Domů > Turnaje > Výsledky

27.10.19 Extraliga 1. kolo, Klimkovice

Po sobotní prohře s družstvem z Benátek čekalo naše extraligové družstvo dlouhé cestování a přesun na druhou stranu republiky, kde se odehrálo v neděli od 13 hodin ve sportovním centru Fajne v Ostravě druhé utkání úvodního víkendu nového ročníku extraligy smíšených družstev dospělých. Soupeřem našeho oslabeného týmu byl tým z TJ Sokol Klimkovic. 

Utkání skončilo nakonec vítězstvím domácího týmu 6-2, ale je třeba přiznat, že i přes chybějícího čtvrtého kluka zde byla šance na lepší výsledek.

Složení našeho družstva: Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Matěj Hubáček (hostování - Sokol Radotín Meteor Praha), Mads Emil Kristensen (Dánsko), Hana Milisová, Petra Maixnerová (hostování - Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.), Pavel Maňásek -  trenér, Radek Votava - předseda klubu, vedoucí a trenér družstva

Složení družstva soupeřů: Karan Rajan Rajaran (Dánsko), Jan Benbenek (hostování – TJ Sokol Plesná), Filip Budzel, Bitman Jakub (hostování – Sokol Radotín Meteor Praha), Ondřej Král (hostování – Sokol Židlochovice), Kateřina Tomalová, Dominika Budzelová, Berta Ausbergerová (hostování – SK Prosek Praha), Jiří Halfar st. – vedoucí družstva 

SKB Český Krumlov – TJ Sokol Klimkovice 2:6

 • Hubáček/Milisová – Bitman/Ausbergerová 18/21, 16/21
 • x – Budzel/Benbenek nehrálo se 
 • Milisová/Maixnerová – Budzelová/Ausbergerová 12/21, 19/21
 • Švejda/Janáček – Rajaran/Král 21/12, 15/21, 21/19
 • Maixnerová – Budzelová 13/21, 21/18, 17/21
 • Janáček – Bitman 19/21, 17/21
 • Švejda – Benbenek 21/12, 22/20
 • Hubáček – Rajaran 12/21, 13/21

Jelikož jsme do Ostravy přijeli bez čtvrtého kluka, museli jsme skrečovat druhou čtyřhru mužů a stav utkání byl od začátku 1:0 pro soupeře. 

Úvodními zápasy byly tradičně smíšená čtyřhra a čtyřhra mužů.

Hanka s Matějem nezačali úplně ideálně a po spoustě nevynucených chybách měli soupeři velkou výhodu, když právě Bitman dokázal dobře předvídat hru naší dvojice. Společně s Ausbergerovou zvládli lépe dva vyrovnané sety a první zápas šel na stranu soupeřů. 

Tomáš s Mírou naopak začali svou čtyřhru dobře a svým aktivním přístupem a útočnou hrou ovládli první set. Následně přišel ze strany kluků hodně nevyrovnaný výkon a spoustu nevynucených chyb. Často v situacích, kdy stačilo zahrát klidný a volný úder. Nakonec ale v rozhodujícím momentu byli kluci odvážnější a bezchybní a zvládli vybojovat první bod.

V dalším průběhu utkání nastoupili ke dvouhře nejmladší členka týmu Petra Maixnerová a po chvilce i Míra Janáček proti Jakubovi Bitmanovi. Oba dva zápasy nebyly bez šance a šlo zcela o vyrovnanou hru. Bohužel ani jeden z těchto zápasů se nám nepodařilo vyhrát, a jak Petra, tak Míra prohráli v koncovkách. 

Druhý bod pro tým získal Tomáš ve dvouhře proti Benbenkovi. Tomáš soupeře zvládl často dostávat deblovou hrou pod tlak, ve kterém dělal soupeř chyby. 

Na vedlejším kutu už hrály holky debla, když vzdorovaly páru Budzelová/Ausbergerová. Hanka s Petrou nakonec prohrály ve dvou setech, kdy bude mrzet zejména druhý set, který skončil opět v koncovce. 

Posledním zápasem utkání byla první dvouhra mužů, kde hrál Matěj proti Indovi, který reprezentuje Dánsko. I když několikrát Matěj zvládl přehrát svého soupeře a držet s ním krok, Rajaran měl oba sety pod kontrolou a přinesl Klimkovicím šestý bod.

Z Klimkovic si vezeme prohru 2-6. Start do nové extraligové sezony nám moc dobře nevyšel. I přesto, že soupeři byli kvalitní, několikrát byla velká šance zápas vyhrát, respektive dotáhnout v koncovce do vítězného konce. Úvodní víkend pro nás končí bez žádného bodu a se zápasovou bilancí 2-14. V tabulce po prvním kole nám bude patřit sedmá pozice.

V této sezoně nás nečeká nic lehkého.

Pavel Maňásek, který náš tým v Klimkovicích kaučoval, k výkonu našich hráčů dodává: “K hráčům jsem byl po utkání dost upřímný. I bez posily z Dánska byla šance v dnešním utkání hrát o minimálně nerozhodný výsledek a to jsem v mém hodnocení k hráčům zdůrazňoval prostupně u všech zápasů. Společně s Radkem ale víme, jak těžké bude se jako tým prosadit a tak věříme, že každý hráč má v týmu přesně své místo a má o co hrát. A to smysl prostě dává a věřím, že jako tým obstojíme. Jsem moc rád, že mohu být součástí týmu, kde je převážná část hráčů z České republiky a polovina jich je z Českého Krumlova. Jsem moc rád, že tento tým dal šanci mojí hráčce Petře Maixnerové, které je teprve 14 let. Opravdu si to moc považujeme. A když už mám možnost hodnotit, tak bych rád vyseknul poklonu všem, co se podílejí na uspořádání a průběhu domácího utkání. To má úroveň. Začíná to společným postavením kurtů a všeho v hale, přes přátelskou atmosféru, moc pěkný leták pro diváky, zahájení utkání i s dárkem pro hostují tým, skvělé diváky a třeba výborným společným obědem po utkání.  Moc se těším na další utkání v Českém Krumlově, kterého se zúčastním. Moc mě překvapilo, že to je společné dílo celého družstva, že každý hráč proto něco udělá a třeba i to, že se celé družstvo dokáže bavit o tom, co je třeba i v tomto zlepšit a na co se zapomnělo. Vše je o práci, jak na kurtu, tak mimo něj. Je jasné, že to musí mít jednu hlavu, která určuje a řídí. Tu máte a mnohé ale musí být na nás. Z mého pohledu je potom jedinou odměnou skvělá hra před skvělou diváckou kulisou“.

Pořadí po prvním kole:

 1. místo BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou - 8 bodů
 2. místo BA Plzeň - 7 bodů
 3. místo SK STAVOS Brno Slatina - 6 bodů
 4. místo Sokol Radotín Meteor Praha - 5 bodů (zápasy 11-5)
 5. místo TJ Sokol Klimkovice - 5 bodů (zápasy 9-7)
 6. místo TJ Montas Hradec Králové - 5 bodů (zápasy 7-9)
 7. místo SK Badminton Český Krumlov - 2 body (zápasy 2-14, sety 7-29)
 8. místo Badminton FSpS MU Brno - 2 body (zápasy 2-14, sety 4-29)

... více o extralize ...

 

 

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov startuje v nejvyšší soutěži družstev za finanční podpory Jihočeského kraje.

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio