Domů > Turnaje > Výsledky

27.4.21 ME dospělých, Ukrajina

Ve dnech od 27. dubna do 2. května hostil ukrajinský Kyjev jeden z vrcholů této netradiční sezóny, Mistrovství Evropy dospělých 2021. Na evropský šampionát se úspěšně kvalifikovalo i sedm českých reprezentantů, mezi kterými nechyběla ani deblová dvojice našeho klubu Jaromír Janáček – Tomáš Švejda, které na turnaji doprovázel jejich trenér Radek Votava. 

Na Ukrajinu museli všichni z důvodu koronavirových restrikcí přicestovat již v pátek 23. dubna. Před samotnou cestou se doma ještě museli podrobit prvnímu RT-PCR testu. Po příjezdu do místa dění čekal účastníky další RT-PCR test, do jehož výsledku museli zůstat v izolaci na hotelovém pokoji. Ukrajinští organizátoři spolu s Evropskou badmintonovou federací se akce ujali hrdým a zodpovědným způsobem, proto po celou dobu turnaje se maximálně dodržovali hygienická pravidla a opatření, aby vše mohlo proběhnou bez problémů a v maximálním bezpečí. I zde se bohužel konaly komplikace, když hráč dánského týmu byl testován pozitivní a spolu se svým deblovým spoluhráčem musejí zůstat na hotelovém pokoji v karanténě nadcházejících 14 dní. Všechny zúčastněné pak čekalo před prvním hracím dnem ještě jedno kolo, tentokrát antigenního, testování.

Míra s Tomášem vstoupili do turnaje hned první hrací den v úterý 27. dubna. Čekala je těžká výzva v podobě kvalitní nizozemské dvojice Ruben Jille – Ties Van Der Lecq. Bohužel se papírové předpoklady potvrdily i v zápase. Holanďané byli nad síly kluků a po celou dobu měli zápas s velkým herním přehledem pod kontrolou. Po 27 minutách a výsledku 9:21 a 11:21 tak pro kluky šampionát skončil v prvním kole.

Kluci k zápasu dodávají: “Nerozehranost byla ve hře znát, stejně tak i fakt, že jsme po dlouhé době hráli v takto velké hale a míče byly dost pomalé. Zcela otevřeně, soupeři nebyli jen papírově, ale i herně na kurtu, o level jinde. Zejména Ruben Jille měl na kurtu opravdu velký přehled a trestal každé naše zaváhání. Mrzí nás hlavně momenty, kdy jsme nedokázali v dobrých pozicích udržet koncentraci na správné a rychlé provedení, i za cenu, že bude výměna pokračovat a místo toho přišlo zbrklé rozhodnutí výměnu ukončit často s chybou. Jsme rádi, že jsme se na ME kvalifikovali i přes fakt, že BE od tohoto ME snížilo počty účastníků v jednotlivých disciplínách a po zcela nestandardní přípravě jsme tento šampionát mohli odehrát se ctí a být tu za podpory klubu a svazu včetně našeho trenéra. Malou útěchou pro nás můžou být výhry v tréninkových zápasech.“

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra muži: 17. místo Tomáš Švejda - Jaromír Janáček

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio