27.5.17 FS Rumunska, Temešvár

Ve dnech 25. – 28. května se v Temešváru konalo mezinárodní mistrovství Rumunska, které je zařazené do kategorie Future Series. Náš klub na tomto turnaji reprezentovali Sabina Milová, Jaromír Janáček a Ondřej Král. Kvůli povinnostem ve škole se nemohl zúčastnit turnaje Petr Beran. Nakonec na turnaj neodcestoval ani trenér Radek Votava, který se vrátil později z reprezentačního soustředění v Nymburku a musel plnit klubové povinnosti.

Sabina se na turnaji představila ve dvouhře a smíšené čtyřhře společně s Mírou. Ve dvouhře se musela probojovat do hlavní soutěže přes kvalifikaci. V prvním zápase si ve třech setech poradila s domácí hráčkou Ioanou Grecea (21:19,18:21,21:17). I druhý zápas hrála proti domácí hráčce Alexandře Harangus, kterou porazila jednoznačně 21:4, 21:6 a postoupila do hlavní soutěže, kde na ni čekala Španělka Hrystyna Dzhangobekova. Po výsledku 5:21 a 15:21 odešla Sabča bohužel z kurtu poražena.

Své působení ve dvouhře Sabina hodnotí: "Jsem ráda, že jsem dokázala postoupit do hlavní soutěže. Před turnajem jsem byla nachlazená a necítila jsem se 100% fit, takže jsem musela bojovat i v hlavě. Naštěstí na turnaji mi bylo dobře a oba zápasy v kvalifikaci jsem zvládla, i když první zápas byl obtížnější. Prohra v prvním kole mě moc mrzí, ale víc mě mrzí, že jsem nedokázala hrát podle představ. Udělala jsem hodně chyb z prvních míčů a díky tomu to měla soupeřka hodně jednoduché. Druhý set už byl lepší a já se dostala do výměn. Pořád to ale na soupeřku nestačilo. Určitě vím, že jsem měla projevit větší bojovnost a chtít vyhrát, hned by se mi hrálo lépe. Jsou to věci, které se dají určitě změnit."

Ve smíšené čtyřhře se Sabině s Mírou podařilo postoupit až do čtvrtfinále. V prvním kole s přehledem porazili dvojici Mircea Vasiu – Emanuela Avramut 21:17, 21:9. V osmifinále dokázali otočit nepříznivý stav 4:11 ve druhém setu proti norskému páru Carl Christian Mork – Elisa Wiborg a po výsledku 18:21, 21:19, 21:11 postoupili do sobotních bojů o medaile. Ve čtvrtfinále čekala na Míru se Sabčou mladá německá dvojice Lukas Resch – Miranda Wilson. Po třísetovém boji se bohužel z postupu do semifinále radovali soupeři.

Sabina hodnotí své působení ve smíšené čtyřhře: "Po prvním nejistě vyhraném zápase jsem se necítila moc dobře. Dlouho jsem s Mírou mix nehrála a tak nám i chvíli trvalo se „sehrát“. O postup do čtvrtfinále jsme porazili třetí nasazený pár z Norska, kde jsme měli i hodně štěstí. Prohráli jsme první set a ve druhém jsme prohrávali 4:11. V tu chvíli mi Míra řekl, ať hraju úplně v klidu a neřeším to. Spadla ze mě nervozita a hned se mi dařilo lépe podávat i hra na síti. Třetí set už soupeři moc nevzdorovali a my jsme tak postoupili do sobotního čtvrtfinále. Tam jsme ale nakonec po třech setech prohráli s německým párem. Určitě jsme měli na to vyhrát a o to víc mě prohra štve. Na konci třetího setu přišlo hodně chyb do pásky a autu a tím jsme soupeřům dali velký náskok. Takže i když jsme na konci skóre stahovali, tak to nestačilo. Soupeři se hodně tlačili do rychlých drajvových výměn, kde nás nakonec přehráli. Já jsem celý zápas měla problém se sakem a raketa mi často po odehrání jednoho míče spadla dolu."

Do čtvrtfinále dokázal Míra postoupit i ve dvouhře. V prvním kole porazil nasazenou sedmičku turnaje Itala Lukase Oseleho (23:21, 18:21, 21:11). Ve druhém kole si poradil s Němcem Lukasem Reschem ve dvou setech. V zápase o medaili Míra podlehl Bulharovi Ivanu Rusevovi po setech 11:21, 13:21.

Míra své vystoupení ve dvouhře hodnotí: "První zápas jsem si hodně komplikoval sám, proti nasazenému Italovi jsem si v každém setu vypracoval solidní náskok a hlavně ve druhém setu jsem nedokázal dát zbývající tři body a set ztratil. Ve třetí hře jsem už ale hrál badminton, jaký jsem chtěl, takže dobře na síti a velký tlak ze zadní části kurtu a soupeři jsem nedal šanci. Ve druhém kole Proti mladému Němci mi chvilku trvalo, než jsem si zvykl na jeho hru, která bylo více deblová a křivky z vrchu. Jsem rád, že jsem zvládl začátky obou setů, protože jak se ukázalo, tak v prvním setu to bylo klíčové. Druhý set už jsem měl pod kontrolou. Ve čtvrtfinále jsem se utkal s Bulharem Rusevem, kterého znám dost dobře. Ze zápasu a z celého průběhu jsem byl hodně zklamaný, protože velkou roli hráli i rozhodčí na empirech. I když byl Bulhar lepší a asi bych ho v dané chvíli nezvládl porazit, určitě jsem mohl oba sety více zdramatizovat. Bohužel někdy to tak je a nezbývá mi nic jiného než na to zapomenout a jít dál. Chtěl bych poděkovat trenéru Radku Votavovi za rady na dálku."

Ondřej se na turnaji představil pouze ve dvouhře. V kvalifikaci si poradil ve dvou setech se Srbem Luka Miličem. V prvním kole hlavní soutěže porazil po třech setech Belgičana Nathana Vervaekeho. V osmifinále už Ondra nestačil na Bulhara Daniela Nikolova a po setech 17:21, 18:21 odešel z kurtu poražen.

Své zápasy ve dvouhře Ondřej hodnotí: "Na turnaj jsem bohužel neodjížděl dobře naladěn. Poslední dobou mě hodně trápí svalová zranění, a proto se spíše než tréninku věnuji regeneraci, se kterou mi pomáhá skvělý fyzioterapeut pan Bednařík. Tímto bych mu chtěl moc poděkovat, protože mi vždy dokáže velmi dobře poradit a pomoct. Na kurtu je samozřejmě tréninkový výpadek poznat. V zápasech jsem se pomalu pohyboval a nebyl jsem si jistý v úderech. I tak je ale postup do osmifinále dobrý výsledek a doufám, že ho příští týden na turnaji v Lotyšsku minimálně zopakuji. Děkuji našemu trenérovi Radku Votavovi, který s námi bohužel na turnaj jet nemohl, ale byl jsem s ním ve spojení po telefonu a velmi dobře mě připravil na zápasy po taktické stránce. Děkuji mu také za všechnu práci, kterou pro nás dělá, vždy nás dokáže na turnaje velmi dobře připravit."