Domů > Turnaje > Výsledky

24.4.16 Výběry U13, ČK

REGIONÁLNÍ VÝBĚRY U13 - KONEČNÉ VÝSLEDKY

28. PŘEDÁVÁNÍ ČESKOKRUMLOVSKÉHO POHÁRU – VÝBĚRU SEVERNÍ MORAVY

Tradice pořádání Českokrumlovského poháru sahá až do roku 1987, kdy z iniciativy našeho oddílu badmintonu TJ Slavoj Český Krumlov byl uspořádán první ročník soutěže družstev mladších žáků. Prvním vítězem se stalo družstvo Středočechů, které porazilo ve finále Jižní Moravu 7:0 a hned v závěsu bylo družstvo Jižních Čech „A“ – bohužel nejde již dohledat sestava, ale je pravděpodobné, že na startu byli ti nejlepší z mladších žáků sezony 1986/1987 Ivana Vilímková, Zuzana Šimková, Linda Grohmanová nebo v klucích Jiří Holeček, Jan Štaberňák, Petr Jurný.

Letošní 28. ročník přivedl do Českého Krumlova všech osm regionálních representací sdružených pod Českým badmintonovým svazem a jako devátý tým také startovalo jihočeské družstvo „B“.
Na startu nechyběl nikdo z nejlepších a tak konkurence byla velmi silná. Za jihočeskou representaci „A“ hráli také naši hráči z SKB Č. Krumlov Viktorie Hulcová, Jaroslav Jelínek, Robin Tancer a za béčko Natálie Petroušková a Patrik Fuciman.

Již boje ve skupinách naznačily vyrovnanost a pro naše barvy nebylo možné očekávat nějaké převratné výsledky. Jihočeské „A“ družstvo ve skupině prohrálo s výběrem Prahy 1:6 a jediný bod přinesla čtyřhra chlapců Daniel Dvořák s Robinem Tancerem. Druhé jejich utkání ve skupině se středními Čechami již bylo vyrovnanější, ale přesto prohra 3:4 odsoudila tým už jen do boje 7. až 9. místo. Zde zabodovali Robin Tancer ve druhé dvouhře, když porazil Simona 21:7, 18:21, 21:18 a ještě s Járou Jelínkem vyhráli debla. Třetí bod přidala čtyřhra dívek, která zvítězila bez boje – soupeř nepostavil tuto čtyřhru.

Druhé jihočeské družstvo prohrálo ve své skupině obě utkání s Východočechy i se Severní Moravou po skore vždy 0:7. Tady lze říci, že členové týmu zejména Patrik Fuciman a také Natálka Petroušková se snažili vzdorovat, co to šlo. Ale soupeř byl zdatnější.

Nakonec se obě družstva sešla v závěrečných bojích o konečné umístění ve stejné skupině o 7. až 9. místo. Tam „A“ tým porazil jak béčko 7:0 a i západní Čechy 5:2, které doplňovaly skupinu, a skončil na 7. místě. Druhé jihočeské družstvo prohrálo i se Západočechy 2:5 a zůstalo na poslední deváté příčce.

Komentář:Opět výborně připravená soutěž pro mladé adepty badmintonu od pořadatele a ještě podtržená výbornými výkony účastníků. Když si člověk uvědomí, že na startu byly kromě nejstarších ročníků 2004 také mladší ročníky 2005, 2006 a již se dokázaly badmintonově hezky otáčet, tak je to pro budoucnost nejrychlejší raketové hry skvělé. Z našich se dobře ukázali hlavně Robin Tancer se sedmi výhrami. Zvlášť významný byl start Patrika – ročník 2006, který skutečně starším soupeřům dost vzdoroval. Nakonec, každý se snažil, jak Viki Hulcová, Natálka Petroušková, tak i Jára Jelínek". 

KONEČNÉ POŘADÍ

1. SEVERNÍ MORAVA
2. SEVERNÍ ČECHY
3. VÝBĚR PRAHY
4. VÝCHODÍ ČECHY
5. JIŽNÍ MORAVA
6. TCM STŘEDOČESKÉHO KRAJE
7. JIŽNÍ ČECHY "A"
8. ZÁPADNÍ ČECHY
9. JIŽNÍ ČECHY "B"

... fotogalerie ...

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio