Domů > Turnaje > Výsledky

26.10.19 Extraliga 1. kolo, Český Krumlov

V úvodním utkání nového ročníku extraligy smíšených družstev dospělých hostilo naše družstvo v sobotu od 10:00 hodin v českokrumlovské sportovní hale úřadujícího mistra ČR BK DELTACAR Benátky nad Jizerou. Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím hostujícího týmu 8-0, ale průběh minimálně 7 zápasů byl o výborném badmintonu nejenom hráčů a hráček favorizovaných Benátek, ale i našich.

Složení našeho družstva: Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Matěj Hubáček (hostování - Sokol Radotín Meteor Praha), Mads Emil Kristensen (Dánsko), Hana Milisová, Petra Maixnerová (hostování - Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.), Pavel Maňásek -  trenér, Radek Votava - předseda klubu, vedoucí a trenér družstva

Složení družstva soupeřů: Ágnes Körösi (Maďarsko), Isabella Nielsen (Dánsko), Kateřina Zuzáková, Tallulah Sharleen Van Coppenolle (hostování - TJ Orlová - Lutyně, z.s.), Elizaveta Tarasova (Rusko), Jan Fröhlich, Emil Holst, Rasmus Kjaer, Kristoffer Knudsen (všichni Dánsko), Cristian Savin (Moldavsko), Pawel Smilowski (Polsko), Dey Subhankar (Indie), Lukáš Zevl, Petr Martinec - předseda klubu, vedoucí a trenér družstva

SKB Český Krumlov – BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizeroz 0-8

 • Švejda / Milisová – Smilowski / Zuzáková 17/21, 23/21, 15/21
 • Hubáček Matěj / Sluka – Savin / Zevl 21/14, 14/21, 13/21
 • Milisová / Maixnerová – Tarasova / Zuzáková 15/21, 14/21
 • Janáček / Švejda – Holst / Smilowski 18/21, 11/21
 • Maixnerová – Tarasova 15/21, 15/21
 • Janáček – Savin 21/23, 15/21
 • Hubáček Matěj – Zevl 17/21, 15/21
 • Sluka – Holst 8/21, 9/21

Utkání se odehrálo i přes pro nás netradiční domácí čas 13:00 hodin (dnes se hrálo od 10:00 hodin a to zejména z důvodu dlouhého přejezdu k zítřejšímu utkání do Klimkovic) v příjemné divácké atmosféře. Odhadujeme, že se v hale za necelé tři hodiny vystřídalo 50-60 lidí.

V úvodních zápasech prosti sobě nastoupili ve smíšené čtyřhře Švejda s Milisovou proti páru Smilowski / Zuzáková a Hubáček se Slukou proti páru Savin se Zevlem.

V obou zápasech se hrálo na tři sety a byl viděn moc pěkný a hodnotný badminton. Velká škoda, že se zejména v mixu nepodařilo dotáhnout vše do vítězného konce.

Další dvojicí zápasů byly zbývající čtyřhry.

Janáček se Švejdou vzdorovali páru Holst / Smilowski pouze v prvním setu, ve kterém se hrála výborná čtyřhra. Bohužel po ztrátě prvního setu přišlo od našich hráčů mnoho nevynucených chyb a jejich výkon postrádal to nejdůležitější, jít do všech výměn s vítězným cílem.

Milisová s Maixnerovou toho naběhaly proti páru Tarasova / Zuzáková opravdu hodně a bylo se na co koukat. Prohře 0-2 na sety sice nezabránily, ale hrála se moc pěkná čtyřhra.

Poté následovaly postupně zbývající dvouhry.

Hubáček se Zevlem předváděli zajímavý badminton se dvěma styly. Matěj do hry přenášel čtyřhru a Lukáš se prosazoval singlovým pojetím. Rozhodně to byl zajímavý zápas s plným nasazením obou hráčů.

Maixnerová po své dospělé premiéře s Hankou v deblu, odehrála ve své hlavní disciplíně slušný zápas. Tarasová určitě nehrála na 100%, ale to vůbec nesnižuje výkon teprve 14 leté Petry.

Janáček se do svého soupeře Savina také pěkně „zakousnul“. Opět dva styly, Mirek více deblové pojetí a Cristian singlové. Velká škoda, že Mirek pro sebe nezužitkoval první set, ve kterém hrál moc dobře. Opět to ale byl pěkný badminton plný smečí a šikovnosti na saku.

