27.11.16 JIS Slovenska

Mezinárodní mistrovství juniorů Slovenska – Trenčín

Mezinárodní mistrovství Slovenska juniorů v Trenčíně vypsal pořadatel pro obě juniorské věkové kategorie zvlášť, takže se soutěžilo o mezinárodní tituly v U-17 a U-19. V obou kategoriích měli Českokrumlovští svá želízka.

Jediný zástupce okresu v kategorii U-19 byl nakonec v Č. Krumlově trénující a hostující Ondřej Král, protože další nominovaný Petr Beran před turnajem onemocněl. Ondřeji Královi se podařilo dosáhnout významného úspěchu ve dvouhře juniorů, když dosáhl až na bronzovou medaili. Po výborném výkonu na cestě za medailí porazil Granata (HUN), Wachowského (POL), Caponia (IT) a nadějného Čecha Savina 21:16, 9:21, 21:18. Prohra s Indonésanem Qowimuramdhonim nemusí Ondřeje mrzet, protože sehrál vyrovnané utkání 21:23, 21:10, 14:21. Stejné umístění jako ve dvouhře vybojoval ještě ve čtyřhře juniorů se spoluhráčem Matějem Hubáčkem (Meteor Praha).

Velmi dobrou formu především prokázala Bára Hadáčková (SKB ČK), která zvítězila ve dvouhře do 17 let, když ve finále porazila Chorvatku Ingu Sadaičovou 21:11, 21:10. Bára nasazená do „osmičky" procházela turnajem se zkušeným a velkým přehledem. V průběhu turnaje neztratila ani set a se soupeřkami se vypořádávala do patnácti bodů. Na cestě za titulem ji nezastavila soupeřka z Malajsie, kterou porazila 21/11, 21/15. Pak ještě startovala s Janem Janoštíkem (So ČB) ve smíšené čtyřhře a po výhře v prvním kole podlehli polskému páru Kobylnik/Forytová ve třech setech 13:21, 21:17, 10:21.

V mladších juniorech startoval čtrnáctiletý Tomáš Švejda, který uspěl zejména ve smíšené čtyřhře s van Coppenolleovou (Orlová) na 5. místě. Ve dvouhře uhrál dvě kola, ve kterých porazil Maďara Bálinta 21:16, 24:22, polského hráče Gabrysiaka 21:17, 17:21, 23:21. Posléze byl poražen pozdějším vítězem turnaje Němcem Holtschkem 10:21, 19:21. Dvojici Švejda / Janoštík se debl moc nepovedl a po vítězném postupu do druhé kola prohrál s párem Antoska/Horák (Slovensko) 10:21, 19:21.

Trenér Radek Votava k výkonům hráčů dodává: „Jsem moc rád, že se podařilo Báře dotáhnout turnaj do vítězného konce. Návrat po zranění není nikdy jednoduchý a Bára je zpět. Po druhém místě na celostátním turnaji dospělých a druhém místě na mezinárodním mistrovství juniorů České republiky odehrála třetí turnaj v řadě, tentokráte ve své kategorii a potvrdila skvělý návrat! Výrazně se díky tomuto vítězství posunula i na Evropském žebříčku U17, na kterém jí aktuálně patří 15. místo a výrazně vykročila k přípravě a nominaci na MEJ U17, které se bude hrát na podzim roku 2017. Tomáš Švejda, i když je ještě věkem žákem, hraje velice dobře a o kategorii výše se na mezinárodní scéně pěkně prosazuje. Výborně hrál i Ondřej Král, který se po návratu z MSJ cítí unavený. Vydal se opravdu hodně, zvládnul prestižní zápas se Savinem, ve kterém otáčel nepříznivý stav 14/18 ve třetím setu. Všechny do konce roku čekají mistrovství ČR jednotlivých kategorií a já pevně věřím, že se výrazně prosadí! Všem děkuji za výborný přístup a gratuluji k dosaženým výsledkům. A to vše v konkurenci 260 hráčů a háček z více než dvaceti zemí.