28.1.18 GPA U13, Jihlava

O víkendu 27. - 28. 1. 2018 se v Jihlavě konal dobře obsazený turnaj GPA kategorie U13, které ho se zúčastnili naši nejúspěšnější hráči v této kategorii v jednotlivých disciplínách Patrik Fuciman, Petr Jurný, Eliška Mikešová a Kateřina Berková. Nejzkušenější Patrik Fuciman jel obhajovat svá žebříčková umístění, zatímco ostatní jeli sbírat na úvod sezóny důležité zkušenosti. Už jen to, že se na tento turnaj Petr, Eliška a Kačka probojovali, byl veliký úspěch.

Nejlépe se ve všech kategoriích dařilo Patrikovi. Ve čtyřhře společně s Danielem Ickertem (BK TJ Baník Most) postoupili až do semifinále, kde nestačili na ten den výborně hrající pár Vojtěch Matuš / Marek Waliszewski a obsadili tím dělené 3. - 4. místo. Ve dvouhře Patrik bez sebemenšího zaváhání postoupil až do nedělního semifinále, kde nastoupil na svého přemožitele ze čtyřhry Marka Waliszewskiho, kterému ve dvou setech podlehl 19:21 a 6:21. První set Patrik hrál krásnou hru, celou dobu si udržoval drobný náskok a až v závěru setu neměl tolik potřebné štěstí, trefil několikrát pásku a soupeř dotáhl mírný náskok. V závěru měl víc sil soupeř a těsně první set vyhrál. Patrik po několika zbytečných chybách hned v úvodu druhého setu dovolil soupeři vytvořit si větší náskok, který soupeř už jen snadno navyšoval. Patrik už pomalu vzdával svůj boj o finále a se slzami v očích a v tréninkovém tempu dohrál druhý set. Lépe se Patrikovi dařilo ve smíšené čtyřhře, kdy se společně s Natálií Soukupovou (Badminton Rychnov nad Kněžnou) probojovali až do finále. Ve finále je čekal výborně hrající pár Adam Srnec / Kateřina Osladilová, kteří se skvěle doplňovali a bezchybnou hrou Patrika s Natálkou ve dvou setech přehráli 12:21 a 11:21. I přesto si Patrik odvezl domu jedno druhé a dvě třetí místa.

Pěknou hru ve dvouhře ukázal i Petr, kdy nejprve v prvním kole prohrál s Jonášem Markem 20:22 a 12:21 a pak i v boji o umístění, kde dokázal na tři sety hodně potrápit zkušenějšího Adama Burgeta. V prvním setu málo chyboval a přesnou útočnou hrou zaslouženě vyhrál 21:18, v závěru druhého setu Petra přemohla nervozita, a i když celou dobu vedl několika zbytečnými chybami druhý set hodně těsně prohrál 20:22. Třetí závěrečný set už byl nad Petrovo síly v poměru 16:21 prohrál.

Výborně se na tomto turnaji prezentovala vzrůstem malá, ale bojovností velká Eliška Mikešová, která v prvním kole hodně těsně podlehla Tereze Cirókové 21:16, 20:22, 21:23, ale v zápase o umístění s Kateřinou Keilovou ukázala, že dokáže hrát s většími a zkušenějšími hráčkami. Elišce se nepovedl první set, který 18:21 prohrála. Ve druhém setu postupně začala hrát víc v klidu, míň kazila, hrála s větší jistotou, a to soupeřce vůbec nevyhovovalo. Soupeřka začala hodně kazit a tím měla Eliška navrch v závěru druhého setu, který těsně, ale zaslouženě 22:20 vyhrála. Ve třetím setu to byl boj o každý míč. V závěru soupeřka Elišce hodně utekla a už to vypadalo, že za stavu 14:19 je rozhodnuto. Eliška opět přidala více klidu, přestala kazit a několika dobře zahranými míči srovnala stav na 19:19 a zápas nakonec dovedla do vítězného konce!

Všem patří velké poděkování za předvedené výkony a pro Patrika jedna velká gratulace. Mistrovství České republiky se budou hrát až koncem roku, a tak máme spoustu času hru vylepšovat. A to začíná na trénincích.