27.5.18 GPA U13, Štěrboholy

Na áčkový turnaj do pražských Štěrbohol odcestovali z našeho oddílu Patrik Fuciman a Eliška Mikešová. Nejprve se na kurtech představil Patrik se svou spoluhráčkou Natálií Soukupovou z Rychnova nad Kněžnou. Snad se projevila únava z ranního cestování, snad nesoustředěnost, možná podcenění soupeře, ale zejména chyběla potřebná bojovnost a zápal do utkání – a výsledek proti Valouch/Trotzmullerová 14:21, 17:21. Veliká škoda – to byli hratelní soupeři.

Ve dvouhře už byl Patrikův výkon proti Ptáčkovi z Klimkovic o moc lepší. Patrik brzy zjistil, že respekt ze soupeře je zbytečný a až do úplné koncovky 1. setu stále vedl, ale bohužel v závěru nedotáhl set do vítězného konce (19:21). Tento moment byl rozhodující pro celé utkání, protože ve druhém setu již nenašel protizbraň na soustředěný výkon soupeře (9:21).

Ve čtyřhře Patrik s mosteckým Ickertem určitě patřili ke kandidátům na medaili. V prvním kole vydřeli ve 2. setu vítězství a tím i celé utkání proti Havlíček/Tvrdík 21:8, 25:23.

Další utkání již bylo zápasem o postup do finále. Většinu duelu byl boj naprosto vyrovnaný. Po prohraném 1. setu kluci stále vedli až do stavu 20:16, ale pak přišla křeč a 6 míčků soupeře za sebou (20:22). Škoda – 3. set mohl být velice vyrovnaný. Ale pochvala za bojovnost klukům určitě patří (tedy až na ten smolný konec 2. setuJ) A 3. místo je velice slušná vizitka.

Eliška – jedna z nejmladších účastnic turnaje svou bojovností a disciplinovaností vybojovala první životní singlové vítězství na turnajích GP A. Svou libereckou soupeřku Keilovou zdolala ve dvou vyrovnaných setech 21:17 a 21:16. Velká gratulace!

Ve druhé dvouhře nastoupila Eliška proti největší favoritce a pozdější vítězce Osladilové. Nejen věk, ale i fyzické předpoklady byly sice na straně soupeřky, ale Eliška nedala svou kůži zadarmo a bila se o každý míček, a proto je pochvala opravdu zasloužená.

Ve čtyřhře Eliška s Doubkovou z Brna se svými soupeřkami Cirókovou a Czajovou sehrály naprosto vyrovnaný zápas. Projevila se nesehranost dvojice, což rozhodlo – 16:21, 17:21.

Oběma hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci klubu.

Ivo Černý

Dvouhra chlapci: 9. místo Patrik Fuciman

Dvouhra dívky: 9. místo Eliška Mikešová

Čtyřhra chlapci: 3. místo Patrik Fuciman / Daniel Icker (Baník Most)

Čtyřhra dívky: 9. místo Eliška Mikešová - Veronika Doubková (Badminton Sharks Brno, z.s.)

Smíšená čtyřhra: 9. místo Patrik Fuciman / Natálie Soukupová (Badminton Rychnov nad Kněžnou)