Domů > Turnaje > Výsledky

25.3.22 ICH Polska, Arłamów

Od 24. do 27. března se v polském Arlamowě odehrál silně obsazený mezinárodní turnaj kategorie Challenge, na kterém z našich startovali Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem ve čtyřhře pod vedením trenéra Radka Votavy.

Kluci jako nasazené jedničky měli první kolo volné a ve druhém jim los přidělil zkušené Dány Rasmus KJÆR - Frederik SØGAARD, kteří nakonec celý turnaj ovládli. Tomáš s Mírou do zápasu vstoupili lépe, když šli do přestávky s mírným vedením 11:8, potom Dánové ukázali svou zkušenost na podání a příjmu, kde zpřesnili a zrychlili hru s vývoj prvního setu úplně otočili a zvítězili 13:21. Ve druhém setu se kluci nevzdali a podařilo se jim dostat do hry přesnějším a sebevědomějším podáním a dalšími balóny což jim přineslo komfortní náskok 11:3, který se jim podařilo udržet po celou dobu druhého setu, čímž soupeře zaskočili. Druhý set Tomáš s Mírou vyhráli 21:15. V celém třetím setu ale už dominovali Dánové, kteří postupně přidávali na rychlosti a přesnosti. Závěrečné dějství nakonec skončilo 10:21 a kluci po 42 minutách odcházeli z kurtu jako poražení.

Tomáš s Mírou i přes prohru podali dobrý výkon s velmi kvalitní dvojicí, kterou donutili po prvním jasném setu mnohem lepšímu a koncentrovanějšímu výkonu.

Všichni dodávají: “Jsme moc rádi, že jsme s cestou do Arłamowa mohli pomoci ukrajinské reprezentace Polině Burhové a její trenérce Anně Kryuchkové, které se k nám připojili v Dobrušce, kde společně s dalšími hráčkami a doprovodem našly po vypuknutí války pokojný dočasný domov. Některé z ukrajinských hraček budou mimo jiné také startovat na našem mezinárodním turnaji OLIVER Czech U17 International.”