Domů > Turnaje > Výsledky

25.9.21 IS Polska, Zakopane

Týden po národním šampionátu, kde společně nakonec nemohli startovat, se deblová dvojice Jaromír Janáček - Tomáš Švejda pod vedením jejich trenéra Radka Votavy představili na Polish International 2021. Mezinárodní turnaj kategorie International Series se konal v známém lyžařském letovisku, městu Zakopané.

Kluci do turnaje vstoupili až v sobotu odpoledne, po prvním volném kole se střetli s anglickou dvojicí Avinash Gupta / Brandon Zhi Hao Yap. Hlavním klíčem k úspěchu, nejen pro tento zápas, vzhledem k vysoké rychlosti míčů byl kvalitní servis a příjem, kontrola a volba výhozů do zadní části kurtu a zejména zodpovědný, jednoduchý a uvolněný start výměn. To se dařilo lépe v prvním setu Mírovi s Tomášem a první sadu získali v jejich prospěch. Začátek druhého setu se vyvíjel opačným průběhem, Angličané si vytvořili hned v úvodu bodový náskok, který byl i přes vyrovnání hry v dalším fázi, v koncovce rozhodující. V třetím setu se průběh více vyrovnal a rozhodovala až samotná koncovka, kterou odehráli takticky i herně lépe Míra s Tomášem a po setech 21:15, 17:21 a 21:18 postoupilo do čtvrtfinále.

O postup do semifinále se kluci ještě v sobotu večer utkali proti dvojici Ishaan Bhatnagar / Sai Pratheek K z Indie. Dva vyrovnané a kvalitní sety, ve kterých rozhodující momenty zápasu, druhou polovinu prvního setu a koncovku druhého setu, odehráli lépe Indové. Po 37 minutách a setech 15:21, 22:24 kluci nestačili na své soupeře a z Polska si odvážejí 5. místo. Nutno dodat, že jejich soupeři z Inde dokráčeli až do finále a v turnaji nakonec celkově zvítězili.

Dva kvalitní zápasy v malinko nestandartních podmínkách vyšší nadmořské výšky, rychlých míčků (hodně rychlých míčků), také již tradičně za účasti hráčů z Asie, kteří se probojují z kvalifikací až k vítězstvím v celém turnaji. A třeba na úvod se vypořádat se situací, že po vás pořadatel chce 85 euro za osobu na jednu noc (ubytování a strava). Prostě, pořád se něco děje.

Klukům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!