovala čtyřhře, kterou jsem hrála s Eliškou Maixnerovou. Přesně 7 měsíců 18 dní uplynulo od mého zranění, a co jsme spolu naposledy hrály. V cestě za vítězstvím nám staly ve finále mistryně ČR Bášová -Fuxová. V zápase jsme projevily asi větší touhu po vítězství, dodržení správné taktiky, vzájemnou podporu a skvěle Eliščino motivační nápady. Jsem moc ráda, to nebudu zastírat. Kdo by nebyl (smajlík)“.