V posledním zápase dle svých možností odehrál 100% i Kuba Sluka. Emil Host je badmintonové eso v naší nejvyšší soutěži, ale také hráč, který vnímal, že hraje se soupeřem, který zdaleka tolik netrénuje. Byly k vidění pěkné výměny.

Radek Votava k výkonu našich hráčů dodává:V prvé řadě bych chtěl za celé družstvo poděkovat všem divákům. Opět se ukázalo, že se u nás na badminton chodí. Věřím, že v dalších kolech se zase přiblížíme i k číslu 100. Za mě není ani nejdůležitější konečné skóre 0-8. To se dalo nakonec i očekávat. Důležité je, že se na kurtech hrál velice dobrý badminton a v některých zápasech jsme sahali i po výhře. To dalo celému tříhodinovému utkání náboj a pro diváky zajímavost. Naše družstvo je kromě Petry Maixnerové, která preferuje dvouhru, výhradně deblové a jsme rád, že v párech to bylo velice slušné. Petře je teprve 14 let a ve svém věku dostala velkou možnost hrát pro ní důležité zápasy. Neočekáváme od ní výhry, ale budeme se těšit, když bude kolo od kola vyzrálejší hráčkou a vše jí pomůže v jejím výkonnostní růstu. Hanka už nekouká na moc let dopředu, o to více si své zápasy užívá a přistupuje k nim skvěle. Odehrála 5 těžkých setů. Věřím, že v nejdůležitějších momentech celé soutěže se prosadí a týmu pomůže body. Kuba Sluka zaskočil v tomto utkání za Kristensena, který si bohužel tento víkend plní povinnosti doma ve svém klubu. Odehrál supr debl a singl, ač neměl šanci, měl jak se říká za odměnu. Užil si to, lidsky zapadnul skvěle. Ne nadarmo je to Krumlovák. Matěj Hubáček je u nás stejně jako Petra na hostování (stejně jako i Mads). Specializuje se na debla a mix, ale v této soutěži bude muset hrát i dvouhry. Klobouk dolů, jak se ve dvouhře předvedl a také lidsky. To samé platí o Petře, která k nám jezdí i pravidelně trénovat. Zapojení do přípravy haly, úklidu a všech dalších věcí je prstě na jedničku. Mirek Janáček s Tomášem Švejdou patří neodmyslitelně k týmu, stejně jako Hanka Milisová. Cením si toho, že hrají za nás a ne někde jinde, kde by jim to přineslo určitě zajímavý finanční plus pro jejich zahraniční turnaje. Věřím, že jejich výhry přijdou a že ukáží vždy něco ze svého umění z mezinárodních turnajů. Tým posílil na některá utkání i trenér Petry Maixnerové Pavel Maňásek. To je něco supr i pro mě, nebýt na vše sám. Věřím, že i přes prohru jsou v Oliveru – to je firma, která začala s naším klubem čerstvě spolupracovat (nahrazuje partnerství se značkou FZ FORZA), spokojení. Oliver vybavil extraligový tým oblečením, zapojil se do partnerství s naším klubem a jako pilotní hráče své podpory si vybral naší deblovou dvojici Jaromír Janáček – Tomáš Švejda. Děkujeme! Děkuji všem našim partnerům v čele s městem Český Krumlov a Jihočeským krajem, který extraligové družstvo podporuje finančně. Děkuji všem klubovým partnerům. Ke každému utkání / zápasu patří nedomyslitelně rozhodčí. Nad regulérností celého utkání bděl a fotil Karel Kotyza, který se podílel i na propagaci tohoto kola. Zápasy potom odřídila dvojice rozhodčích Lucie Černá a Ivo Černý. Velké díky všem třem“.

Náš tým nečeká v letošním ročníku nic jednoduchého. Je jasné, že to bude tuhý boj o udržení, a to postupem do čtvrtfinále nebo v baráži.

V neděli od 13:00 hodin nastoupí ke druhému utkání první kola proti týmu Klimkovice.

Držíme palce!

... extraliga na stránkách ČBaS ...

... více o extralize ...

 

(autorem fotografií Karel Kotyza)

 

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov startuje v nejvyšší soutěži družstev za finanční podpory Jihočeského kraje.

 

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio