24.9.16 ME Veter.,Slov.

17. září odcestovala Hanka Milisová společně s trenérem Radkem Votavou na Mistrovství Evropy veteránů, které se od 18. do 24. září hraje ve Slovinsku. Hanka hraje nejmladší kategorii 35+, do které se přihlásilo 30 hráček.

V prvním kole čekala na Hanku reprezentantka Švédska Wendy Fredriksson. Hanka zvládla zápas na jedničku a za necelých dvacet minut a setech 21-8 a 21-10 postoupila mezi šestnáct nejlepších.

Ve druhém kole, které se hrálo až ve středu odpoledne, čekala na Hanku Diane Lakermann z Německa. Na zápas se Hanka moc těšila a říkala, že je to takové jiné hrát proti někomu, koho vůbec nezná. To, že bude hrát proti někomu, kdo sportuje, bylo vidět na první pohled. Hanka vstoupila do zápasu o postup mezi osm nejlepších velice dobře a dokonale využila lepší stranu. Ve hře proti zdi byla její rychlá rozehrávka dominantní a soupeřka byla všude pozdě. Hanka i za přispění mnoha nevynucených chyt soupeřky vyhrála 21/9. Ve druhém setu se ale hrálo o mnoho více. Hance nevyšel ideálně vstup a prohrávala 1-6. Musela přistoupit na to, že to nevyhraje v krátkých výměnách a začala hrát trpělivěji, ale stále rychle. Důležité bylo, že se jí podařilo srovnat na 6-6. A začalo se pěkně od začátku. Vedení bylo jednou na naší straně, jednou u soupeřů. Rozhodující moment nastal po přestávce v půlce setu, ve které prohrávala 9-11. Po pauze vyhrála pět výměn za sebou a dostala soupeřku po tlak. Ta Hanku 4x dotáhla na nerozhodný stav, ale to bylo z její strany vše. Hanka hrála moc dobře, zvládla koncovku a oprávněně se po 25 minutách a setech 21/9 a 21/19 radovala z postupu do čtvrtfinále.

Ve čtvrtečním čtvrtfinále ji ve 16:35 hodin čekala Lilas Goulin z Francie. Hanka se na zápas opět velice těšila a svědomitě připravila. Od první výměny bylo jasné, že soupeřka jí nedá nic zadarmo a bude bojovat o každý míč. Při poradě před zápasem padla i varianta, že je třeba nepanikařit, že soupeřka je velice šikovná na ruku, ale jak bude zápas delší, bude unavenější a to by měla být Hanky výhoda.

V první polovině první setu byla na Hance vidět větší nervozita, která spadla po krátké přestávce a začal se hrát opravdu pěkný badminton. Hanka zvládla výborně závěr první setu a udělala tak výrazný krok do semifinále. Druhý set byl již jednoznačnou záležitostí. Soupeřka věděla, že ztráta prvního setu byla rozhodující a neměla více sil vzdorovat. Na druhé straně Hanka byla v tempu hrála bez chyb. Po 24 minutách a setech 21/18 a 21/9 postupuje Hanka Milisová do semifinále a z veteránského mistrovství Evropy si domů přiveze 100% medaili!

V dnešním semifinále, které začalo v 15:45 hodin, tahala Hanka Milisová od začátku za kratší konec a zcela objektivně byla její soupeřka Elisa Chenteur z Francie kvalitnější hráčkou na kurtu. V první setu byl stav vyrovnaný do stavu 4/4. Soupeřce, která hrála prakticky bez chyb, pomohla Hanka nepřesnou hrou zejména na síti. Elisa, která má za sebou výbornou mezinárodní kariéru, pohybovala se v první světové stovce ve dvouhře a hrála na této úrovni všechny tři disciplíny, měla ve hře přehled a velice dobře střídala taktiku dvouhry a do hry velice účinně zapojovala deblové prvky. Dominovala i fyzicky a to i přesto, že hrála všechny tři disciplíny a na turnaji má sehraných 10 zápasů a v sobotu hraje dvě finále. I přes nepříznivé skóre 11/21, 12/21, zápas se hrál v tempu 25 minut, odešla Hanka z kurtu s hlavou nahoře a své soupeřce popřála hodně štěstí ve finále a dalších deset minut si pěkně povídali o životě. Prostě prima tečka za velice dobrým vystoupením Hanky Milisové na veteránském mistrovství Evropy. Ale ještě ji čeká jeden významný okamžik a to sobotní slavnostní vyhlášení výsledků, na kterém dostane na krk zcela zaslouženě bronzovou medaili. Mimochodem již druhou ve svém životě. Ta první byla stříbrná a je z roku 1997!

Hance k vybojovanému bronzu blahopřejeme!

Hanka Milisová k dosavadnímu průběhu dodává:“ Zní to možná komicky, ale je třeba si přiznat, že prostě do této kategorie patřím už i já. Na turnaj jsem se přihlásila nejet proto, že jsem si chtěla vyzkoušet atmosféru velkého turnaje, ale i proto, že patřím v kategorii 35+ k těm nejmladším. Naše cesta začala v sobotu po obědě, celé ráno a dopoledne se Radek ještě musel věnovat turnaji patnáctiletých. Cesta byla velice příjemná, klidné a rovné dálnice, žádný spěch. Po krátkém tréninku v hlavní hale jsme se vrátili na hotel a zašli jsme na rychlé osvěžení do lobby baru. První zápas mne čekal následující den, tedy v neděli v 17.00 hodin. Od začátku jsme  také museli vymyslet malý plán. Vyhraju-li nedělní zápas, další hraju až ve středu. Ale k zápasům. První  mi vyšel výborně, porazila jsem švédskou reprezentantku Wendy Fredriksson 21-8 a 21-10. Nic na plat, po zápase se vracíme domu a strávíme pondělí, úterý v práci a navečer se zase vydáme na 400 km dlouhou cestu zpět. Loučíme se s našimi kolegy a v 19.00 hodin sedám za volant a jedu domu. Spánek 6 hodin a hurá do práce, v pondělí večer na trénink, na kterém jsem mohla hrát se Sabinou Milovou a Bárou Hadáčkovou, abych nevyšla z herního rytmu. Oběma moc děkuji, že mi v čase přípravy na ME dávaly na tréninku pořádně do těla. I díky nic jsme odjela v dobré pohodě a cítila jsem formu. V úterý večer nás s Radkem čekal druhá cesta do Slovinska, ubytování ve stejném hotelu a příprava na další zápas, kde na mne čekala  Diane Lakermann z Německa. Tento zápas jsem si užila o mnoho více. Více se hrálo a bylo to zejména ve druhém setu ve větším tempu. Mám velkou radost z dvojsetové výhry a toho, že jsme se na kurtu cítila o něco lépe. V čase před čtvrtfinálovým zápasem bylo vše při starém, návrat na hotel, večeře, relax a příprava na čtvrtfinále. Moc jsem si chtěla ze Slovinska odvést medaili a mám obrovskou radost, že jsem Lilas Goulin v prvním setu zlomila a druhý set již kontrolovala. Jsem moc ráda, že se po zranění cítím dobře a mohu hrát badminton naplno. Na semifinále se opět moc těším a věřím, že si zápas užiji. Nebudu zastírat, že mě čeká opravdu silná soupeřka, ale já se cítím dobře a proti Elise Chanteur nechám na kurtu všechno. Moc všem děkuji za podporu, jak dalším veterům z České republiky, kteří mi tu vytvářejí velice silnou podporu přímo při zápasech, tak i doma. Držte mi palce“.