27.9.17 ICH ČR, Brno

Ve dnech 27. – 30. 9. se v Brně konalo mezinárodní mistrovství Česka kategorie International Challenge. Náš klub zde reprezentovali hráči Sabina Milová, Jaromír Janáček a Ondřej Král. Všichni tři se na turnaji představili pouze ve dvouhře.

Ve středu ráno začínala kvalifikace dvouhry mužů, kde Jaromír v prvním kole porazil Rusa Alexandra Kozyreva 21:13 a 21:15. Následně prošel prvním kolem i Ondřej, který ve třech setech porazil Roberta Cybulskiho (POL) 14:21, 21:12 a 21:16. Ve druhém kole nestačil Jaromír na v kvalifikaci nasazeného Ivana Ruseva (BUL) a podlehl mu ve dvou setech 10:21,15:21. Ondřej hrál své druhé kolo proti největší hvězdě turnaje Kentu Momotovi z Japonska, se kterým prohrál 11:21 a 12:21.

Sabinu v prvním kole kvalifikace dvouhry žen čekala Vaishnavi Reddy Jakka z Indie. Po vyrovnaném prvním setu nakonec prohrála 18:21 a 9:21.

Turnaj tak pro krumlovské, jakož to pro většinu hráčů z České republiky, skončil v kvalifikaci.

Hráči turnaj hodnotí: „Tento turnaj patřil, jako tomu poslední roky je vždy, mezi ty nejlépe obsazené v kategorii International Challenge, měli jsme těžké zápasy, které nám zase ukázaly, jak vypadá mezinárodní badminton a na čem musíme zapracovat. I přes to jsme rádi za vyhrané zápasy a zkušenosti z těch prohraných. Děkujeme našemu trenérovi Radku Votavovi, že za námi na kurtu byl.“

Pohled trenéra: “Možná to bude vypadat tvrději, než obvykle, ale není potřeba si na nic hrát. Sabině chybí více turnajů, spíše hodně z juniorského věku. Ale na kdyby se nehraje. První set odehrála moc dobře a k minimálně k dílčímu úspěchu jí chyběla daleko větší důvěra v sebe, v to, co a proč dělá a daleko více odvahy. I přes prohru je výkonnostní posun u Sabiny zcela zřetelný, a pokud tomu uvěří i více ona sama, bude to zase vidět v dalším posunu! Mirek začal první set prvního zápasu přesně tak, jak strávil posledních dvacet minut před zápasem. Ale od poloviny prvního setu se srovnal s povětrnostní situací nad kurtem číslo pět a zápas až nezvykle bezchybně jasně vyhrál! S Rusevem to bylo dle slov, která se nesla tribunou. Na neoblíbený styl tak nenašel dostatek trpělivosti. I když v dobré formě hrající Rusev Mirka porazil za necelých třicet minut, v mých očích může hrát Mirek o tolik lépe! Je třeba jít dál. Ondřej vstupoval do turnaje s tím, že se těší na zápas s Momotou, tak jsem to často zaslechl na tribunách. Zápas byl vyhlášený v momentě, kdy Cybulski bojoval na kurtu číslo jedna v mixu necelých padesát minut, aby po 30 minutách nastoupil na zápas s Ondřejem. A byl pěkně rozjetý, padesát nepadesát minut. Nakonec pro Ondru nezvyklá hra, kterou jsem mu neustále podsouval (když to nejde jeho stylem, je nutné výměny prodloužit, vynechat střed a soupeře nechat pobíhat z rohu do rohu). Postupně se soupeř přece jenom zahltil a začal chybovat a opačně Ondra měl větší šanci položit míč o něco dříve bodově na zem! S Momotou není moc co hodnotit. Určitě je mu ctí, že hrál co mohl. Snažil se odehrát výměny co nejdelší a nebál se i hru tvořit. Na druhu stranu se hrálo dle světového soupeře, který hrál zadrženě takových 15 % toho, co musí, když se pere o výhry na super seriích. Nechal Ondru, a nejenom jeho na turnaji, hrát a buď soupeř pokazil – to bylo častěji, nebo se i prosadil. Byly i momenty, kdy jenom nepatrně přidal tím, že dal větší průchod čtení Ondrovo směrů a bylo na světě mnoho neřešitelných situací. Z pohledu ze židle se na to moc dobře koukalo a v daný moment za daných rozdaných karet odehrál, co odehrát šlo. Ale když se nad tím zamyslím a představím si na kurtu třeba Honzu Vondru nebo Pavla Floriána, když byli kluci fit, tak by to bylo jiné šou. Doma, před početným publikem zvědavým na cokoliv, co bude k potlesku, se hraje do roztrhání těla! Jak se říká, jenom z tréninku, který je na krev, jde podstoupit toto i na turnaji před obecenstvem a takovým soupeřem, jako je Momota. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Tak pěknou dobrou noc. Trenčín, čtvrtek 23:55 minut“.