Domů > Turnaje > Výsledky

26.11.22 MČR neslyšících, Hradec Králové

V sobotu 26. listopadu se v Hradci Královém odehrálo MČR neslyšících, na kterém startovali z našeho klubu sourozenci Vanessa a Dennis Pražákovi. 

Jak se jim vedlo si přečtěte v komentáři hlavní organizátroky Jany Havlové.

Skoro měsíc před Vánocemi, konkrétně dne 26. listopadu 2022, se v badmintonové hale Sportpark HIT v Hradci Králové konalo mistrovství České republiky neslyšících v badmintonu. Přihlásilo se celkem 39 hráčů a hráček z různých sportovních klubů neslyšících z celé České republiky – bohužel kvůli zdravotním či jiným důvodům 7 jich nemohlo dorazit. I tak si na MČR zahrálo celkem 32 účastníků a účastnic, což je pravděpodobně nejvyšší účast v dosavadní historii MČR neslyšících v badmintonu.

Ve dvouhře žen si mistrovský titul odváží Vanessa Pražáková, která v napínavém finálovém zápase porazila několikanásobnou mistryni ČR Janu Havlovou. Bohužel Janu Havlovou během druhého setu potkalo nepříjemné zranění – podvrtnutý kotník, který si nechala ošetřit, aby zápas a celé mistrovství vůbec dohrála. Přejeme jí brzké uzdravení. Neméně napínavý byl i zápas o třetí místo mezi Nelou Šudřichovou a Janou Hamerníkovou. Po třech setech si pohár za třetí místo domů odváží Jana Hamerníková.

Ve dvouhře mužů byl v zápase o třetí místo úspěšnější Filip Skýpala, který ve třech setech porazil Ivo Nováka. Finálový zápas byl pak zápasem dvou generací – proti sobě se postavili Ladislav Bystroň a Dennis Pražák. Úspěšnější zde byl ten mladší – Dennis Pražák, který se tak přidal ke své sestře Vanesse.

Čtyřhra žen – i zde vyhrála Vanessa Pražáková, která společně se svojí tetou Julií Hejnovou porazila ve finále dvojici Janu Hamerníkovou a Nelu Šudřichovou. V zápase o třetí místo se proti sobě postavily Laura Eichler s Amálkou Melkusovou proti Janě Havlové se Stelou Skýpalovou, po dvou setech vyhrály Havlová se Skýpalovou.

Čtyřhra mužů byla ve znamení vítězství otce a syna, konkrétně Josefa a Dennise Pražákových, kteří ve finále s přehledem porazili pár Filip Blasczyk a Filip Skýpala. Třetí místo patří pražské dvojici Ladislav Bystroň a Adam Kubánek, kteří porazili pár Milan Eichler a Karel Saitl.

Titul ze smíšené čtyřhry patří mladým Pražákovým, kteří ve finále porazili Janu Havlovou a Ladislava Bystroně. Na třetím místě skončil budějovický pár Julia Hejnová a Josef Pražák, kteří porazili dvojici Moniku Říhovou a Filipa Blasczyka.

Nejvíce titulů si tedy domů odváží klub BSKN České Budějovice, jejichž členy jsou právě nadějní hráči Vanessa a Dennis Pražákovi.

Malé ceny putovaly i nejmladším a nejstarším hráčům. Nejmladší hráčkou MČR byla Karolína Jiroušová, nejmladším hráčem Oskar Melkus. Nejstarší hráčkou Jana Melkusová a nejstarším hráčem Karel Saitl.

Celá akce se organizačně povedla, všechny zápasy se stihly odehrát, za hladký průběh akce a organizaci zápasů patří velké poděkování Ivetě Strnadové, vrchní rozhodčí celé akce. Za pořadatelství děkuji Sportovnímu klubu neslyšících Hradec Králové, z.s., konkrétně Marii Krejčí a Zbyňku Rezkovi, kteří svojí aktivitou přispěli k bezproblémovému průběhu turnaje. Poděkování patří i všem, kteří pomáhali před i během turnaje. Děkuji moc!

Za sponzorské věci děkuji firmě badec.store a Yang Yang. Hlavní cenu v podobě badmintonové rakety Young si domu odváží s úsměvem na rtech Nela Šudřichová, která ji vyhrála v tombole.

Zapsala Mgr. Jana Havlová

Oběma k výsledkům blahopřejeme!

Umístění našich hráčů:

Dvouhra muži: 1. Dennis Pražák

Dvouhra ženy: 1. Vanessa Pražáková

Čtyřhra muži: 1. Dennis Pražák - Josef Pražák

Čtyřhra ženy: 1. Vanessa Pražáková - Julia Hejnová

Smíšená čtyřhra: 1. Dennis Pražák - Vanessa Pražáková

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio