Domů > Turnaje > Výsledky

26.3.21 ICH Polska, Gniezno

Po téměř 400 dnech čekal Jaromíra Janáčka a Tomáš Švejdu společně s jejich trenérem Radkem Votavou opět návrat na mezinárodní turnajovou scénu, když vycestovali na mezinárodní mistrovství Polska, respektive Polish Open (International Challenge), které se konalo od 25. do 28. března v Hnězdnu. Cestování v coronavirové době přináší více obstrukcí, a tak kluky v rámci turnaje čekala povinnost covid-testování před odjezdem, před cestou zpět do ČR, a i po návratu zpět domů – ty je čekají v pondělí ráno, a pokud bude vše v pořádku, mohou opět naskočit do tréninku. 

K zápasu druhého kola kluci nastoupili v pátek po deváté hodině večerní proti mladé kvalitní dvojici z Dánska – William Kryger Boe / Christian Faust Kjaer, mimo jiné proti juniorskému mistru Evropy a synovci legendárního Mathiase Boeho, Boemu, a mistru Evropy v kategorii U17, Kjaeremu. Zápas prohráli ve dvou setech 17:21 a 19:21.

Na Tomášovi s Mírou šla zejména v prvním setu vidět dlouhá turnajová pauza a s tím spojená velká herní nejistota a nevyrovnaná hra. Dáni set ovládli dobrou prací s raketami, jemnou hru kolem saka a od kluků bohužel přišlo několik jednoduchých chyb a momentů, kdy často i přes správně a aktivně rozehranou výměnu nedokázali dotáhnout do konce a přišel výpadek nebo stereotypní chyba.

Druhý set byl lepší, a to ve všech směrech. Lépe v zápase spolupracovali a dokázali pokrýt daleko lépe přední část kurtu. V úvod si vytvořili slibný náskok 9/1. Za tohoto stavu přišla slabší chvilka a soupeř snadno uhrál 5 bodů v řadě. To byla určitě velká škoda. Mirek s Tomášem i nadále pokračovali v aktivní hře a v samotném závěru vedli 19/17. Zde se bohužel naplno projevila nerozehranost a nebyl patřičný klid.

Dalo by se říct, že Mirkovi s Tomášem se zápas nevydařil. Za normální situace, kdy nejsou omezení, ano.

Zklamání versus radost?

Mirek s Tomášem dodávají:Na kurtu to nakonec po dlouhé turnajové pauze bohužel nešlo tak, jak bychom chtěli. Ve hře bylo příliš jednoduchých chyb a nejistoty. Několikrát jsme nedokázali správně a aktivně rozehranou výměnu dotáhnout do konce a přišel výpadek nebo stereotypní chyba“. Zklamání? „Ano, to převažovalo bezprostředně po zápase, zejména z nedotažení moc dobře rozehraného druhého setu. Důležité bylo, že jsme na turnaj odjeli. Po více než roce si zabalit všechny ty věci, připravit se, cesta mikrobusem, potkání se s mnoha kamarády, předzápasová příprava a mražení, nástup na kurt, konečně zápas... To je radost, opravdová radost (smajlík). Cestou zpět jsme navštívili pana Pavla Maňáska s jeho rodinou a bylo to moc příjemné setkání. Je třeba doufat, že se turnajový kolotoč postupně rozjede a bude nás čekat i více turnajů. A s odstupem několika hodin si říkáme, že na hře ve druhém setu můžeme stavět. Děkujeme našemu trenérovi, který s námi na turnaji byl, pomáhá nám a drží nás nad vodou i v těchto nelehkých měsících.“

Další zastávkou bude Mirka s Tomášem Mistrovství Evropy dospělých, které se koná na konci dubna v ukrajinském Kyjevě.

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra muži: 9. místo Tomáš Švejda - Jaromír Janáček

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio